Sevmek yetmiyor işte..Eşim neden böyle?..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve serçecik tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : serçecik
  1. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    aslında hiç bana göre değil eşimi birilerine şikayet etmek ama kızlar anlatacak hiç kimsem yok..ve anlatınca rahatlayacagımıda biliyorum.en baştan başlayayım..

eşimle cok sevrek ve uzun bir ayrılıgın ardından evlendık..farklı şehirlerdeydık daha sonra birleştik.neyse ilk başlarda ikimizde aşığız,cok sevıyoruz ölüyoruz,bitiyoruz..ve tabıkı yavaş yavaş heyecan azaldı..hemen her evlilikte oldugu gibi..ama herşeye ragmen ikimizde hala seviyoruz birbirimizi.ancak küçük küçük olmasına ragmen üstüste gelınce dag gibi olan şeyler var..mesela eşim çok karamsar ben üzgünsem o beni teselli etmek yerine benden bin kat daha afzla üzgün oluyor..ama ben sırtımı yaslayacagım,üzülünce aglayabılecegım bır omuz istiyorum..bunu dile getirince ben böyleyım dıyor..mesela cok uzun zamandır başbaşa biryerlere gitmeyi bırakın başbaşa oturup konusamıyoruz bıle..nöbetten gelyıor tüm gün uyuyor aksama dıogru kalkıyor ben zaten o saate kadar cocukla perişan olmus oluyorum,zaten cocukla ilgilenme gibi bir durumuda yok..akşamüstü kalkıncada yemegını yıyor ya bılgısayarın basına ya televızyonun başına gecıyor.."hadı bızı bıraz dısarı cıkar "dedıgımde sen yorgun degılmısın yorgun yorgun nasıl gezıceksın dıyor..bebek bakmanın verdıgı agırlık zaten üzerımde.iyice bunalıyorm..normalde çalısıyorum ancak 2 aylık raporluyum suan..evde oturmaya başlayınca hersey daha zorlastı.gecen gun wc ye gırecegım esımde kanepede uzanmıs cocugu bı tutarmısın arkamdan aglyıor tuvalete gırecegım dedım..yanınada gelsın durmaz benımle dıyor..gercekten artık abzen sabır taşım çatlıyor..1 kac gun öncede aksam aynı sitede oturdugum arkadaslarım kahve içmeye cagırdılar bende bebegı uyuttum gıtmeye karar verdım..eşime söyledım bebek uyuyor ben arkadaslara kadar gıdecegım dıye..sonucta uzak yer degıl cagırınca hemen gelebılırım..eşim ne dese begenırsınız.bebegıde götür ben uyanınca zaptedemem.nasıl ya ben annesıyımde o babsı degılmı..hem uyanınca durduramazsan ara benı dedım..yıne bahaneler uydurdu..ve tabı benım tepem attı..hıc sosyal hayatım olmayacak mı benım dedım..eee kendısınınde sosyal hayatı yokmus..evden işe işten eve gelyıormus..bende o sneın miskinlğin dedım..gercektende benım kocam kadar miskin biris varmıdır acaba.bebek olmadna öncede böyleydı ama bebek olunca iyice azıttı..bir şey söylersın on dakıka sonra cevap verır.oysa ben o kadar aktıf o kadar konuskanımdırkı.onunla beraber uyumak istiyorum zaten bebkten dolayı geceelrı cok uyanıyorum en azından yataga beraber gırelım dıyorum en azından uyumsada gelsın yatakta benımle olsun,konussun istiyorum.ama sadece istemekle kalıyorum.:KK43:sevıyorum cok sevıyorum onunda benı sevdıgını bılyıorum ama sevgı yetmıyorkı kızlar yaa..sız olsanız ne yapardınız..bilmiyorumkismile

2. 18 Ocak 2010
  3. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Malesef sevmek yetmıyor
    komŞunu arkadaŞını patronunu yol arkadaŞını da seversın
    ama eŞın sevgısınden Çok ılgı ve desteĞıne de ıhtıyuaÇ var
    sadece kuru bır sevgı hıÇ bırŞeye yetmıyor gÜzelım
    eŞın bıraz duyarsız bence sevmek yerıne senı anlamaya ÇalıŞmalı destek olmalı
    ama bırazda bencıl geldı bana sonuÇta o bebek ıkınızın sen yolda bulmadın onu
    malesefkı deĞıŞmez kıŞılık meselesı sonuÇta
    allah yrd olsun

4. 18 Ocak 2010
  5. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kac yillik evlisiniz canim?
    Su sebepten soruyorum: evliligin ilk yillari alisma donemi oldugu icin belki anca anca rayina oturtacaksiniz birseylerin. Bizde cok severek ve uzun mucadeleler sonucunda evlenebildik fakat evlenince hersey farkli olabiliyor. Birbirinize ev icerisinde adapte olmak uyum saglamak bazen taraflara zor gelebiliyor. Isin icine birde cocuk girince her iki tarafinda acemiliginden ve daha bunun icine is guc de girince yardimlasmalar azalabiliyor. her sey senin ustune yikiliyor gibi gelebiliyor. Onun tarafindanda bak biraz bu olaya tum gun calisiyor... tamam seni cok ama cok iyi anliyorum. Sende degisiklik istiyorsun biraz artik monotonluktan bunalmis olabilirsin. Esine acik acik soyle ben bu durumdan bunaldim senide anliyorum birbirimize daha anlayisli davranalim birbirimize zaman ayiralim. Sen tv basinda vakit gecirecegine bizlerle ilgilen de, bende senin istedigin mevzularda daha anlayisli olayim falan de. Seni anlamaya calismasi icin biraz daha mucadele ediceksin canim zor ama basarabilirsin bence asilmiyacak bir problem degil...

