Sezaryanla doğum yapan annelere sorum var!!!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve newlife tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : newlife
  1. newlife

newlife Guest

Arkadaşlar doğum yapan annelere sormam gereken şeyler var..merakımı giderirseniz çok sevinirim..
    Çocuğun göbeği ne zaman düşüyo?
    Hastaneye çıtçıtlı body götüriyimmi yoksa zıbın mı lazım olucak ? (GÖBEĞİ DÜŞMEDEN BODY GİYDİRİLMİYO DİYE DUYDUM)
    Sezaryanla doğum yapan arkadaşlar dikişler kaç günde kendine geldi?KAÇ GÜNDE AYAĞA KALKTINIZ?

Sütünüz hemen geldimi?
    Bebişi ne zaman yıkayabiliyoruz? :CüvCüv::KK46:

2. 29 Ağustos 2008
  3. kelebek30

kelebek30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Newlife,
    Bu konuda başlık açtığın için teşekkürler. Ben de 35. haftamdayım ve sezeryan düşünüyorum İnşallah. Hemen sütün gelip gelmediğini ben de sormuştum. Doğum korkusunun dışında en çok kafama takılan şey bu.
    İnşallah rahat ve kolay bir doğumla atlatırız bu süreci...

4. 29 Ağustos 2008
  5. newlife

newlife Guest

Allah sağlıklı rahat doğumlar nasip etsin hepimize canım..benim en çok çekindiğim şeyde sonda olayı..bakalım nasıl olcak?

6. 29 Ağustos 2008
  7. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebegın gobegı 1-2 hafta ıcınde dusuyor.oglumun 6. gunde dustu benım.hastaneye bence zıbın gotur 3-4 takım,body gıydırılmıyor ılk zamanlar.2 dogum yaptım sezeryanla,ıkısınde de ılk 1 hafta zorlandım sonra cok sukur her ısımı kendım yapmaya basladım,cabuk toparlandım yanı.dogum yaptıgın ılk gun kaldırırlar zaten senı ayaga,yoksa ıyılesmen zaman alır,ne kadar cabuk kalkarsan o kadar ıyı derım ben.sutum ıkıncı gun geldı benım.sakın sutum gelmıyor dıye sekerlı su,mama vs verme bebegıne.emzır sık sık.bebegı de gobegı dustugunde yıkıyabılırsın.hayırlı dogumlar,allah ıkınızı de saglıkla kurtarsın ınsallah

8. 29 Ağustos 2008
  9. kelebek30

kelebek30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben doktorumla konuştum sonda meselesini. Anesteziden sonra taktıklarını söyledi. Bağırsakları rahatlatmak için yapılan lavman ve serum için damar yolu açılması anesteziden önce oluyormuş. Sen de sor doktoruna için rahat eder.
    Bana da arkadaşım tavsiye etmişti, mutlaka doğuma yakın kaysı kompostosunu hazırda bulundur diye. Çünkü ameliyat sonra tuvalete ne kadar erken gidebilirsen o kadar çabuk toparlanıyormuşsun.
    Ben epidural ya da spinali tercih edeceğim. Çünkü genel anestezide uyanma anında daha çok ağrın oluyormuş. Diğer türlü ise doğum sonrası en az 3-4 saat uyuşukluk olacağı için ilk acıları bertaraf etmiş oluyormuşsun.
    İnşallah yakında biz de geriden gelen anne adaylarına doğumla ilgili güzel hikayeler anlatırız...

10. 29 Ağustos 2008
  11. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben istemeye istemeye 41. haftamda sezerya olmak zorunda kaldım.
    Benim kızımın göbeği 10. günde düştü. Mümkün olduğunca havalandır. hava alsın ki kurusun ve düşsün.
    ben çıt çıt badyde götürdüm zıbında ilk zıbın giydi 1hafta filan sonra hep çıt çıt badi giydi.
    dikişler hmmmm 2. günde eve döndük 5. günde evde gezmeye başladım. ama tam iyileşmesi ben deyim 15 gün sen de 1 ay. hala bile içim bi tuhaf oluyor oraya elledikçe
    sütüm hemen geldi (öyle bir kaygın olmasın ki hemen gelsin.)
    bebeğide ilk zamanlar güzelce silersin her gün, göbeği düşünce ve ya 1 gün sonra yıkarsın.
    kolay bir doğumun olur inşallah

12. 29 Ağustos 2008
  13. newlife

newlife Guest

Hayırlısyla bi atlatsak şu doğumu...eylülün 1 inde yani pazartesi oluyo, son kontrol var..sezaryan tarihide o gün belli olucak.Normal doğum tarihim eylül 20 gözüküyo..Eylül 9/10 gibi olur heralde...

14. 29 Ağustos 2008
  15. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Göbeği bir hafta sonra düşüyor. Bebeği arada yıkarsan göbek ıslandığından düşmesi zaman daha uzun sürer.

Ben normal badi kullandım. Göbeğinin düşmesini beklemedim.

Üç günde yürüyebilecek hale geliyorsun. Bir haftada çok zorlanmadan harket edebilmeye başlıyorsun. Kırkın çıkınca tamamen eski haline dönmüş olursun.

Sütün hemen geliyor sen hiç mereak etme. B

ebeği yıkamanda bir mahsur yok sanırım ama göbeğin daha geç düşmesine sebep oluyordiye ben yıkamamıştım. Ayrıca bebek doğduğunda üzerini kaplayan sıvı bebek için çok faydalı. Yurt dışında doğumdan sonra yıkamıyorlar bebeği. Bizde doğumdan sonra hastanede yıkanıyor.

16. 29 Ağustos 2008
  17. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sonda uyanıkken bile takılsa kendini sıkmazsan hiç acımıyor.
    lavman yaptırmamak isteyen akşamdan hiç birşey yemeden gitsin derim.
    edidural veya spinal şansınız varsa tercih edin bence.
    ama bel fıtığı olanlarda uygulanamıyor maalesef

18. 29 Ağustos 2008
  19. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146