Sevmek mi sevilmek mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Banu7677Banu tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Banu7677Banu
  1. Banu7677Banu

Banu7677Banu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    278
    Ödül Puanları:
    153

Kızlar benim sizlere o güzel ve akıllı düşüncelerine bugünlerde ihtiyacım var..kalbim ve beynim birbiriylen savaş halindeler...

sorunum şu ben artık hayatın şart koştuğu evliliği yaşamak istiyorum..bana kalsa hayatımdan çok memnunum..ve beni seven en önemlisi benim sevebiceğim bir insan olsa aslında güzel olur evlilik..ama söle bişey benim istediğim şartlar bir erkekte yok..şu an görüştüğüm biri var o kadar iyi anlaşıyorz o kadar beni düşünüyorki..lakin arkadaş gibii..elimi tuttuğunda buz kesiliyorum..gözlerime baktığında anlamlı çok itici geliyor...ama insanlığı o kadar iyi ki..hele ailesi 4x4lük..o kadar benimsedim ki onları...zaten ortaokuldan arkadaşım.kız kardeşiylen bir büyüdük..arkadaştık..gecenin bir saati hastalansam dünya yolu aşar gelir..ama ama iştee..ona ben aşkımmm diyemiyorum...ve sonsuza dek bırakmak istiyorum..bunuda beceremiyorum..aslında üzülmesini istemiyorum..uysal biri laf sölediğimde susuyor..ailem evlen diyor hemşerimiz hem diyor..anneme peki nasıl olcak..çekim gücü yok anladın anne sen diyorum..aman aman olmaz o zaman diyor..sevmen istemen gerek diyor...sizlerde böle bişey yaşadınız mı?

ne istiyorsn diceniz bana..sevmek istiyorum..istediğim şey zenginlikte değil herşey normalinde olsun..insan olsun adam olsun..dürüst aldatmasın..bana kızabilir ters olabilir..bazı hatalar kabulumdur..ama benimsesin ençokta ben onu benimseyim annem gibi kardeşim gibi..umarım anlıyorsnuz beni..

şimdi sizden istediğim şeyde şu bu insanı sevme durumum olabilirmi evlendim diyelim evlilik keramet getirirmi?

peki bir gün biri çıkcak evlenmek için bunu bırakmak kalleşlik olmucakmı?

şimdi nasıl kendimden soğutayım..

yardım lütfen

2. 10 Kasım 2010
  3. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Sevmeden sevilmekte kötü... sevipte sevilmemekte... kimse kimseyi zorla sevemez. aşk denilen hastalık anlık bir biyolojik çekim... Ama o olmazsa olmazki... yapamazsın... ona karşı duyguların tamamen arkadaşlık yönünde... bence çok fazla uzatma.. ileride severmisin bilemiyorum ama hayat evlilikte riske girilmeyecek kadar kısa.. zamanına yazık olur..

4. 10 Kasım 2010
  5. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Evlendikten sonra ya seversem diye evlenilmez, ya sevmezseniz.
    Sevme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız, ilişkinize zaman verin,
    duruma bakın, birşeyler hissediyorsanız o zaman evlenin, ya tutarsa diye evlenilmez ki.
    Sevilmek kadar sevmek te önemli, sevilmek tek başına anlamsız bir duygu kalıyor ve yetmiyor.
    Beni seviyor diye mutlu olabiliyor musunuz şuan, olamıyorsunuz, bu kadar açık.
    Çok iyi biri diye de evlenmeye kalkmayın, dost edinmeye çalışmıyorsunuz,
    evleniyorsunuz sonuçta, eş başka birşey.
    Net şeyler varsa kafanızda bu ilişkinin olmadığına dair, soğutma planlarını da gerek yok,
    bitirin biran önce, kendinizi de karşıdakine de iyilik yapın bence.

6. 10 Kasım 2010
  7. Banu7677Banu

Banu7677Banu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    278
    Ödül Puanları:
    153
    eş başka bişey demişiniz..sizce eş nedir ki dostluk değilmi..nasıl bir duygu olmalı ki o erkek eş olmalı..tuhaf sorular sordum farkındayım..kaç sene oldu halen bir hissiyat yok..ya bana derse ki benimle nie oynadım...

8. 10 Kasım 2010
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Evlilik kumar gibidir,ya kazanırsın ya da kaybedersin,
    dolayısıyla elindekileri iyi kullanmak,akıllı düşünmek şart...
    ilerisini kimse göremez,faraza kelimelerle karar alınmaz arkadaşım..
    yaşayarak öğreniyoruz bazı şeyleri.
    sanki biraz kendini şartlamışsın gibi geldi bana,
    o çocuğu sevmek istiyosun,evlenmekte istiyorsun bana göre,
    ama eğer her yönüyle insan gibi insan,adam gibi adamsa,
    aileside iyiyse bence çok iyi düşün derim..
    ileride evli olduğun için bu teklifle kimse gelmez sende
    eşini bırakmak konusunu kafandan silersin...
    hayırlı kararlar vermenizi diliyorum
    .

10. 10 Kasım 2010
  11. EseN77

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146

Oynadığını düşünüomusun peki? /B]

12. 10 Kasım 2010
  13. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şu bi gerçekki insan asla sevmediği bir insanla evlenemez evli kalamaz bi evi paylaşamaz.en önemlisi sevmediği biriyle aynı yatağı paylaşamaz.ona dokunamaz.yani ben yapamazdım.isterse dünyanın en iyi en zengin insanı olsun ama yapamazdım.insanın sevdiği kişiyle evlenmesi dünyanın paha biçilemez en değerli zenginliği....:KK69:sanırım hangisini tercih ettiğim anlaşılmıştır:KK9:

14. 10 Kasım 2010
  15. EseN77

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aşık olduğun sevdiğin zaman toleransın artar. birçok şeyi görmezden gelirsin ama aşk sevgi yoksa herşey batar...evlilik bir çok şeyi tolere etmektir.

16. 10 Kasım 2010
  17. EseN77

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Fiziksel bir çekimin varmı? elini tuttuğunda sana dokunduğunda ne hissedeceksin. evliliğin en önemli unsurlarından biri sağlıklı cinsellik? sevmediğin biriyle yaşayabilecekmisin yatağını?

18. 10 Kasım 2010
  19. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    asıl böyle düşünerek evlenirseniz oynamış olursunuz.şu aşama birbirinizi anlama tanıma aşaması sevemedim olmadı diyebileceğiniz en azından daha makul bir aşama.