Sezaryenle doğum yapan annişler!Sezaryen esnasında genital bölgeyi doktor görüyor mu?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve memure06 tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : memure06
  1. memure06

memure06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bunu sormamın nedeni eşimin kardeşi doçent doktor kadın doğumcu. eşim doğumu onda yapmamı istiyor kaydirigubbakcemile ama ben çekiniyorum. sezeryanda bel altını doktor görüyormu bunu çok merak ediyorum. eğer görüyorsa başka bir doktorda yapmayı düşünüyorum. haliyle çekiniyorum.:eek: doktorun görüp görmediğini ve siz olsaydınız bu durumda ne yapardınız bu konuda tecrübeli annelerin yardımını bekliyorum lütfen yardım edin

2. 7 Ocak 2009
  3. EU2

EU2 Guest

merhaba görüyor tabi canım genital bölgeden kesiyor zaten çamaşırını giydiğin zaman kapanıyor kesik izi zaten tamamen soyuyorlar ben doğum yapalı 2 ay oldu sezeryanla yani doktor görüyor

4. 7 Ocak 2009
  5. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ameliyathanede sonda takılmıştı bana.Takılırken dr ordaydı ve gördü haliyle.Sonra üstünü örtüyorlar ama yine de görmüş oluyor.O zaman görmese bile 40'ın çıkınca kontrole çağırır,mecburen görür

6. 7 Ocak 2009
  7. memure06

memure06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canlarım teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. peki siz olsanız ne yapardınız bu durumda diye sorsam?? eşinizin kardeşine doğumunuzu yaptırabilirmiydiniz? benmi yersiz çekingenlik yapıyorum yoksa olması gereken mi bu bilmiyorum. sizin bu durumda ne yapacağınızıda merak ediyorum fikirlerinize güveniyorum bana yardım edin arkadaşlar..

8. 7 Ocak 2009
  9. EU2

EU2 Guest

bence yaptırma sonuçta hep karşı karşıya geleceksiniz ben utanırım şahsen başka doktora yaptır derim ben

10. 7 Ocak 2009
  11. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ben yaptıramazdım canım.Zaten utangaçlığımdan normal doğum bile yapmadım

12. 7 Ocak 2009
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Tabi görüyor görmezmi.aslınsa çok doğal bir olay sonuçta o bir doktor etik olarak normal olsada ben çekinirdim ve başka bir doktara doğum yaptırırdım.

14. 7 Ocak 2009
  15. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Canım görmezmi
    ordan kesiyo zaten

16. 7 Ocak 2009
  17. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    cok mu acık yazıyorum ne....

tam 30 sene sakladım kendimi.. dogumda anadan dogma yatırdılar ve kamerayı ceken doktor sansurlerım mrk etme dedi. ve icerde bır suru insan vardı..

allaım yok ben yaptıramam sanırım.. gercı ılk yatırdıklarında karnımdan ben ayıp bısey görmuyordum ama odadakı temızlıkcıler bıle göruyor seni..

baska dr daha mantıklı be cici annem.. allahım kolay dogumlar nasıp eder insallah.

18. 7 Ocak 2009
  19. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Elbette görülüyor zaten ameliyat başlamadan o bölgeyi karnınızın altından yaklaşık dizlerine
    kadar bir alanı dezenfekte eden bir ilaç sürülüyor. Bu şekilde görür yine görülür yani.
    Bende yerinizde olsam; başka bir dr tercih ederdim.
    Sizin sorunuz okuyunca aklama geldi; kızımın gebeliğinde bütün
    kontrollerimi yapan ve sezeryanımı yapan dr çocuğu benim oğlumla aynı sınıftaydı ve okullar açılınca
    hiç veli toplantılarına katılmak istemez, eşimi yönlerndirdim. Bu beni çok rahatsız ediyordu çünkü.