Sezeryan Doğum Ile Ilgili Detay Bekliyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Strawberry_83 tarafından 26 Nisan 2008 başlatılmıştır.

26 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Strawberry_83
  1. Strawberry_83

Strawberry_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    SLM NORMAL DOĞUMDAN KORKTUĞUM İÇİN SEZERYAN DÜŞÜNÜYURM TÜM DETAYLARI İLE İLGİLİ BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM yerimseniben

2. 26 Nisan 2008
  3. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    merak ettiklerini sor cevaplayalım inşallah yardımcı oluruz:)

4. 26 Nisan 2008
  5. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    sezeryan evresi doğumdan önce ve sonra yaşanılan tüm duygular desem :)

6. 29 Nisan 2008
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    daha önce üye olduğum bir siteden alıntıdır..bilginize..umarım yardımı olur..

genel anestezi ile oldu benim sezaryen ameliyatım. son anda anestezi doktorum panik halime bakıp genel anestezi almamın daha mantıklı olduguna karar verdi bende tmm dedim. aklıma gelen birkac onerim var;;;

- sakin olun, cok korkmayın. olmeyeceksiniz en fazla bir saat uyuyup bebeginize kavusacaksınız, oyle dusunun.

- sonda ve lavman seceneklerini doktorunuzla onceden konusun. sonda cok acıtan bir uygulama degilmis, bana yapıldı. ama dilerseniz sizi uyuttuktan sonrada takabiliyorlar.

- ameliyathane buzhane kadar soguk haberiniz olsun. mumkunse yanınıza bir cift yun corap alın, ayılma odasında hemsireye giydirmesi icin onceden verin..

- ameliyat oncesi sizi cırılcıplak soyacakalar, utanmayın. karnınıza ve dizlerinize kadar heryerinize baticon surecekler. bu yapılması sart olan bir prosedur, bilginize...

- kameranızı ya da fotograf makinenizi daha once cekim yapmıs bir kisinin eline verin, ameliyat sırasında cekimi o yapsın. bebegin ilk anları guzel cıksın:))bizim hastanemizde bu isi daha once yapan bir kisi vardı sansımıza, ona verdik kamerayı, goruntuler superrr...

- kendinize geldikten sonra hafif bir sersemlik hissi yasayacaksınız bu gayet normal, sanki bir sise sarap icmis gibi oluyor insan, tadını cıkarın:)))

- operasyondan tam altı saat sonra hemsireler gelip sizi yurutecekler, korkmayın. dik durun, diis yerleriniz patlamaz:)))

- oksurunce ve hapsırınca dikis yerlerine birsey olmuyor...

- cok acı cekiliyor, agrılar cok fazla oluyor, dayanılmaz acılar yasanıyor diyenlere inanmayın. yok oyle birsey. olsukca basit bir operasyon. ben aynı gun ayaga kalkıp yurudum, iki gun sonra normal yasantıma devam ettim.

- orkid'lere guvenmeyin, ilk uc gun cok yogun bir kanama oluyor hasta bezi aldırın.

- operasyondan tam dort gun sonra benim dr'um ayakta dus alabilecegimi soyledi. yok oyle bir hafta iki hafta beklemek, inanmayın oyle diyenlere...

bizim sezaryen ameliyatımız saat 10:00'da basladı. beni ameliyata hazırlamaları tam onbes dakika surdu. anestezi dr'u beni bayılttıgında saat tam 10:15' idi. kızım ise saat 10'u 20'i gece dogmus. ben kendime geldigimde saat tam 11'idi. ortalama bir saatlik bir islem yani...

aklıma gelenler bunlar, diger sezaryen ameliyatı geciren arkadaslarda belki ekleme yapmak isterler...

8. 29 Nisan 2008
  9. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    ayyyy sezeryandanda korktum şimdi :)

En iyisi son zamanlara kadar düşünmemek

10. 30 Nisan 2008
  11. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    yok yok sezaryan en iyisi uyuyosun kalktığında kucağında çocuk rüya gibi bence rahat ve ağrısız doğum illaki vardır ağrısı ama bence normalden iyidir:KK70:

12. 14 Eylül 2008
  13. buzz

buzz Guest

sezeryandan bende çok korkuyordum ama beklediğim kadar kötü değilmiş uyandığımda acım vardı ağrı kesici iğne yaptılar öğlen saat 1 gibi sezeryan oldum akşama doğru yürüdüm bebeğimi emzirmeye başladım yatıp kalkarken biraz ağrım oldu okadar oda normaldir korkulcak hiçbirşey yok endişelenmeyin

14. 14 Eylül 2008
  15. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    normal doğumdan çok korkuyoruz ama bazıları o kadar rahat doğum yapıyorlarki .
    benimde ağrı eşiğim çok düşük o yüzden sezeryan istiyorum ama keşke normal doğurabilsem.hemen ayağa kalkıyorsun sütünde hemen geliyor.
    sezeryan olanlara spinal anestezi ile sezeryanı öneririm bebeğin ilk ağlamasını duyuyorsun ameliyat sonrasıda birkaç saat hiç ağrı duymuyorsun belden ağağısı uyuşuk olduğu için.sadece spinal sezeryanda tansiyon düşüyor ve mide bulantısı oluyor.ama o kadarda olsun
    Allah hepimize miyadında hayırlı doğumlar nasip etsin

16. 14 Eylül 2008
  17. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar eylülde doğum yapanların hikayelerine daldım buaralar evet ağrı oluyomuş ama o kadarınıda göze alıyoruz dimi :KK70: inşallah allah hepimize ağrısız rahat doğumlar nasip etsin biran önce zaman gelsede doğum hikayemi bende yazabilsem :KK70:

18. 14 Eylül 2008
  19. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Her normal doğumda süt hemen gelmiyor.Süt konusunda pek farkları olduğunu düşünmüyorum.Tecrübeli arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla.
    Benim aslında ağrı eşiğim çok düşük değil Normal doğuma dayanabilirim gibi geliyor.ama ben de psikolojik korkularım nedeniyle normale yaklaşmıyorum.