Sezaryanla doğumdan sonra normal doğum

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve eda_naz tarafından 16 Eylül 2007 başlatılmıştır.

16 Eylül 2007
    Konu Sahibi : eda_naz
  1. eda_naz

eda_naz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar aranızda sezeryanla doğum yaptıktan sonra normal doğum yapanınız varya yaşadıklarını benimle paylaşabilirmi????:enbuyukkk:

2. 16 Eylül 2007
  3. annecik82

annecik82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    sezeryanla doğumdan sonra normal doğum olmaz bildiğim kadarıyla.yeniden ameliyat olman gerekir.ıkınmak ve zorlanmak dikişin ve yaran için tehlkeli olmazmı

4. 16 Eylül 2007
  5. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    canım sezeryan olduktan sonra normal doğum olmuyo gene sezeryan yapman lazım

6. 16 Eylül 2007
  7. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    hayir hic de mecbur degil ben ole bilmiyorum doktoruma sorduydum ben normal da olabilir dedi sen en iyisi doktoruna sor bunu anca doktorun bilir ilk sezaryen olan ikinciye illa da sezaryen olcak degil ki ben cok kisi biliyorum bole
    ikinici normal dogum olan kisiler sevgiyle

8. 16 Eylül 2007
  9. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    zaten ilkini sezeryan olmadan önce doktorum dedi ilki sezeryan olursa ikincisini de sezeryan yapmak zorundasın diye ordan biliyorum ki öyle bisey olsa bile ben ce çok sakıncalı olur

10. 16 Eylül 2007
  11. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim bildiğim sezaryandan sonra hangi tür olursa olsun doğurman için 2 yıl beklemenin gerektiği

12. 16 Eylül 2007
  13. bende sezaryendan sonra nomal doğum yapan iki kişi biliyorum...birinin öyküsünü bilmiyorum hastanede tanımıştım ve normal doğum yaptığını ilkinin sezaryan olduğunu söylemişti...ikincisi arkadaşımın yengesi idi iki sezaryanı var daha önce 3.sü içinde 2 gün sonrasına randevu alarak evine gelmiş.Akşam biraz sancısı olmuş ayak sancısıdır diye üstünde durmamış(bizim buralarda doğuma yakın günlerde olan bel kasık sancılarına ayak sancısı derler ben 20 gün çekmiştim)sabaha karşı ıslak vaziyette sancıyla uyanıyor tuvalete gidiyor ve nişanı görünce ayıkıyor (ilk iki doğumu normaldi sonra sezaryanlar oldu tecrübeli yani ....bu hanımın ilk bebekleri hep erkekti ve anomali ile doğup ölüyorlardı...bu kadar doğuma çok şükür şimdi iki sağlıklı kızı var)..hastane ile ev karşılıklı eşi hemen doğum servisine götürüyor ve doğumhaneye sokulup masaya yatamadan ayakta doğuruyor:)))))yani iki normal,iki sezaryan ve peşine yine normal... artık bu bir şansmı bilemiyorum ama gayet sağlıklı bir bebek doğurdu ve hanımda gayet sağlıklı idiler hiç bir şikayeti olmadı doğumdan sonra ve normal doğurduğu içinde çok mutlu idi....bende istemiştim ikinciyi normal doğurmayı ama dr'um olmaz riski göze alamam doğum anında kasılmaların şiddetine orantılı olarak eski dikiş yerlerinden rahim rüptür olur(yırtılır)bebekte sende tehlikeye girersiniz dedi bende cesaret edemedim:KK43:(...sevgiler...

14. 16 Eylül 2007
  15. eda_naz

eda_naz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederimm. Bende sezeryandan sonra normal olabileceğini ama riskin fazla olduğunu olumuştum.
    Bu nedenle benim gibi keyfi sezeryan olmak istiyenlerin durup bir kez daha düşünmelerini tavsiye ederim..

16. 16 Eylül 2007
  17. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim miyomum var doğum olmadığı halde doktor şayet miyomları aldırırsam ve ileride doğum yapacak olursam sezeryan olacağını söyledi.bende ilki sezeryan olursa diğerleride sezeryan olucak diye biliyorum.ikinci gebelikte dikişlerin zorlanması söz konusu olabilir.

18. 16 Eylül 2007
  19. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    yurt dışında bu tür doğumların yapılabildiğini okumuştum çünkü 7 kat kesim ve 7 kat dikiş yapılıyormuş ama ülkemizde maalesef 3 kat dikiş yapılıyormuş ve bu yüzden sezeryandan sonra normal doğum yapılmıyor