sezaryan mı suni sancı mı? lütfen bi bakar mısınız..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve anemonn01 tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

?

suni sancı mı sezaryan mı?

Anketin kapanma tarihi 21 Mart 2010.
  1. suni sancı

42,9%
  2. sezaryan

57,1%
    6 Mart 2010
    Konu Sahibi : anemonn01
  1. anemonn01

anemonn01 minik kızım,Derin'im.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar bugün doktor kontrolum vardı,39. haftamı doldurdum bebeğin gelmesini bekliyorum ama soğuk ve sevimsiz doktorum bugün nedense başından beri söylememe rağmen normal doğum istediğimi sezaryandan bahsetmeye başladı,ilk günden beri zaten sezaryandan korkma,normal doğum belli olmaz son ana kadar ne olacağı gibi hep karamsar konuştu yani bi kere bile desteklemedi..
    neyse bugün 40 haftayı doldurduğumuzda ne yapıcapımızı sordum,suyuna falan bakarız azalmışsa sezaryan dedi,peki dedim bu hafta içinde normal doğumu hızlandıracak hiç birşey yapamaz mıyız,hayır dedi sen hiç bişi yapamazsın zaten yapmada dedi doldursun haftasını dedi,ama sıkıldıysan o başka kurtulabilirsin dedi (sezaryanı kastetti yine)
    peki dedim suni sancı yapamaz mıyız,çünkü bebekte ve bende çok şükür bi sorun yok normal olmaması için 39.haftamda bile suyu hala yeterli seviyede,çok kilo almadım mesela..bebek 3500 civarında...
    suni sancı adı üzerinde suni dedi böyle bir müdahalede yapamam dedi,ancak sezaryan olur dedi,peki bende dedimki sezaryan sağlık mı,ve dışardan müdahele sayılmıyor mu?hiç bişi demedi sinirim bozuk bi şekilde çıktım muayenesinden..
    Arkadaşlar siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız,doktorumu değiştirmek istiyorum kafam allak bullak,tercihiniz ne olurdu..
    adam moral bile vermeye aciz,üstelik özel muayanesine gidiyorum doğumda da ücretini vericem ama değmez gibi geliyor bana..
    moralim bozuk,ne yapmalıyım :KK43:(

2. 6 Mart 2010
  3. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence o doktoru kesınlıkle degıstır sanırım normal dogumu sezayan dıyo kesınlıkle orda dogum yapma cok guzel hastanelr doktorlar var mesela ben bazı problerden dolayı sezaryan dıye tutturmustum sunı sancı verdıklerıne ama doktorum kesınlıkle yapmam dedı normal olacak seyı neden amelıyatlı kalacaksın dedı ve baan gercekten moral vermıstı ve normal dogum yaptım hızte sıkıntım olmadı kısacası sakın o doktorla doguma gırme suan senın morale ıhtıyacın varken nasıl senı uzecek kadar ılerı gıdıo bunların cogu normal dogumu sezaryan yaptırpdaha fazla para alıyolar sana hayırlı dogumlar guzel haberlerını beklıyorum saglıcakla al akucagına allahım kolaylık versin benım gıb dogumun cok kolay olur ınsallah

4. 6 Mart 2010
  5. anemonn01

anemonn01 minik kızım,Derin'im.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

kesinlikle senin gibi düşünüyorum güle oynaya çıktığım eve ağlamaklı geri döndüm,ya adam put gibi insan biraz morel verir,derki asma yüzünü daha zamanımız var bi bakmışsın sancın başlamış,yada ne bileyim biraz daha bekleyelim gibi..adamda tık yok,geçen hafta 3500 dediği bebeğe bu hafta 3400 dedi...
    bende 1 kilo kaybetmiş görünüyorum bana iştahsız mısın diyor,ya deli edecek beni belki ödem vardı attı vücut ne kilo vermesi..
    herşeyi geçtim aklıma 2'li test falan takılıyor inşallah doğru düzgün bakmıştır ne bilim işte canım sıkkın hemde çok :KK43:(

