Sezeryan Doğum Yapanlar/Lütfen bir akıl verinn

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve duyguby tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : duyguby
  1. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlarr,
    17 haftalık hamileyim.Belki doğumu düşünmek için daha erken.Henuz yolun basındayım biliyorum.Fakat su aralar kabuslarıma kadar giren bu doğum korkumu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    1-Öncelikle normal doğum yapmam mumkun değil,1.panik atak hastasıyım 2.ağrı eşiğim çok düşük.en ufak bir sızıya dahi dayanma gücüm yok.biryerim çok ağrısa hemen kusmaya başlıyorum,nefessiz kalıyorum ve kalbim çok hızlı atıyor.Bu süreçte normal doğumu ne fiziksel nede psikolojik olarak atlatamam.
    bu yuzden sezeryan düşünüyorum.Sırf bunun için özel sağlık sigortası yaptırdım.gelin görün ki şimdide sezeryan korkutmaya başladı.genel anesteziden uyanamayacağımı,ve sezeryanda kanamamın durmayacağını düşünüyorum.siz sezaryen olanlar,bana bi akıl verin noolur.internette izledim ameliyatı ve bu kesiler sırasında ya iç kanama geçirirsem,ya kanı durduramazlarda ben ölürsem diye uykularım kaçıyor.Sizce tehlikesi ne bu operasyonun.

2-ameliyat sonrası çok ağrı oluyor,gaz sancısı oluyor diyorlar.Bu ağrılar nerede ve ne şiddette oluyor.gaz sancısı dedikleri sancı nasıl bir sancı yani tam olarak nereniz ağrıyor.

artık rahatlamak istiyorum.bu korkulardan çok yoruldum.

not:normal doğumu önermeyin cunki kesinlikle yapamam :)))

2. 13 Ekim 2009
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cnmben sezereyan yaptım35gün
    önce
    agrım olmadı sadece 2saat agrı oldu okadar
    gaz sancın oluyo zaten geti,rdikleri kompostu sayesinde bolbol gaz çıkarıyon çok kolay geçti dogum hikayemde var hatta burda yazıuıyo kkda normal dogum şansım yoktu 2bebek kaybetmiştim
    ,buda kan sulandırıcıyla tutundu 290gün igne yedim kanama çok oulr die sezerysna alındım iyikide öyle yapmışım uyudum uyandım bebegim kucagımdaydı harika bi duyguydu ıkınmadım sancım gelmedi hiççç

4. 13 Ekim 2009
  5. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım gözünaydın kavusmussun bebeğine...hemde o kadar uğraştan sonra.tebrik ederim tekrar
    merak ediyorum,mesela ilk uyandığında karnında yada rahminde şiddetli ağrı falan oluyormu.2 saat dediğin ağrı tam olarak nerendeydi canım..doğumunu rahat yapmıssın darısı benimde basıma...

6. 13 Ekim 2009
  7. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selamlar bende 6 ay kadar önce yapmıştım ama malesef ki ben erken doğum yaptım ama gayet rahat bi doğumdu ameliyathaneden çıkmadan ayıktım ben odama alındıktan sonra ağrım oldu zaten gelip ağrı kesici iğne yaptılar sonrada atlattım başkasını bilmem ama ben hiç gaz sancısı yaşamadım ağrı nerede oluyo diye sormuşsun ya karnın ve kasıklarında oluyo 12 saat sonra kalkıp yürüdüm lavaboya gittim sonrada hiç yatmadım ben zaten yatma gibi bi şansımda yoktu erken doğduğu için bebek sürekli onun yanına gidip geldim ama doktor zaten sana bol bol yürü diyo istediyini yiyip içebiliyosun yeter ki yürüyüş yap hafif hafif normal doğum nasıl bilmiyorum ama sezeryan beni yormadı

8. 13 Ekim 2009
  9. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hem geçmiş olsun hemde gözünaydın tekrar canım.umarım bebişin şimdi iyidir.demekki öyle çok dayanılmayacak ağrı olmuyor.hemde hemen iğne yapılabiliyor.Birde şu kanama olayından korkmasam super olacak.videoda izledim resmen akıyo kan karından ya :bbo: :bbo:

10. 13 Ekim 2009
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bu doğum şekline karar vermek gerçekten zor.kan akıyo demişsin ama normal doğumda da kanama olma riski var yani her iki doğumunda kendine göre bi takım riskleri var.sen çok takılmışsın doğal olarak ama mecburen doğurucan içinde tutacak halin yok şimdiden bunları düşünüp boşuna stres yapma hem kendine hem bebeğine.hele bi 30lu haftalara gel ondan sonra düşünürsün.çok da fazla seçeneğin yok zaten.ya genel anestezi ile sezeryan ya da epidural sezeryan.her operasyonun da kendine göre tabi ki riskleri vardır 0 risk diye bişeyi kimse söyleyemez.ama benim nerdeyse bütün arkadaşlarım epidural sezeryan yaptı ve hepsi de çok rahattı hiç zorluk çekmediler.sabah olup akşama doğru ayağa kalktılar.

12. 13 Ekim 2009
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    o videoları izlemeseydin keşke.hele de hamileyken.ben de 7,5 aylık hamileyim çok az kaldı doğumuma.ben izlemedim.ama normal düşünüyorum.kalp rahatsızlığım var.eğer sorun olursa zaten doktorum sezeryana dönecek.ben de ara sıra korkuyorum.ama içini ferah tut.rabbim yardım eder.inan ve doğumu düşünme.hem bebeğini , hem kendini üzme

14. 13 Ekim 2009
  15. zeyned

zeyned Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    O kadar abartılcak bısey yok canım ya,ınan ben de senın gıbı o kadar korkuyordum kı,hem normal dogumdan,hem sezeryandan,genel anestezı ıle oldum sezeryanı,epıduralı bıle gormek ıstemedım,düşün yani:))) sadece amelıyattan sonra agrı ve acım oldu,ilk kaldırdıkları an zordu,o da sureklı agrı kesıcı verıyorlar,gecıyo zaten.Sabah dokuzda amelıyata gırdım,oglen 2 gibi kaldırdılar,3-4 gıbı korıdorda yuruyordum,ama iki büklüm:)) eve gelınce hıc yatmadım bıle,dogumun ıkıncı gunu duş aldım hastanede,1 hafta ıcınde toparladım.Ama keske cesaretım olsaydı da normal yapsaydım,şimdi düşündükçe sezeryan daha ürkütücü gelıyor:))

16. 14 Ekim 2009
  17. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biraz rahatladım kızlar ya çok sağolun..keske doktor bir uyemiz olsaydıda anatomik açıdan anlatabilseydi:))))
    insanlar daha buyuk ameliyatlar geçiriyorlar saatler suren.onların yanında sezeryan basit gibi geliyor bana.ama korku işte engel olamıyorum...

18. 14 Ekim 2009
  19. kussebfilal

kussebfilal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canım ben 16+3 günlük hamileyim ve bide 4 yaşında kızım var.Sorunu gördüm hemen cevap yazayım dedim umarım yardımcı olabilirim.Ben şiddetle normal doğum istiyodum ama olmadı kızım inatçı çıktı songün mecburen sezeryanla oldu.Ben EPıDURAL SEZERYAN oldum.Tavsiye ederim.15 dkda bebek elinde 15 dk sonra sen çıkıyosun yaklaşık 30 dk.Göre göre doğum yapuyosun ağrın sızında fazla olmuyo ayrıca gaz çıkarma sorununda olmuyo.Çok rahat bir doğum yöntemi bence hemencecikte ayağa kalkıyosun.