şeytan

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve Pamuğum tarafından 5 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : Pamuğum
  1. Pamuğum

Pamuğum Guest

Şeytan bir gün büyük bahçeli, koskoca bir malikaneye girmiş. Merdivenleri çıkmış. Bir kuzu görmüş. Kuzunun boynunda bir ip varmış. Şeytan ipi çıkarmadan yalnızca biraz gevşetmiş. Kuzu ipin gevşemesiyle hareket etmeye başlamış ve malikanenin önünde bulunan aynayı görmüş.şaşırınca bir hamle yapıp aynayı kırmış.
    Çıkan gürültüye evin hizmetçisi gelmiş.
    "Sen ne yaptın? Ben şimdi
    burayı nasıl temizleyeceğim. Evin beyi bunu duyunca kesin beni kovar," demiş ve kuzuya bir tekme atmış.Kuzu merdivenlerden düşünce ip yetmemiş ve kuzunun boynunu kesip onu öldürmüş.
    Bu sırada evin uşağı gelmiş. Neler olduğunu sormuş. Kadın anlatınca "Bunu nasıl yaparsın? Bey şimdi ikimizi de kovacak. O kuzu onun için çok değerliydi." demiş.Ve hafifçe kadını itmiş.Kadın dengesini kaybetmiş ve merdivenlerden düşüp boynunu kırmış.
    Sesi duyunca evin hanımı gelmiş. Olanları öğrenince sinirlenmiş. Tam uşağı dövmek için uşağa yaklaşırken uşak "Lütfen beni
    bağışlayın ve beni kovmayın" diyerek diz çökmüş. Uşağın üstüne hızla gelen kadın ise ona çarpıp merdivenlerden yuvarlanmış ve ölmüş.
    Evin beyi gelip de olanları dinleyince belinden silahı çekip uşağı vurmuş.
    Sonra kendi kendine "Eyvah ben ne yaptım? Bir kuzu, aynanın kırılması ve sevmediğim karım için elimi kana bulamaya, katil olmaya değer miydi?"demiş ve silahı çekip bir kurşun da kendine sıkmış?.
    Bütün bu olanları bir kenardan izleyen şeytansa sırıtarak
    "Ben hiç
    bir şey yapmadım ki. Yalnızca kuzunun boynundaki ipi gevşettim, o kadar..." demiş.

2. 5 Ağustos 2007
  3. kara_kedi

kara_kedi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hep böyle olmaz mı zaten?

4. 11 Ağustos 2007
  5. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ahh şeytan ahh şeytanın şerrinden sana sığınırım rabbim.zincirleme kaza gibi ayni. çok güzeldi.

6. 7 Ekim 2007
  7. EU1

EU1 Guest

zaten hep böyle basit şeyler konuları büyütmezmi

8. 7 Ekim 2007
  9. nurayin

nurayin prenseslerin annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok hoştu canım emeğine sağlık...

10. 7 Ekim 2007
  11. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ufacık şeyleri kendimize ne kadar büyük sorunlar haline getirdiğimizin çok güzel bir örneği işte..çok güzeldi canım..teşekkürlera.s.