Şeytan Yemini/Jean Christophe Grange

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve allison tarafından 19 Kasım 2007 başlatılmıştır.

19 Kasım 2007
    Konu Sahibi : allison
  1. allison

allison Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Şeytan Yemini/Jean Christophe Grange

Birbirinin benzeri cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin ortak noktaları, katillerinin öldükten sonra hayata döndürülmüş ve uzun süre komada kalmış insanlar olmasıdır. Öldürülen kişiler de, onların komaya girmesine sebep olan kişilerdir. Bir tür intikam cinayetleridir bunlar. Ancak bu kişiler gerçekten katil midir? Yoksa sadece verilen emirleri uygulayan birer piyon mudurlar? Avrupa'nın birbirinden uzak kentlerinde işlenen bu cinayetler nasıl bu denli benzerlik içermektedir? Yoksa katil tek bir kişi midir? Kendini şeytanın yerine koyan, kendini şeytan sanan biri. Belki de şeytan gerçekten yeryüzüne inmiştir.

polisiye-gerilim türünde oldukça sürükleyici bi kitap.bu türden hoşlananlara tavsiye ederim ben çok beğendim.

2. 20 Ocak 2008
  3. Cruciatus

Cruciatus Guest

harika bir kitap tek kelimeyle.. Ben komadaki Luc isimli adamın satanist olduğunu tahmin ettim ancak o cinayetleri işlediğini ve olay zincirini elbette anlayamadım.. yazar aslında delilleri yavaş yavaş veriyor, ama yine de anlayabilmek için dahi olmak lazım.. ben olayı çözmüştüm diyen var mı merak ediyorum varsa helal olsun..

4. 2 Şubat 2008
  5. c i m c i m e

c i m c i m e Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben Manon'un masum olduğuna hala inanmıyorum :))

6. 17 Mart 2008
  7. PrensesPeri

PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

Beğenildi:
    568
    Ödül Puanları:
    188
    daha önce leyleklerin uçusunu okumuştum.bayılmıştım.buda öledir diye aldım.332. sayfadayım ve hala kitap açılamadı bence.kitapta akıcılık :sm_confused: diğeri kadar bayılmadım yani.bitsin diye gözüne bakıyorum,o kadar okuduktan sonrada bırakamıyorum da fisfisfis

8. 18 Mart 2008
  9. nazlxixcan156

nazlxixcan156 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende en son bu kitabı okudum poliseye gerilim tarzında çok güzel bir kitap

10. 31 Mart 2008
  11. white_angel

white_angel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    jean cristophe grange
    ben bütün kitaplarını bir solukta okudum basta biraz sıkıyo ama ben onla polisiye gerilime basladım ve cok iyi
    kurtlar imparatorlugu cok güzeldi

12. 10 Nisan 2008
  13. snops

snops Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu yazarın bütün kitaplarını okudum, Sürekli yeni kitabını takip ediyorum, çıkar çıkmaz alıyorum ve bir solukta okuyorum, bütü kitapları güzel, adam kitaplarını yazmadan önce çok araştırma yapıyor belli, her kitabında mutlaka özel araştırma gereken bilgilerle donatıyor olay örgüsünü,kurtlar imparatorluğun da Türkiye'den kesitler sunmuş bayıldım, bizi , siyasi olayları öyle iyi araştırmış ki ilk okumaya başladığım da çok şaşırmıştım bu adam Türk mü? diye, bunun yanında filmini de izledim , berbattı, kitapla alakası yoktu, kitaptaki tadı alamadım, yine Siyah Kan kitabı da çok ilginçti, hele kitabın başlarında Kan la ilgili verdiği bilgiler!!!

14. 17 Nisan 2008
  15. EU1

EU1 Guest

jean cristophe grange
    muhteşem bir yazar Kurtlar imparaotorluğu`nu okudum şimdi şeytan yemini`ni okuyorum ve gerçekten akıcı bir roman tavsiye ederim..

16. 22 Nisan 2008
  17. claire

claire Kızlarım canlarım benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bu adama bayılıyorum tüm kitaplarını okudum. Öyle şeyler hayal ediyor ve öyle kurgular yapıyor ki tek kelime ile MÜKEMMEL.