sezeryan doğum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve hale_ tarafından 26 Aralık 2007 başlatılmıştır.

26 Aralık 2007
    Konu Sahibi : hale_
  1. hale_

hale_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba
    cok yakında Allahın izniyle genel anestezi ile sezeryan doğuma giricem. aranızda bana tüm ayrıntılarıyla sezeryan doğumu anlatabilecek birileri varsa cok memnun olucam.hastaneye ilk adımdan eve atılan ilk adıma kadar.yani ne gibi hazırlıkla gidiliyor orada ne gibi hazırlıklar yapılıyor vs vs vs .kısaca saat saat anlatırsanız cok ama cok sevinicem.internetten yeteri kadar okudum bide sizlerden dinlemek istiyorum.hepinizin bebişlerini Allah bağışlasın .şimdiden teşekkürler......

2. 27 Aralık 2007
  3. EU3

EU3 Guest

evet ben de haftaya sezeryanla doğum yapacağım ben de merak ediyorum arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim:))))))

4. 27 Aralık 2007
  5. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben 13 kasımda genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım.Hastaneye gittiğimde suyum patlamıştı hemen nst ye bağlandı.Sonra odaya alındım doğuma girmeden önce genel sağlık muayenesi yapıldı ve beni hazırladılar.önlük giydirdiler aradan 30 dk geçti ve beni ameliyathaneye aldılar.Orda hemen serum bağlandı tansiyon aleti bağlandı damar yolu açıldı kalp atışlarım dinlendi.içeri doktor girdi başlıyoruz dediler.hemşire yavaş yavaş narkoz iğnesini yaptı ve ben 2 sn sonra gözlerimi yumdum.45 dk sonra ameliyathanede gözlerimi açtım.beni odama aldılar serum bağlandı antibiotik ve ağrı kesici iğne yapıldı.4 saat sonra yemek verdiler o saate kadar 3 serum yedim.yemekten yarım saat sonra hemşire geldi temizliğimi yaptı ve beni ayağa kaldırdı tuvalete götürdü ve koridorda yürüttü.daha sonra agzını atman ve tuvalete çıkman için ilaç veriyorlar.eğer gazını atmazsan ve tuvalete çıkmazsan hastaneden çıkışın olmuyor.
    yatağa alınır alınmaz bebişim geldi hemen bebek hemşiresi bebeğimi emzirmeme yardım etti..
    yani sezeryandan korkma..zaten doğumdan 2 gün sonra tamamen kendine geliyorsun..ama bol bol yürüyeceksin..tabii kendini zorlamadan..

6. 27 Aralık 2007
  7. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar Allah tamamına erdirsin inşallah ben sezeryanla doğum yaptım bir daha olsa yine aynı şekilde yaparım çok memnun kaldım hiç sıkıntım olmadı desem yalan olmaz o kadar kolay oldu ama benim ufaklık zamanından önce geldiği için benimkisi hazırlıksız oldu gece gittim hastaneye..her hastanede uygulama farklı oluyor o yüzden şöyle olacak böyle olacak demek pek doğru olmaz bence çünkü ben lavman falan olmadım mesela ama bazı arkadaşlarım lavman oldular ameliyattan önce lavman oldu mesela...

arkadaşlar sormak istediğiniz özel bir yer varsa severek cevaplandırırım çünkü benim ablam benden önce doğum yapmıştı ve çok korkuyordu hatta eşi çekim yapmıştı narkoz aldıktan sonra bile baygın halde gözünden yaşlar geliyordu çok korkup heyecanlandığı için geç ayıldı ama sonra boşuna korkmuşum ne var aman diye bana cesaret verdi bendeyse nasıl oldu bilmiyorum ama hiç heycan korku olmadı o yüzden gülerek girip gülerek çıktım hastanedekiler bile hayran kaldılar...

8. 3 Ocak 2008
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar sezaryandan kaç gün sonra dışarı çıkabiliriz yani ben en geç 2 hafta sonra günde 2-3 saat kadar işe gitmeliyim. sizce gidebilirmiyim??

10. 3 Ocak 2008
  11. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sezeryan sonrası hastaneden çıktıktan sonra pansuman falan gerekiyormu, doktor bir kez daha muayene ediyor sanırım...

12. 4 Ocak 2008
  13. serbay

serbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Banada Narkozdan Sonra Burnuma Bana Solk Aldirmayacak Bişey Taktilar.soluksuz Kalip çirpinarak Bayildim.sezeryan Olan Arkadaşlarima Sordum.hiç Birine Böyle Uygulama Yapilmamiş. Bana Neden Yaptilar Hala Bilmiyorum.neden Sormadin Dr A Diyeceksiniz.ilk Defa Sezeryan Olduğum Için.böyle Yapildiğini Düşündüm

14. 4 Ocak 2008
  15. mxuxge07

mxuxge07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Antalya da mı yaptın canım dogumu ? bende antalyadayım merkezde..merak ediyorum hangı DR ve Hastane iyidir diye..buraya yenı tasındık çünkü.

16. 4 Ocak 2008
  17. dxuxnyam

dxuxnyam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar bende iki kızımıda sezeryanla dünyaya getirdim. Ameliyat öncesi de sonrası da benim için çok rahattı tabi doktorumunda çok faydası var.

18. 4 Ocak 2008
  19. dxuxnyam

dxuxnyam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım sen nerde hangi hastanede doğum yaptın doktorun kimdi sanırım sen daha bayılmadan boğazına soluk borusunu takmışlar.geçmiş olsun bebeğine allah uzun ömürler versin