Sezeryan Dikişleri :(((

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve avebru tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

18 Haziran 2008
    Konu Sahibi : avebru
  1. avebru

avebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Sezeryan olan arkadaşlar,

32 gün oldum sezeryan olalı ve estetik dikiş atılmıştı.. 2 gündür sezeryan kesisinin olduğu bölge hem şiddetli ağrıyor hemde dikişlerimin üstü şişti.. Aranızda böyle bir durumla karşılaşan varmı ? Kendimi çok zorlamıyorum ama korse kullanmıştım birde bebeği emzirirken özellikle geceleri pek düzgün oturamıyorum..Cumartesi doktora gitmeyi düşünüyorum ağrım geçmezse hafta içide olabilir :KK43:(

2. 18 Haziran 2008
  3. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    geçmiş olsun ebrucum..benim de 33.günüm ama hala ağrılarım var ve kesinin üzeri sertleşti..ve hala kırmızı bir şerit şeklinde sanki arası açılacakmış gibi bir görüntüsü var..ben sebebini biliyorum, çünkü kendimi çok zorladım ..

4. 18 Haziran 2008
  5. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ebrucuğum Geçmiş Olsun Hala Ağriyor Demek Benim Olmadi öyle Bişey Ben 15 Gün Kesin Istirahat Ettim 20 Gün Başladim Yemek Filan Işlerine Kendimi Yormadan. Kimse Ollmasa Bile Yanimda Ben Kararliydim Istirahate Sonradan Acisi çikmasin Diye Aç Kalsin Kociş Zaten Beklemezdide. Bende 15 Günden Sonra Bitti Ağri Zaten Ara Ara Az Vardi Yattiğim Için Devamli. Sonrasinda Hiç Olmadi.halada Yormuyorum Kendimizaten Emzirdiğimden Heralde Bitkin Düşüyorum. Sen Bi Git Biran önce Ilaç Filan Verir Belki.

6. 18 Haziran 2008
  7. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ebrucum arada bir bendede oluyor gecen gün sıcaktan açık giyindim 2 gün dikişlerim ağrıdı dikkat et özellikle ayaklarını üşütme canım

8. 18 Haziran 2008
  9. Naze

Naze Guest

Ebrucum öncelikle geçmiş olsun...Söylediğin sıkıntıyı ben fazlasıyla yaşadım...Şöyle anlatayım...Hastaneden itibaren bebeği hep kendim kaldırıp indirdiğim için dikişlerimi zorlamıştım...Bir hafta sonrasında dikişlerin üzerinde iki parmak olacak büyüklükte şişmeler başladı ve bir iki gün sonunda dikişlerimden pembe bir sıvı gelmeye başlamıştı ben kanama olduğunu düşünerek doktoruma gitmiştim...Baktı ve yağ nekrozu olduğunu söyledi ve açıklama olarak çok nadir görülen fakat yanlızca kilolu insanlarda görülebilen bir sıkıntının bende nasıl olduğunu anlamadığını çünkü yapı olarakda kilo olarakda benim gibi birinde olmaması gereken bir durum olduğunu söyledi...Ben düşünüyorum ki kendimi hiç esirgemedim aslında bana hiç bakan olmadı esirgesen ne fayda bebeği hep kendim indirip kaldırdım geceleri ters yatmalar ters oturuşlar emzirmeden dolayı yani..Batikon ile pansumanlardan sonra doktorum bir hafta sürer demesine rağmen 3 hafta kadar dikişlerimden pembe sıvı geldi ve hep pansumana devam ettim..Şişliğin sebebini doktoruma sorduğumda bebeği indirip kaldırmamamı en azından kısa bir süre kadar sonra ayakta fazla kalmamamı söyledi...Dikişlerimden sıvı gelen yerlerde kabuk bağladı ve o şekilde sıvı dışarı akamaz oldu...Şimdilerde ise ayakta çok kalırsam ve istirahat edemezsem gün içerisinde dikişlerim yine şişiyor...Anlıyacağın ben uzun bir süre dikiş ağrısı sonrasını sorunlu yaşadım ki halen de geçmiş değil...Dün bebeğim hiç durmadı gece dikişlerim hem şişmişti hemde çok ağrıyordu...Ne yapayım yanlızlığın gözü kör olsun...Cnm geçmiş olsun zor olduğunu biliyorum ama istirahat edersen rahatlayabilirsin çünkü doktorlarda bunu söylüyor endişe etme...öpüyorum seni iyi bak kendine....

10. 18 Haziran 2008
  11. tutuile

tutuile Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde vardı ama dikişin sadece belli bir kısmına tuz basmış gibiydi ben 7 günü dr gittim dikişlerim açılmış içten tekrardan ameliyata alındım bence ihmal etme bir an önce git saglıkla kal

12. 18 Haziran 2008
  13. BEBISIM

BEBISIM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canim Ihmal Etme Doktora Git Bugun Benim 28 Gun Oldu Boyle Bi Sorunum Olmadi

Korse Takmak Iyi Degilmis Bana Hastanede Soylediler Ve Takmadim Sende Takma Istersen
    Allah Sifani Versin

14. 19 Haziran 2008
  15. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence bir an önce doktora git canım.dikişlerin o şekilde olması çokta normal değil.benim dikişlerimle ilgili öyle bir sorunum olmadı ama istirahat çok önemli.çok geçmiş olsun

16. 19 Haziran 2008
  17. enise16

enise16 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşım haftasonunu bekleme hemen gıt bence bende 5 ay önce sezeryanla doğum yaptım ıkınıc gun kalktım bebekle hep ben ılgılendım yatmadım ama ben böle şeyler yaşamadım hiç cok şükür gıt sen doktora gecmış olsun

18. 19 Haziran 2008
  19. ayperin

ayperin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ebrucuğum benimde dikişlerimin üstü parmak kalınlığında şişmişti..dr ayakta fazla kalmaktan dikişlerin üst kısmının su topladığını,dinlenmem gerektiğini yada ayakta kalacaksam cok zorlamamam gerektiğini söyledi...dediğini yapmaya çalıştım kısa bir süre sonra kendiliğinden geçti..