sezaryanla doğum yapan anneler?yardım...

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve sayhan tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

13 Haziran 2010
    Konu Sahibi : sayhan
  1. sayhan

sayhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben ailemden çok uzakta görev yapıyorum yaşadığım şehir ile doğum yapacağım şehir ayrı kalacak yer sorunu olduğundan ailemden kimse gelemicek sadece eşim ve ben olcaz,bu yüzden endişelerim var yardımcı olursanız sevinirim

1-sezeryandan çıkıp odana getirdiklerinde üzerinizde ameliyat önlüğümü oluyor?
    2-sizi temizliyorlar mı odaya geldiğinizde kanrevan haldemiydiniz?
    3-kaç gün sonra çıkış yaptınız?
    4-doğumdan kaç gün sonra bebeği kontrol için çağırdılar? senağlama

2. 13 Haziran 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cnm öncelikle alla hkurtarsın ikinizide şimdiden bende eşimle tektim bende ayrı şehirdeyim önlükle geliyon hasta bakıcı bayanlar üstünü değiştiriyo cnm ayılınca kan revan degilsin orası bantlı geliyon zaten 4saat kadar 10kiloluk kum torbası kesigin üstünde duruyo insin die şişligin agrın geçsin die 5saat sonra ayaga kaldırılıyon sondan çıkarılıyo hasta bakıcı bayan yada baş hemşire çıkarıyo ellerinden tutup seni yürütüyo 10adım kadar sonra aralıklarla kendşin yürümeye başlıyon tavsiyem asla yatma yatarsan agrın çok olur gez sürekliki gazın çıksıun ve karın şişligin insin hemen kalkarsın ayaga ben 3.gün işlerimi yapıyodum evde tektim yine
    egerki, durumun iyisi ogün taburcu olursunyürürsen büyük abdeste çıkarsın yürümen önemli yürüyemezsen büyük abdeste çıkmadan salmıyolar hastaneden yoksa 2günde çıkış oluyo
    2gün sonrada bizi kontrole çagırdılar bazen bir hafta sonra çagırıyolar bolbol emzirki sarılık olmasın miniş uyusada burnunu hafif sık memeni daya agzına

4. 13 Haziran 2010
  5. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım meraklanma, gözümüzün korktuğu kadar değil sezeryan olayı..

1- Evet sezeryan sonrası üzerinde ameliyat önlüğü oluyor ve 10 saat kadar bu önlük üzerinde kalıyor..Beni 10 saat sonra hemşire gelip yürüttü sonra da pijamamı giydim.

2- Merak etme odaya kanlı falan gelmiyorsun, ameliyat önlüğünle temiz bir şekilde geliyorsun odaya.

3- Ben genel anestezi ile sezeryan oldum, 2 gece hastanede kaldım 3. günün sabahı çıktım.

4- Doğumdan sonraki 10. gün kontrole gittik.

ınan bana gözünü korkutmazsan herşey daha kolay olur ben hastanedeki 2. günümden itibaren ilk doğumum ve tecrübesiz olmama rağmen bebeğime kendim baktım. Ailemle aynı şehirdeyiz ama ben bebeğim ve eşim olarak kalmayı tercih ettik, evimizde de kimse yardıma kalmadı.

Sana bir tavsiye hastaneye yanında tomurcuk rezene ve kimyon götür, aktarlarda satılıyor bir de su ısıtıcısı götür. Yemene izin vedikleri andan itibaren bir bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı rezene ve 1 tatlı kaşığı kimyon atıp 5 dakika demleyip iç. Bunu günde 4-5 fincan kadar iç hem gazını kolay çıkarttırıyor hem de sütün oluşumu için iyi geliyor. Benim doktorumun tavsiyesiydi ve işe yaradı.
    Bir de bebeğini hemen emzirmeye çalış, sen kalkamasan bile eşin sık sık bebeği göğsüne tutsun, bebek emdikçe 3-4 gün sonra sütün çok çok gelmeye başlayacaktır. ılk günler gelen süt daha açık renk ama çok faydalı imiş bebişine mutlaka içirmeye çalış.

Şimdiden geçmiş olsun.

