sezaryan ile doğum

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve Sahinehat tarafından 20 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Sahinehat
  1. Sahinehat

Sahinehat Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacak 7 aylık hamileyim ve bebeğim sezaryanla alınacak acaba sezaryandan sonra nasıl zorluklar çekiliyor ve sezaryanın loğusalığı oluyor mu?bir de sütün gelişi nasıl oluyor?yardımcı olursanız çok mutlu olucam

2. 20 Mayıs 2009
  3. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba cnm.ben epidural sezeryan oldum.çok bi zorluk çekmedim.sütümde hemen geldi.3 günde tamamen ayğa kalkmıştım

4. 20 Mayıs 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben doğumumu bebeğim karnımda oksijensiz kaldığı için acil sezeryana alınarak yaptım.. benim için doğumun en zor yanı bebeğimin yoğun bakımda kalmasıydı...
    ağrı ve acı olayını sorarsan da sedyeden yatağa koyarlarken ve ilk kez ayağa kalkarken canım acıdı ilk gün çok az 2.gün ise sütüm normal seviyede geldi...
    ama yavrumun yanımda olmaması kadar canımı hiç bişey acıtmamıştı endişeni anlıyorum ama ne kadar ağrın olursa olsun bebeğini gördüğün an hiçbişeyin kalmıyor..

6. 21 Mayıs 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sezeryandan sonra dikişlerim ilk gün çok ağrıdı ama gün gün azaldı. 4. gün bebeğimi kendi başıma kucağıma alabiliyordum. ilk ayağa kalkış ve wcye oturmakta zorlandım.sezeryandan sonra 43 gün sürdü benim lohusalık. ruhsal anlamda soruyorsan ben depresyona girdim ama 20 gün sonra evdeki kalabalık gidince ben kendime geldim. sütüm hemen geldi. ruhsal olarak çöküntüde olmak sütümü etkilemedi çok şükür.

8. 21 Mayıs 2009
  9. EU3

EU3 Guest

sezaryen doğum normal doğum kadar zorluğu olan bir doğum bana göre
    ilk gün dikişlerin acıyor
    yapılan ağrı kesiciler sayesinde onu da atlatırsın
    doktorunun maharetine ve özellikle de senin bünyene (acı eşiğinin düşük olup olmamasına bağlı) kalmış
    kuzenim bir ayda ayağa kalktı ben 3. gün ayaktaydım
    moral destek çok önemli
    sütün gelmesi 2 3 günü bulabiliyor
    bebeğimi ilk emzirmeye getirdiklerinde hiç süt gelmedi
    ben de çay kaşığına sağıp verdim, tüm gücümle bastırdım göğsüme tabii
    birkaç damla bile yeterli oluyor.
    zaten bebeğini kucağına alınca lohusalıktı ayağa kalkmaktı bunların hepsi aklından uçup gidiyor
    hayırlı doğumlar dilerim..

10. 21 Mayıs 2009
  11. ador74

ador74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 2 hafta önce epidural sezeryan doğum yaptım. anestezi uzmanım da süperdi valla... ınsanlar genelde kadın doğum uzmanlarını ince eleyip sık dokuyorlar ama bence anestezi uzmanı da en az kadın doğumcu kadar önemli...

Sezeryan sırasında ayaklarım uyuşmadı bile... Hiçbirşey hissetmedim. Kızımı doğar doğmaz kucağıma verdiler...

Odama geldikten 5-10dakika sonra kızımı emzirdim:) operasyondan 4-5 saat sonra ilk yürüyüşümü yaptım. 2 gece hastane de kaldım. Ama 2.gece sırf hemşirelerden birşeyler daha öğreniyim diye -keyfi- bir kalış oldu... Bu süre zarfında epiduralim hep takılıydı. Hiç ağrım olmadı diyebilirim. sadece oturup kalkarken dikiş yerlerinizde bir sızlama oluyor.

2 hafta sonra eliptik bisikletime binmeye başladım:)

sevgiler...

12. 21 Mayıs 2009
  13. ayseeren

ayseeren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese merhaba.14 günlük anneyim.sezeryanla doğum yaptım ve bi hafta sonunda anca kendime gelebildim.şuanda bu göbeği nası toplayabilirim onun derdine düştüm,doğal olarak:)ama hep bi tedirginlik içindeyim karnıma bişey olcak gibi geliyor...

14. 21 Mayıs 2009
  15. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    vala acı eşiğine bağlı ben 1 hafta yataktan tek başıma kalkamadım ilk kalkış zor gün gün azlıyo geneldi benim
    sütüm malesef 4 gün geldi

16. 21 Mayıs 2009
  17. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.027
    Ödül Puanları:
    463
    ben ilk oğlumu sezeryanla dünyaya getirdim, ikinci miniğimi de hayırlısıyla sezeryanla dünyaya getiricem. benim gerçekten çok kolay oldu maşallah. gözümü daha ameliyathanede açtım :)) sonra odama getirdiler oğluşum da geldi. süt hemen geldi çok şükür o konuda bir sorunum olmadı. akşama doğru hastane içinde yürüyüşe geçtim. sadece 1 gece kalıp ertesi gün çıktım, kalmak istemedim. evde de çok nazlanmayıp yürüdüm. kısaca çok güzeldi inşallah sizinki de kolay geçer a.s.

18. 21 Mayıs 2009
  19. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben normal ağrısız doğum yapacaktım ama bebeğin kordonu dolanınca gece 3 buçukta sezareyana alındım tabiki epidural sezaryen ameliyat sırasında bebeğimim hemen gördüm doktorlarla sohbet ettim konuştum beni kestiklerini bile duydum tabi acı hisstemedm sadece belden aşağısı uyuşuk odaya getirildiğimde hemen bebeğimi emzirdim çünkü süt hemen geliyo epiduralde sezaryandan çıktıktan 6 saat sonra yürüdüm sadce ilk ayağa kaltığımda baş dönmesi göz karaması oluyo ertesi gün akşama kadar yürüdm çünkü doktorum devamlı yürü dedi yürümessen çabuk iyleşmez dedi dikişleri acımasına rağmen yürüdüm ama bende çok uykusuzluk vardı uyuyamadım bir kaç gün