6. 18 Ocak 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.470
    Ödül Puanları:
    363
    Minik minik meseleler konuşulup çözülmeyince böyle dağ gibi birikip patlamışsınız maalesef..:çok üzgünüm:
    Eşinizle bence bağrışmadan,tartışmadan konuşmalısınız,çocuğun bakımını paylaşmak zorundasınız. Size yardım etmeyecekse neden evlenip çocuk sahibi olmuş ki,oyun mu oynadığını sanıyor ki?:nazar:

8. 18 Ocak 2010
  9. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım resmı olarak 3 yıllık evlıyız..daha öncesınden 2 yıllık tanısıklıgımız var.yanı 5 yıldır tanısıyoruz ama 3 yıldır aynı evde yasıyoruz..haklısın ilk baslarda alısma sürecı oluyor adaptasyon sorunu oluyor ama bu böyle degıl..eşimin karakterı ıle ılgılı..karsıma alıp konusuyorum defalarca kez..hep abarttıgımı düşünüyor..bazen cebıne notlar bırakıyorum ondna daha cok ilgi görmek istedıgıme dair bunları bazne gözümün önunde cıkarıp okuyor sonra kaldırıyor bir köşeye..dıyorumkı bız bırbırımızı cok sevıyoruz bunun hakkını neden evrmıyoruz..giden günler geri gelmiyor dıyorum..mutlu huzurlu bır sekıdle yasayalım dıyorum..bunları söyluyorum yüzüne..hiç bir tepki vermyıor neredeyse..anlayamıyorum yaa..nerde hata yapıyorum..onu degıstırmeyede calısmyıorum..sonucta 30 yasında adam karakter degısmez ama ne bıleyım yaa daha farklı olmalı hersye ben bunları haketmıyorum..

10. 18 Ocak 2010
  11. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ha bu arada bende çalısıyorum..ev hanımı degılım.:)

12. 18 Ocak 2010
  13. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sen tatli dille bunlari ona anlatmaya calisiyorsun ama o seni anlamamakta direniyor. O zaman diger yontemi kullansan? Mesela cocugu hafta sonu ona biraksan bi gun falan annenlere veya yakinlardan birine yatili gitmek zorunda kalsan? Tum gun cocukla o ilgilense ve senin degerini daha iyi anlamakta bir cozum olsa? Belki senden bir cekincesi yok yani nasil olsa hep benimle nasil olsa cocukla ilgilenecek diye umursamaz tavirlar sergiliyor?? Yani biraz olsun tavrinizi koymalisiniz alttan almamalisiniz ... Nacizane :nazar:

14. 18 Ocak 2010
  15. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    heralde bu söyledıgını yapsam kıyamet kopar..gecen gece rahatsızlandım acillik oldum..üstelık doktor sebebının strese ve uykusuzluga baglı olabılecegını söyledıler..kısmi felç tehlikesi atlattım.neyse eşim işyerınden apartopar geldı o götürdü ebnı hastaneye..biz gelene kadar komsularımız baktı bege..bız gelınce eşim tamam sen yat ben bakarım uyanınca dedı. e tabı dogal olarak ayaga kalkacak halım de yoktu zaten.neyse ogün hiç uyanmadım bebk için eşim baktı..ama sabah olmuyor bu böyle ben cok uykusuz kaldım işe nasıl gidecegım bu halde demezmi..pes yani dedım pes...ben hergün o halde nasıl işe gidiyorum acaba?ben anneymişim katlanabilirmişim..yahu hastayım yani hastaaa...bi zahmet bi iş yaptın şikayet etme degılmı..off kızlar off cok dertliymişim bende yahu:)

16. 18 Ocak 2010
  17. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o da baba olduguna gore babalik gorevlerinide yerine getirmeli. Sadece sizin cocugunuz degil onunda evladi... ne yani bir baba kendi cocuguna bakamayacakmi. Pes dogrusu! Ben sizin yerinizde olmadigim icin nasil davranirdim onu soyleyemiyorum malesef ama yazdiklarinizdan sunu cikartabilirim: sakin alttan almamalisiniz bence tavrinizi iyice ortaya koyun bu boyle olmaz! Ay cok sinirlendim simdi ya siz hastalandiniz ve bir gun bakti diye tavirlara bakin ya...:kızgın:

18. 18 Ocak 2010
  19. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    galıba artık tavır alma vaktim geldi..şuan içimden ne geçiyor biliyormusunuz..bi süre annemlerde kalmak..belki beni özlerse değişir..ne de olsa izindeyım..annemler farklı bır sehırde cocukla gıtmek zor olacak ama uzaklasmak istiyorum bi süre..mafoldumben