6. 13 Haziran 2010
  7. sayhan

sayhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim .Allah razı olsun

8. 24 Haziran 2010
  9. mamagoz

mamagoz mamagöz Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    sayhan sebebini bilmiyorum ama eğer gerçekten gerekli değilse normal doğum yaparsan kendi kendine tüm işleri halledebilirsin kolaylıkla. doktorlar bazen vurdumduymaz oluyor biliyorsun, en ufak riskte hemen kesme yoluna gidiorlar, oysa ki hayat risklerle dolu. normal doğum en güzeli, hem sen hem bebek için. tabi zorunluysa bilemiyorum??? ama doktorlar da çok kandırıyor :KK43:

10. 24 Haziran 2010
  11. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sezeryandan sonra üzerinde ameliyat önlüğü oluyor canım. öyle kan içinde olmuyorsun, kesi yapılan bölge temiz ve bantlı oluyor. ameliyattan sonra 3. günde çıkabilirsin; ama ben 5 günde çıktım. çünkü bebeğim küvözdeydi, onu bırakmak istemedim. bebeği kontrol için sağlık ocağına yönlendirdiler; ama ben yenidoğan kontrolü için özel muayenehaneye de gittim. yakınların gelemiyorsa, ameliyat sonrasındaki 2 gün için bir bakıcı bayan tutsan daha rahat olursun. bunu bir düşün bence. Allah kolaylık versin. doğumdan önce beni yalnız bırakmayacaklarını söyleyenler, doğumdan sonra mırın kırın etmişti. :KK43:(( belki ben çok alıngan davrandım bilemiyorum; ama hiç unutmam bunu. Allah sana kolay bir doğum, bebeğine de sağlıklı, huzur dolu bir ömür nasip etsin.

12. 25 Haziran 2010
  13. frezyalar

frezyalar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle allah sana ve bebeğine sağlık versin.Endişelnmene gerek yok olumlu düşün ki herşey olumlu olsun.moral çok önemli bebeğin ve senin için. ben 7 ay önce genel anesteziyle doğum yaptım.
    1-evet üzerinde ameliyat önlüğün oluyor.ben hemen geceliğmi giydim ve oğlumu bekledim.
    2-sezeryan yerim bantlıydı.ve tertemizdi.odaya gelince hemşire kanamam için ped koydu.
    3-ben 1 gün kaldım,doktorum ilk tuvaletime çıktıktan sonra gidebileceğimi söyledi.ağrımda yoktu. 2. gün kalmadım.
    4-1 hafta sonra kontrole gittik.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.

14. 28 Haziran 2010
  15. yareylul

yareylul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşım hiç korkma sezeryan ile doğum yaptığıma bir gün bile pişman olmadım.Okadar güleryüzlü ve iyi bir dr vardıki.Kendisi bana sen çok olumlusun ve güleryüzlüsün böyle kişilerin doğumu kolay geçiyor demişti.sakın moralini bozma hep pozitif ol sakın kötü şeyler düşünme
    1 evet üzerinde önlük oluyor bu şekilde ameliyata giriyorsun çıktığında yine üzerinde önlük oluyor
    2 sezeryan yerin bantlı oluyor
    3 ben 2 gece hastanede kaldım genelde sezeryanda 2 gece kalınır diye biliyorum
    4 ben doğum yaptığım hastanede kontrole götürdüm ilk kontrolünde ilk aşısını oldu.Taburcu olduktan 2-3 gün sonra çağırmışlardı..
    birde dinamiss arkadaşımızın dediği gibi mutlaka rezene çayı hem sütünü arttırıyor hem gaz sorununu çözüyor.

16. 30 Haziran 2010
  17. sayhan

sayhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağolun kızlar hafta sonu hastaneden rehberlik aldım kalacağım odayı falan gezdim içim biraz daha rahatladı bide süt için humana stel tea aldım umarım işe yarar .....

18. 4 Temmuz 2010
  19. kahorihama

kahorihama Kızım ve oğlum:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bende sezeryan oldum.Doğumdan sonra bol bol kayısı suyu iç benim hiç tuvalete çıkma problemim olmadı çok rahattım.Hatta hastaneden çıkmadan önce lavman yaptı hemşire çok iyi geldi.Va canım gezin gazın çıkar.Ben epidural sezeryan oldum hep uyanıksın iyi oluyor.Ve benim sütüm geç geldi.Başta mama yedirdik sarılık olmadı.Şimdi mama vermiyoruz yetiyor.Sana tavsiyem humana still çay ayrıca bira mayası aktarda var tablet şeklinde.Bana iyi geldi.Hayırlı doğumlar