Sezaryen sonrası ağrı kesiciler

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve daisybed tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : daisybed
  1. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bu ay sonunda inşallah doğumumu sezaryen ile yapıcam. Heyecanlı bir yapım olduğu için doktorum genel anestezi önerdi. Merak ettiğim doğum sonrasında yapılan ağrı kesiciler ağrı kontrolünde yeterli olabiliyor mu, dikiş acılarınızı azaltmada bir etki gösteriyor mu? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim... bilmiyorumkismile

2. 7 Mayıs 2010
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hiç endişelenmeyin ağrı kesiciler çok etkili oluyo belkide o kadar çok ağrılarınız bile olmaz şimdiden hayırlı doğumlar dilerim

4. 8 Mayıs 2010
  5. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    doğumdan hemen sonra ağrı çekiyorsun bir kaç saat içinde baya azalıyor.sonra dikişlerin acısı kalıyor zaten.bir iki gün de yürürken acıyor.sonra yavaş yavaş birşey kalmıyor.sezaryenden korkma canım.inanki kolay.sezeryan sonrası ağrı yüzünden normal doğumdaki gibi çığlık çığlığa bağıran duydunmu hiç.dayanılmıycak birşey değil

6. 8 Mayıs 2010
  7. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ağrı kesiciler tabii ki etkili oluyor. hiç tedirgin olma, her şey güzel olacak...

8. 8 Mayıs 2010
  9. mamagoz

mamagoz mamagöz Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle sezaryenin dikiş acısının kolay bir acı olmadığını söylemek istiyorum. benim için ızdıraptı. yapılan ağrı kesicilerin etkisi geçmeye başladığı anda çektiğimi bir tek Allah bilir.

kıyaslamanız ne kadar manasız... biri doğum sancısı biri ameliyat kesiğinin ağrısı, sızısı... yani biri elma, diğeri pırasa!

niçin normal doğumu böyle çığlık çığlığa bağırılan rezalet bir durummuş gibi ifade ediyorsunuz anlayamıyorum... onlar bir annenin bir can dünyaya getirirken çıkardığı son derece kıymetli kutsal sesler olarak adlandırılabilir sadece. ve illa herkes bağıracak diye bir durum da sözkonusu değil. kaldı ki normal doğum sezaryenle kıyaslanamayacak derecede faydalı (hem anne hem bebek için) ve adı üzerinde olması gereken doğum şeklidir.

yazmayayım yazmayayım diyorum ama söyledikleriniz üzerine suskun kalamadım.

Gerçi söylesem tesiri yok, sussam gönlüm razı değil durumu mevcut.. neyse

hayırlı doğumla herkese.

10. 9 Mayıs 2010
  11. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tamamen yanlış anlamışsınız.tabiki faydalı olan doğru olan normal doğumdur.konu sahibi sezaryenle doğum yapacak ve korkuyor.acısının çok olup olmayacağını soruyor.bende onun korkusunun çok olmaması için uğraşmak istedim.tabikide sezaryenle doğum ve normal doğumda çekilen acılar birbiriyle karşılaştırılmaz,alakasız şeyler.ama arkadaşa acı açısından ondan daha kolay korkma demek istedim.keşke normal doğum yapsaydı.ama zaten sezaryenle doğum yapacak.normal doğumun daha çok sabır isteyen daha zor bir doğum şekli olduğu çok açık bunu bilmeyen yok.zaten bu yüzden birçok kişi cesaret edemeyip kendi isteğiyle sezaryen istiyor.(bu arada ben buna tamamen karşıyım)tabiki bunu yaparken bebeklerine ve kendilerine aslında ne kadar zarar verdiklerini düşünmüyorlar.
    uzun lafın kısası ben normal doğumu kötülemedim.
    ikisini karşılaştırırken sezaryenin faydası açısından değil çekilen zorluk açısından normal doğumdan kolay olduğunu söylemek istedim.
    ayrıca arkadaşın morali bozulmasın diye ona teselli vermek istedim

12. 9 Mayıs 2010
  13. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hiç korkmayın ağrı kesiciler hemen ağrıyı kesiyo zaten öyle aman aman bi ağrı olmadı bende
    inş. sizdede olmaz hayırlı doğumlar

14. 13 Mayıs 2010
  15. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    moral verici sözleriniz içimi rahatlattı, teşekkürler arkadaşlar...

16. 11 Ekim 2016
  17. pinorQ

pinorQ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet ben varım sezeryan olalı 7 gün oldu epidural sezeryan doğumdu benimki daha ameliyattan çıktığım anda başlayan kasilmalarim bildiğin şiddetli doğum sancıları çektim hemde saatlerce ağla ağla belli bir süre sonra kesildi ama gece olmustu artık gecede kaşık ağrısı oldu.su anda dikişlerimde yanma oluyor kalkiyirum yürüyorum ama çoğunlukla dinleniyorum 34 haftalık doğurduğum için bebeğim kuvezde hala ve ben başa gelebilecek en nadir olaylardan birini yaşadım nedeni ise plesenta kaynaklı previa idim uterus kanama olduğu için toparlanmak için kasılıp gevşermis yani doğum sancısı bildiğiniz. Ama hiç geçmeyecek sandım bayılacaktım resmen anlattıkça herkes şaşırıyor valla herşeyin doğal olanı tavsiyem ben ilk doğumumu normal yapmıştım ohh miss ti normal.doğumda sonrası güzel Sezeryanda sonrası zor valla onu bunu bilmem ben çektiğimi bilirim ne.yaşayacağınizi bilemezsiniz sakin zorunda kalmadıkça sezeryan.olmayın çünkü benim yaşadıklarımı yasamayacaginiz gibi kesinlik yok sevgiler

18. 28 Ekim 2016
  19. Pink25

Pink25 Miniğimm.. Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Kadindan kadina degisiyo rahat olun o an allah sabrini veriyo su gibi geciyo ameliyat. ilk gun guclu bi agri kesici veriyolar o gun agri hissetmezsiniz. 2gun yanma oluyo ama ole siddetli degl ben hic agri kesici kullanmadim evime geldigimde sadece 1 kac gun yurumkde oturup kalkmada zorlandim suan 8 gunum sanki ameliyaf olmamis gibiyim korkmayin icinizi ferah tutun iyi seylere adapde olun iyi olsn simduden allah sabir versin