Sevmekten de mi korkacağız?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve miralife tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

28 Ekim 2008
    Konu Sahibi : miralife
  1. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Sevmekten korkmak aslında bize göre mi bilmiyorum ama etrafımda sevgi adına yaşanan küçük kurmacalar var sanki her anı yalanla tekrardan yazılan ,her anı riyayla buluşan!
    Yakın zamanda tanıdığım biri öyle çıkmaza girmişti ki kendini kandırmaktan alamıyordu .Ne desem susmaz ,dinlemez,ben seviyorum yapamıyorum diyen biri haline gelmişti!Tek korkusu aşkını kaybetmek değil onsuz kalmaktı sadece kendini düşünüyordu asla onsuz yapamam diye saatlerce ağladı karşımda sonucu ne mi oldu kendini bile bile tekrardan sadece egosunu tatmin etmek için alışkanlık haline gelen o adama tekrardan boyun eğdi ve onu acıylada olsa yaşamayı tercih etti.Bazen hayatta işte kerşıma böyle sevgililerin çıkmasından yada sevginin bu denli kötüye ego tatmini için kullanılmasından nefret ediyorum ve böyle insanlara sadece acıyorum k:bize sevginin gücünü değil de egonun ,alışkanlıkların gücünü gösterdikleri için!
    ne yazık ki böyle insanlarda var sadece kendisi için aşk yaşadığını sananlar...:çok üzgünüm:

2. 28 Ekim 2008
  3. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Canım sevmeği aşık olmayı bazılarımız çok yanlış yorumluyor...
    kendi hırsına egosuna alışkanlığına yeniliyor..acı versede karsı taraf herşeye ragmen sevmek olmamalıdır.....
    bazen birisini sevmek insanda alışkalık yapıyor...
    ona kul köle oluyor...
    ama kendi kişiliğinden kendi benliğinden ödün veriyor...
    Tamamen yaşama bağlı bir ünite hastası gibi onsuz nefes alamadığını düşünüyor...
    Halbuki bir silkelense bir görse...
    Ama gömek istemedikten sonra ne yaparsanız yapın anlamaz gerçekleri göremez..
    gerçekler canını daha çok acıtacağını sanır.....
    Ha aşkın gözün kör etmesinden değildir bu...Böyle bir aşk ve böyle bir aşık olunanda olmaz zaten...
    Sadece onsuzluğa onun verdiği acıya çekip gitmek cesareti yoktur...
    Dedımya o acı veren şahıs onun yaşam ünitesi ,hayatdestek ünitesi olmuştur..
    Ama bilmezki
    içindeki o zehir içten içten sonunu hazırlayacağını
    ...

Son düzenleme: 28 Ekim 2008
  4. 28 Ekim 2008
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    cok dogru bazı kısıler...sırf kendılerı için aşık oluyorlar...
    olmıyacagını bıle bıle kendılerıne ve karsısındakıne ezıyet edıyorlar...
    sırf başkasınında olmasın benım olsun..dıye...
    alışkanlık halıne dönuyor..belkı kendılerıde farkında ama yuzlesmeye korkuyorlarii
    sonunda uzulen yıne kendılerı oluyor..
    bunun adı aşk degıl saplantı oluyor...aslında içlerınde sevgılerı bıtmış oluyor..
    ama alışkanlıklardan ve o kişiden vazgeçmek zorlarına gıdıyor...
    boyle ınsanlar egolarını tatmın ederken kendılerıne verdıklerı zarardan haberlerı olmuyor..
    ve geleceklerınıde bır sekılde zarara ugratıyorlar...

6. 28 Ekim 2008
  7. PamukPrensesPathem

PamukPrensesPathem 14.02.2011 sözlendik:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    gercekten bazı ınsanları anlamk zor
    ask sevgı cok guzel bıse gercekten sevene..
    ama bunu sırf alıskanlık halıne getırıp egolarını tatmın etmek ıcın hersey yapılıyo yalanlarla acılarla ınsan kendını kandırıp yarlamamalı

8. 28 Ekim 2008
  9. neno

neno Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eş ve alışkanlık sizler her ne kadar bu fikri kabul etmesenizde aşk insanda alışkanlık yapıyor kimileri bunu egosu haline getirmiş kimisi ise kabul etmemiştir. kötüye kullananlarda var tabi sadece ben hep ben diyenler....

10. 15 Kasım 2008
  11. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Aşk eğer alışkanlığa dönüşmüşse adı aşk değildir artık zaten......

12. 16 Kasım 2008
  13. EU3

EU3 Guest

peki evli olanlar aliskanlik yok mu hic sizde esinize karsi? elbette var, askin bisure sonra bitmesi dogal ve beklenen bir durum...geriye ise sevgi ve aliskanlik kalir...bence bunda yadirganacak bisey yok...insan dogasi geregi alistigi ve sevdigi insandan kolay kolay kopamaz

ama sevmedigi halde devam ettiriyorsa o tabiki yanlis

14. 5 Ocak 2009
  15. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    heranı beraber paylaşmak herşeyi beraber ve onunla yapmak desem benim adıma daha doğru olur! evet insan alışknalıklarında kolayca vazgeçemez ama evlilik alışkanlık sözcüğü kullanılmayan bir aşka sahip olmalı bence....
    adında hep aşk olsun sadece evliliğin....

16. 5 Ocak 2009
  17. bicirkiz

bicirkiz Canıma can katan canımsın... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    çok haklısın evet ama bazı düşüncelerin bana uymuyor insan büyük konuşmaktan korkmalı bence...bende senin gibiydim 1 yıl öncesine kadar..hatta çok değil 2 ay öncesine kadar asla bir erkeğin hele bana acı çektiren bir erkeğin kölesi olamam aşk bu olamaz zaten diyordum herşey karşlılıklı olacak yok öyle bir erkek ..hiç umrumda olmaz çeker giderim eyvallahım olmaz diyordum...
    şimdi anlıyorum ki büyük lokma yiceksin asla büyük demeyeceksin...
    öyle bir an geldi ki öyle bir peşinden koşmak denir mi bilmiyorum o halde buldum ki kendimi...benbile kendime laf anlatamıyor çok acıyordum....
    halbuki 2 ay öncesind ebu halimi göçrsem inanmam bir de dalga gecerdim....ama olmuyor işte hayat şartlar ve insanlar öyle bir and çıkıyor ki karşınıza ve siz kendinizi hiç de layık görmediğiniz bi rkonumda bulabiliyorsunuz tamamen isteğinizin dışında....yazıkki herşey bittiğinde ahkam kesmek yerine ben nerdeyim diyebiliyorsunuz sadece

18. 5 Ocak 2009
  19. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar aklıma hemen şu şarkı geldi bu düşüncelerimizi dile getiren........Sevmekten kim usanır, Tadına doyum olmaz ,Hangi gönül uslanır,Sevenle oyun olmaz .Kaç kere yemin ettim, Kaç gönüle de girdim ,Sensiz yapamıyorum , Bak yine geri döndüm.............. Gerçek sevgi vazgeçilmezdir.Alışkanlık denilirse evliliği biraz basitleştiriyor.Uzun süreli birliktelik yaşanıyorsa ve sevgiden sözediyorsak sıradanlaştırmadan sürdürülmeli.