sezaryen yapan arkadaşlar

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU3 tarafından 2 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

merhaba kızlar
    tekrar başlık açtım çünkü bu konuda cevap alabileceğim bir başlık bulamadım
    ben 4 aylık hamileyim
    ve behçet hastası olmam nedeniyle sezaryen doğum yapmak istiyorum. bunun yanısıra 3 sene önce fissür ve hemeroid ameliyatı olduğum için normal doğum yapma şansım hiç kalmadı gibi bir şey.
    çevremde bir çok hamile olduğu için bu konular hakkında çok fazla konuşuluyor. yerli yersiz çok laf dönüyor
    geçenlerde kendini bilmezin biri sezaryen doğumda bağırsaklarını dışarı çıkarıyorlar. bebeği alıyorlar. bağırsaklarını geri yerine yerleştiriyorlar dedi. ve ben şoka girdim.
    hala düşünüyorum nasıl böyle bir şey olabilir diye. internetten sezaryen doğum videolarına baktım ve böyle bir şey görmedim. ama acaba Türkiye'de mi uygulanıyor bu.
    tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
    bir de lavman konusu var. doktorun tercihine kalmış bir konuymuş bu. ister yapar ister yapmazmış.
    lavman olan arkadaşlarda nasıl yapılıyor bu iş anlatırlarsa çok güzel olur
    :1rolleyes: a.s. :nazar: yerimseniben

2. 2 Temmuz 2008
  3. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben mart sonunda sezeryan oldum.sana bıraz abuk subuk seyler anlatmıslar.bagırsakları ellemıyorlar merak etme.boyle bısey olabılırmı zaten.lavman burda harkese yapılıyor doktorun tercıhı degıl bıldıgım kadarıyla.nasıl yapıldıgına gelınce makattan ıcerı bır tup ılac bosaltıyorlar bıraz beklıyorsun ve sonra karın agrısıyla tuvalete cıkarıyor.ben cok tedırgın oluyordum nasıl yaptırıcam lavmanı dıye ama o anda dogumun heyecanıyla unutuyorsun merak etme

4. 2 Temmuz 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasim once tebrik ederim bebegin yuvana mutluluk sans getirsin.Ben 2 ay once epidural sezaryan oldum esimde girdi hatta bebegi alirlarken gordu kesinlikle bagirsaklari disari cikarma gibi bisey sozkonusu degil cahil insanlarin sacmalamasi sakin korkma ben epidural sezaryandan oyle memnun kaldimki gule oynaya dogurdum ingilterede dogum yaptim ama turkiye deki dr buradaki dr cok iyi ve basarililar sezaryanin ulkeye gore degisimi yok tip kafana sakin boyle abuk sabuk laflari takma benim 2gorumcem kizkardesim turkiyede sezaryan oldular onlarda cok memnun lavmana gelince bana sadece 2 tablet verdiler yuttum oyle lavman yapildi digeri konusunda bilgim yok hayirli dogumlar dilerim tekrar soyluyorum sakin kimsenin lafina bakma o anin keyfini cikar

6. 2 Temmuz 2008
  7. EU3

EU3 Guest

sağolasınız kızlar valla yüreğime serin serin sular serpildi
    Allah evlatlarınızı bağışlasın
    olmayanlara da tez zamanda şirin mi şirin bebecikler nasip etsin inşallah
    a.s.:nazar:

8. 2 Temmuz 2008
  9. kxixzxixl_melek

kxixzxixl_melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar farkındamısınız ne kadar cahil arkadaslar var ne demek ya bagırsaklar falan.kendini bilen bi insan bi arkadasının rahatsız oldugunu bile bile nasıl korkutur nasıl asılsız seyler söyler yaaa((( ben çok kızıyorum kızlar.bnde sezeryanla dogum yaptım 4 sene oldu.we spinal anestezi uyumadım sohbetle dogum yaptım.güselim bnce sen takılma böyle seylere.hayırlarla olur ve biter inş.lavma ya gelince bnlar mutlak yapılması gereken seyler.o olayın hastenede olması şart.yoksa ewe göndermezler seni.dikişlerin zarar görmesin die.inş anlatabildim derdimi.sakın takma takılma hatta psikolojini bozma düşünme bebegini ve o anı düşün.geçmiş olsun kib bb

10. 2 Temmuz 2008
  11. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    meraba canım bende sezaryan yaptım şubatın 12 nde ameliyata hazırlarken lavman nedir bilmiyodum çok utangacımmdır neyse hemşire geldi uzandım yatağa arkanı dön dedi bende napıcaksın dedim lavman yapıcam deddi gerçekten lavmanı o zaman öğrendim bağırsaklarımı temizlemek içinmiş laelaelaelaelae o hecenla bişey hissetmyosun bile sen milletin abuk sabuk laflarına inanma bizim milletimiiz atmayı çok sever sakın moralini bozma allah kurtarsın canım bebeğini ilk kucağına aldığında benm yerime kokla tammam mı

12. 2 Temmuz 2008
  13. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benım ben ıkıncı kızımı epıdural sezeryan ıstedım.cok ta memnun kaldım canım.druna guven canım.ıcın rahatlasın dıyorsan asama asama anlatıyım yasadıklarımı canım benım.ok
    sımdı sezeryan olmadan once aksamdan sonra bırsey yemıyorsun canım
    ertesı gun sabahtan ordasın.
    amelıyat saatı gelınce kalp atısların kontrol edılıp senı hazırlıyorlar.amelıyat onlugunu gıyıp gıdıyorsun ıcerıye.
    benım epıdural oldugu ıcın belımden ıgne yapıp bel altımdan uyusturuldum(narkoz korkum oldugundan canım kendım tercıhj ettım ve cok memnun kaldım)
    ve bebegımın cıkısını ılk anını gordum.yıkadıklarını gordum ve onu yukarı cıkardılar.benım dıkıslerım halloldu cıktım.
    yanı evet amelıyat bu bebgı cıkarırken oynanıyorsun oralarla ama buda cok normal degılmı canım.sen abartılanlara bakma canım benım.

14. 2 Temmuz 2008
  15. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    benim ameliyatımda lavman yapılmadı.sezeryan öyle korkulacak bişey değil.ben çok memnunum.ikinci gün hastaneden çıktım ve hiç yatmadım.kendi işimi kendim gördüm.benim de çatı darlığı ve amniyon sıvısı azalması olduğu için sezeryan oldu.kısacası çok rahat bi doğumdu.sonrasında da acı çekmek günlerce yatmak diye bişey olmadı.

16. 2 Temmuz 2008
  17. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    bende de ne lağman ne de sonda olmadı

18. 3 Temmuz 2008
  19. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende 14 mayısta spinal sezeryanla doğum yaptım. lavman yapıldı ayrıca söndada takıldı. uygulanırken garip bir his versede ameliyat sonrasında ne kadar önemli ve gerekli olduklarını anladım.zaten bebeğini görecek olmanın heyecanıyla onlar basit kalıyor. hayırlı doğumlar dilerim. bunlara hiç takılma.hamileliğin tadını çıkar...a.s.