sezaryenle doğumdan arta kalan kilolarım çok kötüüü

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve elif32 tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

19 Ocak 2010
    Konu Sahibi : elif32
  1. elif32

elif32 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar üç ay önce sezaryenle doğum yaptım 55 le hamile kaldım 75 le doğum oldu şu an 65 kilodayım,anne sütü veriyorum sadece,yalnız bu kilo bir aydır sabitlendi sanki,birde karın kaldıki ıyy,tatlıya acayip düşkünüm hiç yemek yemesemde olur ama benim diğer çocuğum kek pasta çok seviyo diye sık sık yapınca kendimi bir gün tutsam öbür gün tutamıyorum,dikişlerden dolayı egzersizde yapamıyorum,aslında doğrusunun ne olduğunu bilsemde uygulayamıyorum,biraz motive edin beni nolur kilodan nefret ediyorum,en azından sezaryene uygun birkaç egzersiz hareketi önerebilirmisiniz

2. 20 Ocak 2010
  3. ecrindilos

ecrindilos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım kafana takma.sen yine iyisin ben daha kötüydüm.60 ile hamile kaldım.34 haftalık doğum yaptım ve en son tartıldığımda 80 dim.utanıyordum millete doğuma az kaldı diyordum.yani düşün bir de erken doğum yaptım ne olurdum düşünemiyorum bile.doğumda sadece 2 kilom gitti.1 hafta sonra filan tartılabildim 78 dim.3 ayda en fazla 76 olabildim.herkes alay ediyordu.2. var diye.sadece göbeğim vardı çükü.özellikle kiloluların benimle dalga geçmesi çok üzdü beni.çünkü ben 36 bedendim.sonra hırs yaptı.yememi azaltmadım ünkü emziriyorum.ama 6 dan sonra yemedim.bol meyve.ve evde yaptığım spor.en önemliside inanç ile şu an 59 um.bütün eski kıyafetlerime oluyorum.göbek de gitti.çoooooooook mutluyum.ama dalga geçenler beni göremiyor ona üzülüyorum.ben bekarken de 90 kilodan spor yaparak az yiyerek 55 e indim.hem de 7 ayda.kimse tanıyamıyordu.yürüyüş ok iyi geliyor.yani kilolarını takma.sadece iste.

4. 20 Ocak 2010
  5. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ya arkadaşlar bende 54 le hamile kaldım 74le doğuma girdim sezeryan şuan bebeğim 5.5 aylık ve eski kilomdayım ama çok farklı bedenim göbek kaldı biraz basenler genişledi aman benimde canımı sıkıo göbek basen ama ne yapayım yani dünyanın en güzel duygusu anne olmak değer

6. 22 Ocak 2010
  7. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    70 le hamıle kaldım 100 gecerek doğuam girdımmm..nasıl oldu anlayamadımmm..1 ay oldu sezeryanla doğum yapalı 90 ım suan.ödum patlıyorrrr..5 gundur yürüyeşe başladım napıyım ..Allahım inş. bende verırırm

8. 23 Ocak 2010
  9. aynelhayat

aynelhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Offf aynı dertten bende muzdaribim.Bende 3 ay önce doğum yaptım ve kahrolası bu kiloları veremiyorum.hatta aksine kilo alıyorum bu nasıl bişeyse bebeğimi sadece emziriyorum buna rağmen gr gitmiyo bende kilo :KK43: şuan 85 kg bakalım ne zaman baskül benden yana olacak...

10. 24 Ocak 2010
  11. SPELL42

SPELL42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Bende 67 ile hamile kaldım doğuma giderken 82 kilo idim.Doğumdan bi hafta sonra 75 hatta geçici bi süreliğine 73 kilo oldum.ama süt olsun diye yemeğe yüklenince tekrar 75 oldum.En azından almadığıma seviniyorum ama hiç bi kıyaffetim olmuyor herkes vermen zor olur diyor kilolar yapışıp kalacak diye korkuyorum.Bari 67 olsam yeniden şimdilik isteğim bu arada emzirdiğim için diyette yapamıyorum. bi çözüm bulalım ya...mafoldumben

12. 24 Ocak 2010
  13. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    bendeeeee ............cok kotu bu duygu ..........kılo moral bozuyooooooo..........ınş verırım

14. 25 Ocak 2010
  15. SPELL42

SPELL42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    sen kaç kilosun canım yazmamışsın.Üçüz bebeklerin mi var ?.....

16. 25 Ocak 2010
  17. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Of kızlar yaa.73 le hamile kaldım 89 la sezaryene gittim.Eve geldiğimde 82 idim.Şu an 87 yim.Bebeğim 5.5 aylık emziriyorum ve canım sürekli tatlı istiyor kendimi tutuyorum azar azar yemeye çalışıorum yine de olmuyor olmuyor,egzersiz yapmam lazım :KK43:(

18. 25 Ocak 2010
  19. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım bende 73 le hamıle oldum 96 ıle dogum yaptım sezeryan ........sımdı ıkı ay oldu 80 kıloyum.............boyum kısa ve vermem lazım üçüz canım bebışlerım kuvezde ınş beklıyorum onları süt sagıyorum ........sut ols dıyede yemeye calışıyorum.........erken dogdular yedı aylık...........bakalım kılo ne kadar verırız ameılyatım rahat gectı agrım bı hafta sonra olmadı korse gıyıyorum bazen agrım yok...........ınş verırız kızlar...........onbes yasında bı oğlum var ..........kıloyu bende sevmıyoommmmmmmmmmmmolumunekankayizsmile:Saruboceq: