sezaryan doğum yapanlar paylaşmak istermisiniz bizimle tecrübelerinizi

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve baht tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : baht
  1. baht

baht Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hernekadar kolay görünsede zordur aslında sezaryan:enbuyukkk:

2. 7 Ağustos 2009
  3. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aslında kolay bence ben sezeryanla doğum yaptım.sezeryan sonrası biraz acı çektim ama normal doğum sancısının yanında neki.sezeryanın sancısından çığlıklar atanı görmedim hiçbenim için zor olan bir hafta sonra enfeksiyon kapmıştım o oldu.onu yaşamasaydım çok rahat bir doğum yaptım diycektim.

4. 8 Ağustos 2009
  5. demett.

demett. prens ve prenses annesi.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2 çocuğumda sezeryanla oldu
    ilkinde hastaneden 2. gün taburcu oldum birdaha yatmadım
    2.sinde ertesi günü çıktım annemin zoruyla 2 gün daha yattım ama keyfi yani yinede bebeğimin her bakımını ben yaptım.
    iyikide sezeryan oldum çünkü ikisinin arasında 5 aylık hamileyken bebeğim öldü ölü doğum yaptım suni sancıyla ve o sancıları çekerken ölmek istedim resmen ama yanlış anlaşılmasın sakın bebek ölü olduğu için sancılara cevap vermediğinden dolayı çok zor oldu tabikide en iyisi normal doğum ama eğer dr sezeryan diyorsa mutlaka bir sebebi vardır diyorum ben ve de korkmayın sezeryandan ilk ayağa kalkana kadar zor oluyor kalktıktan sonra geçiyor...
    tüm hamilelere çok kolay doğumlar diliyorum Rabbim sağlıkla kurtarsın
    Vee her isteyene nasib etsin bu duyguyu Rabbimmmmmmm:Saruboceq:

6. 8 Ağustos 2009
  7. palet

palet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktorum herşey normal diyor 3 hafta kaldı ama bben normal dedikçe ki doğumla ilgili net bişey demedi içimden hep inşaalh sezeryan olur diyorum.normal doğumdan korkuyorummm :sinifsinif:

8. 13 Ağustos 2009
  9. baht

baht Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 3 .cü çocuğumu sezaryan yaptım niye zor dedim çünkü 3 dikişim patladı şimdi yukarı uzanamam çünkü acır ağır kaldıramam sancı yapar üşütünce dikişim acır kızarır doğumda iyi sezaryan amam zaman geçtikçe teker teker ortaya çıkıyo belirtileri yinede herkez aynı değil tabiki

10. 13 Ağustos 2009
  11. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bence normal doğum gibisi yok sanıcısıda o anlık doğduktan sonra hiçbişey hatırlamıyosun ve normal doğum yapanları ben kahraman ilan ediyorum çok zorlu bi yol ama bir o kadarda sağlıklı hem bebk açısından hem anne açısından sezeryan sonradan çok zor ve benim 2 ay olucak halada ağrım oluyo yüz üstü yatamıyorum yatınca ağrı yapıyo keşke normal olsaydı o kadar çok istiyodumki normali hiç korkmadımda ne çekecem sancıdan nede kesilerden sağlık için buna katlanabilir insan allah o sabrı veriyo sana ben 1 hafta iki büklüm gezdim dikişlerim çok acıdı yatarken eziyet gibi geliyodu bana kalkarkende aynısı emzirmek zor oluyo sağa sola dönmek bile zor önemli olan bebeğin doğduktan sonrası senin onunloa ilgilenebilmen bana sezeryan çok zor geldi keşke normal olsaydı aksilik işte bişeyi çok istersen olmaz ya olmadı benimkide bence sezeryan göründüğü kadar kolay değil sonrası çok zor

12. 13 Ağustos 2009
  13. priene

priene Kiss of Fire Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 hafta önce epiduralli sezeryanla doğum yaptım.
    Aslında hep normal doğum yapmak istemiştim. Nişan geldikten sonra doktor hastaneye yatırdı ve suni sancı vermeye başladılar.Açılmalar çok yavaş olduğu için sezeryana aldılar :KK43: Normal doğum yapmayı çok isterdim.
    Sezeryan olduğum gece sadece bel ağrım oldu.1 kez ağrı kesici aldım bel ağrım için. Sezeryan sonrası ilk ayağa kalktığımda uzun süre yürüyemeyeceğim herhalde diye düşünmüştüm. Kapıya kadar zor gidip döndüm. Ama bir süre sonra alışıyor insan. Ayağa kalkınca dikişler acıyor ama yürüyünce geçiyor.Dikiş yerlerimdeki hafif yanma ve 1 hafta boyunca oturup kalkarken acıma dışında hiç şikayetim olmadı. Evde doğru düzgün hiç yatmadım, bebeğimin herşeyiyle kendim ilgilendim.
    Kişiden kişiye değişiyor sanırım ama ben nerdeyse hiç zorluk çekmedim.

14. 14 Ağustos 2009
  15. nur82

nur82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben spinal sezeyan oldum..çok tırsık biri olmama rağmen hiç de korktugum gibi olmadı..çok kolaydı doğumum..zaten doğum sonrası 3-4 saat uyuşuk oldugum için hiç ağrı hissetmedim..uyuşukluk gidince de bir ağrı kesici yaptılar..çok kolay atlattım..ertesi gün yürüye yürüye çıktım hasteneden eve gidince de hiç yatmadım evle ve bebekle hep ben ilgilendim..herkese kolay doğumlar...

16. 16 Ağustos 2009
  17. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende normal doğum diye gittim fakat sezeryan oldum 6 gün geçmişti olası doğum tarihiden cuma günü 11 de yattım hastaneye 3 tane suni sancı verdiler ama bana bişi olmadı sancı gelmedi sezeryana karar verildi normal doğum ii ki yapmamışım ben yapamazdım yani gördüğüm manzaralardan belden aşağısını uyuşturdular hiç acı çekmedim iğne yapılırkende 5 dk da heerşey olup biitiyo 12 saat belden aşağısını hissetmedim 2 gün yattım hastanede kalkması yatması zor oluyo arada dikiş yerleri yanıyo tabi ölüm gibi yardım eden yok ssk hastanesi refakatçı almıo çünkü onun dışında zorluğu yok 2 günde evde yattım ben sonra ayaklandım evi de temizledim yani 1 haftada toparlıosun.

18. 17 Ağustos 2009
  19. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben zorluk çektim 10 gün ne yatabildim ne kalkabildim,hele doğumdan çıktıktan sonraki günü hatırlamak bile istemiyorum. Ama geçmişe dönebilsem yine sezeryan olurdum, ameliyat sıramı beklerken sancı odasının karşısında yatttım gerçekten normal doğum yapanlar kahraman, ben yapamazdım.