Sevmek Evlilikte Ne Kadar önemli?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gerekyok tarafından 8 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : gerekyok
  1. gerekyok

gerekyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili arkadaşlar,

Bir forumda yazarken aklıma geldi size de sorayım dedim. Başlık da belirttiğim gibi sevmek ne derece önemli.

Ben evlenmeden önce sevgimin her şeye yeteceğini sanardım. Öyle kocamandı ki kelimeler kifayetsiz kalırdı. Hatta bazen sevgimin büyüklüğünü ona anlatamadığım için karnıma ağrılar girerdi. Yani fiziksel boyutu bile aşmıştı bırak ruhu. Sonra onsuz olmayacığımı, geçirdiğim her saniyenin onsuz boş olduğunu anladım ve evlendim.
    Şuan ki düşüncem;

Sevgi evlilikte hiç önemli değil. Eğer önemli olsaydı şuan da mutlu bir yuvam olurdu:KK43: oysa şimdi o birbirine aşık 2 insan gözleriyle birbirine düşmanca bakıyor. Sevmek nedense hiç birşeye yetmiyor... Çünkü bazı bencillikleri sevgi kapatmıyor diyorsun ki beni sevse böyle yapmaz, sen diyorsun ki sevmem böyle düşünmem. Yani arkadaşlar ben işin içinden çıkamadım düşünüyorum düşünüyorum çıkamıyorum:bbo:

2. 8 Ağustos 2007
  3. SARI KIZ

SARI KIZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Genede sevgi olmazsa yürümez bazı şeyler. Siz sevginizi değil saygınızı kaybetmişsiniz bence.İkisi bir arada olmalı.

4. 8 Ağustos 2007
  5. gerekyok

gerekyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    belki de dediğiniz gibidir...

6. 8 Ağustos 2007
  7. gerekyok

gerekyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet hala seviyorum. Ama onun sevgisinden emin değilim. Çünkü o kadar becil ki yani öyleymiş. Beni sevdiğini söylüyor. KOnuşuyoruz konuşmuyor değiliz. Ama kendisi de söylüyor biz birbirimizi mutlu edemiyoruz diye. Çaba gösteriyorum. Zaten insan en son çare olarak ayrılmayı düşünür. son günlerde konuşamıyoruz bile. Dünden beri hiç konuşmadık düşün ki aynı işyerindeyiz... :çok üzgünüm:

8. 8 Ağustos 2007
  9. gerekyok

gerekyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Amin çok sağol,

O nekadar desede seni seviyorum diye ben inanmıyorum. İnan bende nelere boyun eğdim onun için o kadar çok şeyden vazgeçtim ki. Ama olmayınca da olmuyor:KK43: Ve dediğin gibi gitgeller o kadar fazla ki. Dün yine tartıştık ve dün öğlenden beri hiç konuşmadık...

10. 8 Ağustos 2007
  11. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım aynı işyerinde olmanız bence iyi bir şey değil heran herzaman beraber olmak güzel değil bir müddet sonra sıkarsınız birbirinizi..birde araya kıskançlıklarda girerse oda iyi olmaz...adamcagız senden ne beklediki sen ne one verdin.biz birbirimizi mutlu edemiyoruz derken ne anlamda bunu söylüyor..birbirininden beklettilerinizi bulamıyorsanız..bir süre bence biraz ayrı kalıp düşünün..birbirinize zaman tanıyınnn bu dönemde bence yeni de evliyken çocuk düşünme..inşallah en kısa zamanda herşey yoluna girer allaha emanet ol...kendini üzme..

12. 8 Ağustos 2007
  13. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    peki konuşmadığın halde sana yaklaşmıyormu konuşmak için yani bir çaba göstermiyormu?..yani anladığım kadarıyla sözde seni seviyorum diyor ..ama uygulamada göstermiyor belki bu seni daha çok yaralıyordur..erkekler bilirsinki kolay kolay sevgilerini belli etmez canım bunu kafana takıpda mutsuzluk yaratma evde..onu bunaltma yoksa herşey dahada zora girer..herşeyi oluruna bırak zamanlaherşey yoluna girer.sevgiyle kal

14. 8 Ağustos 2007
  15. gerekyok

gerekyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı dediğin gibi TATOŞ'cum inanılmaz kıskançlıkları var. EŞim çok rahat biri dünya yansa umrunda olmaz. Bende bir o kadar garanticiyimdir. Bak diorum borcumuz şunu şöle yapalım amannn of dior beni sıkma. Ama napabilirim ki elimde değil. durduk yere beni suçluyor sen çok değiştin gibi. Ya sende kadınsın bilirsin bir kadın durduk yere yuvasını huzursuz edermi? Ne yazık ki ayrı kalmamız olanaksız. Çünkü şuan bulunduğumuz yerde ne bir arkadaşımız ne akrabamız var. İş dolayısıyla şehir dışına çıkamıyoruz:KK43:

16. 8 Ağustos 2007
  17. gerekyok

gerekyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ne yazık ki hayır dün bütün gün konuşmadı. Aslında onun davranışları tuhaf anlayamıyorum bazen onu. Beni hiç düşünmüyor. Geçen gün 3 gün boyunca hastanediydim bir yığın serum verdiler. Eve geldim ev darmadağınık hasta halimle ben iş yaparken o oturmuş tv karşısında. 3 gün önce yemek yediğimiz sohrada ortada:KK43:
    Bıraktım zaten bakalım sonumuz ne olacak. >Umursamamaya çalışıyorum.
    Çok sağol canımcım ilgin için.

18. 8 Ağustos 2007
  19. gerekyok

gerekyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İnan varya öyle bir bunalımdayım ki konuşmak dahi içimden gelmiyor. Hep konuşuyoruz ama yine aynı yine aynı. Sarılıp ağlaşıyoruz ama ertesi gün yine aynı... Sanırım biz yokoluyoruz...:1no2: