sezeryan dogum yaptım çok memnunum:)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elanurum tarafından 27 Mart 2008 başlatılmıştır.

27 Mart 2008
    Konu Sahibi : elanurum
  1. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar yeni üye sayılırım,18 mart sabahı saat 8:35 te güzel kızım elanurum dünyaya geldi çok şükür,Rabbim herkese nasib etsin...
    öncelikle şunu söyleyeyim ben hamileligimin ilk gününden beri hep normal dogum taraftarıydım ,taki bebegimin suyunun azalmaya başlamasına kadar,,doktorum 20 marta sezeryan günü vermişti ama kısmet 2 gün öncesineymiş..
    17 mart gecesi tuvalet ihtiyacımla uyandım ,gelen şey idrarmıydı sumuydu oan için anlayamamıştım,huzursuzca yattım fakat 10 dakka sonra bu keZ kanla beraber suyum geldi,acilen hemen hastaneye gittik.önce nstye baglanıp bebegin iyi olup olmadıgına baktık çok şükür iyiyidi,daha sonra o kabus pelvik muayene oldu açılma çok azdı hem zaten sezeryan olacaktım ,sezeryan için 8 saatlik açlık gerekiyordu ama ben gece uyumadan önce tıka basa yemek yemiştim bu yüzden sabahı beklemeye karar verdiler ,sabaha daha 6 saat varı ve benim sancılar yavaş yavaş gelmeye başlamıştı ,belden kasıklara vuruyordu bi taraftanda her hareketimde suyum boşalıyordu ve ben çok korkuyordum,agrımın azalması için 2 şişe serum yedim rahimi gevşetiyormuş,o anki psikolojimi anlatamam bi yandan hafifte olsa agrım var,bi yandan sezeryandan çok korkuyorum offff oan iyi kafayı sıyırmadım,neyse uzatmıyım saat 8 de artık vakit geldi diye beni hazırlamaya başladılar ,seddeye koydular eşimle ailemle vedalaştım onların yanında aglamamak için zor tuttum kendimi,asansöre binince beni bir titreme aldı sormayın korkudan ölücektim ,amilyathane soguk degildi ama görüntü olarak çok soguktu:KK43:herkesde bi koşuşuturma bitek ben sabit duruyorum kurbanlık koyun gibi:)o sırada doktorum geldi onu görünce azda olsa rahatladım,daha sonra anestezici geldi konuşmaya başladı ,o konuşurken kollarımı iki yana bagladılar gögsüme bişeyler taktılar,bi hemşire damar yolundan igne vurdu,bogazım yanmaya başladı anestezici normal oldugunu söledi ve şimdide kolun agrıcak hafif dedi ben yoooo agrımıy....gerisi hatırlamıyorum kocaman bi boşluk ... bi ses uyanın lütfen bebeginiz dogdu uyanın uyanın diyor ama ben gözümü açamıyorum ki bi ara açıp baktım herkes herşey bulanık konuşmaya çalışıyorum bebegimi sorucam dilim dönmüyor neyse gözümü açıp konuşmaya başlayınca odama çıkarıyorlar eşim kardeşim asansörün önünde beni karşılamış ama hiç hatırlamıyorum ,yataga yatırdılar hemşire bebegimi getirdi hayel meyal hatırlıyorum çok şirindi yaww:)sonra ben kendime geldikçe agrılarımıda hissetmeye başladım hemen bi igne yaptılar bana amilyathanedede iki igne yapmışar zaten,,agrılar gittikçe şiddetlenmeye başladı ben aglamaya bagırmaya ..sonra doktorum geldi yanıma agrı pompasını istersem takacagını söledi..kızlarrrr mutlaka taktırın 150 YTL civarı bişey ama hayat kurtarıyor..damar yolundan takılan serum agrı geldikçe dügmeye basıyorsun agrıyan bölgeyi uyuşturuyo bi nevi anestezi yani:)onun sayesinde sakinleştim ,,6 sat sonra hemşire yürütmek için gelmişti ben çoktan toparlamıştım bile ilk ayaga kalkışta sadece baş dönmesi hissetim okadar agrım yoktu ,dedigim gibi o agrı pompası hayatımı kurtarmıştı ilk gün hemen ayakladım gezdim tozdum hastanede hele ikinci günü fink attım resmen,doktorum beni görünce şaşırdı :):)şuan 1 hafta oldu çok iyiyim çok şükür karnımda indi az kaldı
    aman kızlar sezeryandan sakın korkmayın tabiki normal dogum en güzeli ama mecburi sezeryan olucak olanlar sözüm sizlere içiniz rahat olsun,,tek yapmanız gerekn biraz dişinizi sıkmak ve hemen ayaklanmak ,eger ilk günden ayaklanmazsanız bidaha topalrlayamazsınız
    bu arada birde sondayı siz bayıldıktan sonra taktırın ,ve mutlaka taktırın çünkü yediginiz serumlardan sürekli idrarınız geliyor tuvalete gitmekte çok zorlanırsınız
    herkese hayırlı dogumlar....

2. 27 Mart 2008
  3. EU1

EU1 Guest

hayırlı olsun cnm benişin..bizimde 40 ımız çıktı bugün...bende sezeryan oldum..uyandığımda ağrılarımda,kaynanama ben ölüyomuyum diye sormuşum..ağrı pompasını duymamıştım..bilseydim...

4. 27 Mart 2008
  5. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benım hıc agrım olmadı ben spinal oldum

6. 27 Mart 2008
  7. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Öncelikle hayırlı olsun tebrik ederim Allah analı babalı büyütsünnn :) Bu kadar detaylı bir sekilde bize bilgi verdiğin icin cok teşekkür ederim. Bende 4 gün sonra mecburen sezeryan olacağım cok cok korkuyorum. Hatta psikologtan destek bile aldım ama sanırım yaramadı :KK43: Demek ağrı pompasını basta alsaydın belki de o kadar ağrı cekmeyecektin canım. Hangi hastanede doğurdun sakıncası yoksa öğrenebilir miyim? Sevgilerimle

8. 27 Mart 2008
  9. Limon

Limon ya hep ya hiç....... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlısı olsun allah analı babalı büyütsün o kadar net anlatmışın ki ellerine sağlık bilgini ve tecrübeni bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim....bebişini benim için kokla misss gibi kokar o öpmeye kıyamamda.....

10. 27 Mart 2008
  11. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    güzel dilekleriniz için teşekkürler kızlar
    ben koşuyolu medipol hastanesinde dogum yaptım çokta memnun kaldım
    zodiaco sakın korkma arkadaşım kolay oluyo dedigim gibi kendine güven ve mutlaka ayaga kalkıcam de hiçbişeycikler olmuyo ,birde agrı pompasını doktorunla konuş çok yararını görürsün
    herkesi öpüyorum

12. 27 Mart 2008
  13. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok cok teşekkürler desteğine.. Bebishi ve seni öpüyorum...

14. 27 Mart 2008
  15. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    Allah analı babalı büyütsün canım, güzel ömürler yazsın darısı bizlere

16. 27 Mart 2008
  17. murgiz