Sezeryan doğumda dikiş sancısı !!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve megryann tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

10 Aralık 2009
    Konu Sahibi : megryann
  1. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar malumunuz zaman azaldıkça her iki doğum şeklinin sıkıntılarınıda merak ediyoruz.Tecrübeli anne arkadaşlarımızdan yardım istiyoruz.Her ne kadar normal desemde aklımın bir köşesinde sezeryan fikride var.Fakat sezeryanda ameliyathaneden çıktıktan ve uyandıktan sonra kaç saat boyunca dikiş acısı çekiliyor ve kaç saat sonra hemşireler ayağa kaldırıyor ağrı kesici veriyor diye merak ediyorum.Kalkmanın çok zor olduğunu hep söylüyorlar ama çekilen acı çokmu fazla gerçekten ilk gece inleyerekmi geçecek?Ertesi günde dikiş sancım hep devam edecekmi?Ağrı kesiciler fayda veriyormu?

2. 10 Aralık 2009
  3. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ikiz gebelik yaşadığım için benim mecburi sezeryan olacak.açıkçası bende korkuyorum.üstüne üstlük birde panik atağım var.herşey gözümde daha da büyüyor.ama anladığım kadarıyla ameliyattan sonra herkesin ağrısı farklı olmuş.çünkü hepimizin ağrı eşiği çok farklı.yani herşey bünyemize bağlı.rabbim cümlemize hayırlı doğumlar nasip eder inşallah.

4. 10 Aralık 2009
  5. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    canım eger doktorum sezeryan onerdıyse mutlaka doktorunu dınlemelısın..ama ben normal dogum yaptım...sancılar evet agrılı olur...ama anne olurken bu normal...
    dıger yandan sezeryan olan arkadaslarımdan kımısı çok rahat ayaga kalkarken .kimisi biraz sancılı kalktı...her ıkı sekıldede kalkılıyor canım...kalmassak melek yüzlü bebişlerimizi nasıl gorcez ama demi...
    onlar ıçın sezeryan de olsan ayaga kalkıyorsun...kollarında bakmak beslemek sevmek için...hangısı aklına yatıyorsa onu yap canım...

6. 10 Aralık 2009
  7. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım sağol ama sezeryanda da normal doğumdada dikiş sancısı oluyor sanırım.Ben eğer sezeryan olursam gözümü çok feci bir acıyla açmaktan ve 2-3 gün boyunca dikiş sancısı çekmekten korkuyorum.Uyuyamayacağım ağrıdan sancıdan diye düşünüp duruyorum.Acaba ağrı kesiciyi kaç saat sonra veriyorlar?Ve faydası oluyormu bu ağrı kesicilerin?

8. 10 Aralık 2009
  9. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    ısterimki gidip bir saat içinde normal doğumla bebeğimi kucağıma almayı ama kendimi biliyorum ağrı eşiğim çok düşük.Ağrıyı çok hisseden bir yapım var.Dayanıp dayanamayacağım konusunda şüphelerim var.Valla doğumu ve çekeceğim acıları düşündükçe psikolojim bozuluyor.O acıları çekerken bebeğime nasıl sevgi verebilirimki?

10. 10 Aralık 2009
  11. sofia

sofia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Megraynn cnm epiduralli normal dogumu deneyebilirsin. genel anestezi almandan daha iyi, ayik olacaksin, bebegini ilk sen goreceksin. benide daha cok olmasina ragmen bu konu endiselendiriyor. bir yanim normal diyor ama bir yandan da ilk dogumum olacak Allah nasip ederse, ve agrinin neye benzeyecegini tahmin edemiyorum. Sezeryani sadece mecbur olursam yaptirabilirim. bende epiduralli normalmi tamamen normalmi onun arasinda kalmis vaziyetteyim. Yurt disindayim bu yuzdende buyuk ihtimal normal olacak dogum cunku doktorlar ellerinden geleni yapiyorlar sezeryan yapmamak icin, kac defa boynuna kordon dolandigi halde normal dogum yaptiran dr. izledim ( demekki bebegin durumuda uygundu, kalp atislari cok dusmedi) ama bizim ulkemizde hemmen sezeryan yapip hepimizin ilerde normal dogurma sansini %90 yok ediyorlar.
    acinin gecici oldugunu dusunecegim, normal dogum sancisinin da ikindikca gidecegini dusunecegim. Yoga yapabilirsin. Kegel egzersizleri hem kaslarini kuvvetlendirir hemde yirtilma ihtimalini azaltir. aciya odaklanma. acinin sana bebegini getirecegini dusun ki dogrusuda bu. insallah kolay bir dogumun olur.

12. 10 Aralık 2009
  13. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim epudural normal dogum olmuyormu yani karindena degil! sedece belinden igne vuruyorlar agrini azaltiyor , ama normal yapiyorsun dimi?

14. 10 Aralık 2009
  15. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim ya okadar sezeryandan kokma valla artik sezeryan olanlar okadar rahat kalikiyorlarki... ertesi gün ayaktalar! hem normal dogumda alttan dikisin oldugu icin günlerce sanci cekiyorsun oturup kalktiginda , hele tuvalette enfeksiyon kaparsan cok kötü! ha tabi sezeryandada karninda oluyor ama karnimda olmasini tercih ederim! tabi normal dogum dagha iyi ama sezerynda okadar korkutucu degil!1 hem artik sadece alt tarafini uyusturuyorlar sen esinle konusa konusa ameliyattasin 5 dk sonra bebisin kucaginda:KK46:

16. 10 Aralık 2009
  17. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    megi epidural doğumu neden düşünmüyorsun :)

18. 10 Aralık 2009
  19. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    epidural düşünüyosan ıster sez.ister normal uygulama aynı.omuriliğinden yapılanb bı iğneyle belden aşağın geçici olarak felç gibi.hiiiiiç bişey hissetmıyosun.ben 41.haftada mecburen sezeryan oldum.doğum konuşarak gulerek gectı ve bebeğimi hemen gördüm.haa ağrıya gelınce.kımse ağrıdan ölmuyor.6 ay oldu ınan hatırlamıyorum bıle doğru durust nasıldı ağrım dıye.tabı kı oluyor ama sana sureklı ağrı kesıcı verıyolar hastanede.orda bışey anlamıyosun.yaklaşık 6-7 saat sonra kaldırıp yurutuyolar benım 15 dk mı falan almıştı kalkmam.ama ılk seferde o.ne kadar erken kalakıp yurursen o kadar kolaylaşıyo işin.yatağından kalkıp doğrulamanda yaklaşık 1 hafta bıraz zor oluyo.zor dedıysem ben tek başıma 2-3 hamlede kalkıyodum.her ne şekılde olursa olsun hepsının sancısı var ama ınan bebişini kucağna verdıklerınde kafnı kesseler görecek gözün kalmıyo onu görmekten.Allah kurtarsın hepiniz içinizi ferah tutun...