Sezen Aksu

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve Yagmurun_kizi tarafından 17 Kasım 2007 başlatılmıştır.

17 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
  1. Yagmurun_kizi

Yagmurun_kizi Çocuklarım benim herşeyim... Üye

Beğenildi:
    8.428
    Ödül Puanları:
    113

13 Temmuz 1954'de İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bırakarak profesyonel sarkıcılığa başladı. 1970'lerin ortalarında 'Kaybolan Yıllar', 'Gölge Etme' gibi sarkılarla yıldızı parladı. Şarkılarının çoğunu kendi besteledi. Bazılarının da sözlerini yazdı. İlk kez 1979'da sinema oyunculuğu denedi.- Minik Serçe- oyunculuk yeteneğiyle dikkat cektiği, 'Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra' adlı muzikallerdeki 'Sen Ağlama 'Geri Dön', 'Dağlar Dağlar' gibi şarkılarla ününü perçinledi. Sonraki 'Git' kasetiyle zirvedeki yerini aldı. Türk pop muziğinin en güçlü seslerinden Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener, Levent Yüksel, Tilbe gibi bir zamanlar vokalistliğini yapmış gençleri pop muziğimize kazandırdı. Üç kez evlendi ve bir çocuk annesi...

Sezen Aksu'nun albümleri: Serçe, Ağlamak Güzeldir, Firuze, Sen Ağlama, Git, Sezen Aksu '88, Sezen Aksu Söylüyor, Gülümse, Deli Kızın Türküsü, Işık Doğudan Yükselir, Gül Bahçeleri, Düğün ve Cenaze, Adı Bende Saklı, Sarı Odalar(Ben Seni Çok Sevdim Oğlum), Deliveren, Şarkı Söylemek Lazım

Dillerden düşmeyen bazı sarkıları: Kaybolan Yıllar, Gölge Etme, Yak Bir Sigara, Firuze, Hata, Ağlamak Güzeldir, İkinci Bahar, Dilimin Ucunda Kelimeler, Geri Dön, Tukeneceğiz, Git, unzile, Değer mi Hiç, Sarışınım, Bir Çocuk Sevdim, Seni İstiyorum, Şinanay, Gidiyorum, Belalım, Hadi Bakalım, Gülümse, Masum Değiliz, Deli Kızın Türküsü, Tenna...

Gidemem
    Bazen Daha Fazladır Her Şey
    Bi Eşikten Atlar İnsan
    Yüzüne Bakmak İstemez Yaşamın
    O Kadar Azalmıştır Ki Anlam

O Zaman Git Hemen Radyoyu Aç Bi Şarkı Tut
    Ya Da Bi Kitap Oku Mutlaka İyi Geliyor
    Ya Da Balkona Çık Bağır Bağırabildiğin Kadar
    Zehir Dışarı Akmadan Yürek Yıkanmıyor

Ama Fazlada Üzülme Hayat Bitiyor Bir Gün
    Öyle De Böyle De Ayrılıktan Kaçılmıyor
    Hem Çok Zor Hem De Çok Kısa Bir Macera Ömür
    Ömür İmtihanla Geçiyor

Ben Bu Yüzden Hiç Kimseden Gidemem Gitmem
    Unutmam Acı Tatlı Ne Varsa Hazinemdir
    Acının İnsana Kattığı Değeri Bilirim Küsemem
    Acıdan Geçmeyen Şarkılar Biraz Eksiktir

Bi Şiirden, Bi Sözden
    Bi Melodiden, Bi Filmden
    Geçirip Güzelleştirmeden Dayanmak Zor
    Yıldızların O Işıklı Fırçası Azıcık Değmeden
    Bu Şahane Hüzün Tablosu Tamamlanmıyor

2. 15 Ocak 2008
    Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
  3. EU1

EU1 Guest

begendikleriniz icin rep ve tesekkur butonunu kullaniniz aksi takdirde mesajlariniz silinecektir