6. 6 Mart 2010
  7. sevgi76

sevgi76 <a href="http://pregnancy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım öncelikle gebelerin son haftalarda kilo vermesi bebeğin olgunlaştığının ifadesiymiş.yani doğumun çok yakın.gittiğin dr.özel hastanede olduğu içinmi sezaryanda ısrar ediyor yoksa plesantanın rahimdeki yerleşim yerinden dolayımı bilemiyorum fakat.bende ilk bebeğimi 40+4 günlük doğurdum. ben üniversite hastanesine gidiyordum ve doç.dr.40 haftadan sonra bebeğin susuz kalma riski olduğunu belirtti ve hastanede asistanları tarafından suni sancı verilerek normal doğuma hazırlanmamı sağladı fakat benim bebeğim 4 kg.dı ve suyu patlatırlarken eli başından önde gelmişti..4,5 saat suni sancı çektim normal doğum için beklettiler 8 cm. rahim ağzı açılmıştı fakat bebeğin pozisyonundan dolayı normal doğum 100/100 imkansızdı daha sonra kendi doç.dr.uma haber vermişler o da gelip baktığında oradaki asistan dr.lara kızarak daha erken neden haber vermediklerini belirterek ve acil sezaryana almıştı. şimdi uzun uzun yazmamın nedeni normal doğuma karar verilmişken son andaki aksiliklerin sezaryan doğuma neden olması. canım dr.güven çok önemli.bazen sezaryan doğumda anne ve bebek için daha hayırlı olabilir. dr.una güvenmiyorsan hemen acil dr.araştır ve onunla doğuma girmeni öneririm.herşey gölünce olsun hayırlı ve kolay doğumlar dilerim.

8. 6 Mart 2010
  9. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ah canim cok üzüldüm bende nerdeyse 40 haftayi bitircem bebekten tik yok yalanci sanci bile yok....ama doktorum daha simdiye kadar hic sezeryandan bahsetmedi 2 gün sonra bende gitcem bakalim ne diycek....benimkide normal hatta kafasi tam dogum kanalinin agzinda haftalardir ama sanci yok bebek gelmiyo cok korkuyorum ameliyatan...insallah fazla üzmeden bizi gelirler...

10. 6 Mart 2010
  11. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben de bugün dolduruyorum 39.haftamı.ve çok stres olmaya başladım niye doğmuyo diye.ama benim doktorum çok sakin perşembeye randevu verdi.suyunda plesantada sorun olmadıkça 42. haftaya kadar yolu var dedi ama tabi bebeğin kilosuna da bakıcaz dedi.bebişimde 15 gün önce 3.300 gr dı.böyle beklerse 4 kiloyu bulur nasıl doğurcam bilmem.
    şu son anda doktorunu değiştirmek te çok riskli.tüm kontrollerinde ona gidipte son anda değiştirmek zor olacak senin için.ama tabi senin huzurlu olman önemli...değiştireceksen de elini çabuk tut.hayırlısı olsun senin için...

12. 6 Mart 2010
  13. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar niye doğmuyo diye stres olmayın
    mutlaka doğacak
    korkmayın korku sancınızın geri gitmesine neden olur
    telefonlarınızı kapatın hala doğurmadınmı sorusuna muhatap olmamak için
    bol bol uzun uzun (2 saat) tempolu yürüyün
    gelin sıcak duşa ya da küvete girin
    hadi kolay gelsin
    emin olun çok kolay doğuracaksınız
    milyon yıldır dünya dönmeye başladığından beri olan şeyler bunlar
    sakin olun

14. 6 Mart 2010
  15. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle o doktoru değiştirir
    normal doğum yapardım
    sonuçta benim hayatımı ilelebet etkileyecek bir olay
    o gerizekalı sezeryan manyağının hemen olsun bitsinine. alacağı beş kuruşa tapmasına izin vermezdim.

16. 6 Mart 2010
  17. estur

estur Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım bulunduğun şehirde üniversite hastanesi vardır orada doçentler oluyor araştır onlardan birine git bence özel randevuyla çalışıyor buradakiler .. doktorunu değiştir sinir oluyorum böyle doktorlara hipokrat yeminini boşuna ediyorlar ama bu yaptıklarının hesabını RABBıM onlara soracak ..inşallah hayırlısıyla doğumunu yaparsın sonrada kızlar ben doğumumu yaptım çok kolay oldu bebeğim kucağımda diye bizlere masaj yazarsın .. sağlıcakla kal...

18. 6 Mart 2010
  19. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ablamın hiç sancısı olmadı doktoru 40+6 ya kadar bekledi normal olsun diye ama sancı gelmeyince suni sancı verdiler oda kaç saat çekti açılma olmayınca sezaryana aldılar ve bebek doğduğunda mosmordu içeri kaka yapmıştı doktoru son anda kurtarmışız dedi..

Diyceğim şuki günün dolduğu halde sancın yoksa boşuna suni sancı çekme açılma ve normal sancı yoksa işe yaramıyor doktorunun anlatmak istediği bu çok bekleyerekte bebeğini riske atma inşallah gününe kadar kendinden gelir bebeğin..