sezeryan doğumda ??

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve asi_mavi_ tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : asi_mavi_
  1. asi_mavi_

asi_mavi_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar sezeryan doğumda yasadıklarınızı anlatırmısınız ?sezeryan doğumda lavman yapılıyormu..?genel anesteside ne kadar süre sonra ayılıyorsunuz? sütün ne zaman gelir? kac gun hastanede kalınıyor? bu tur bilgileri veririsenz sevinirim

2. 18 Ağustos 2010
  3. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    1- Lavman yapılıyor. Ben suni sancı çekmeden önce yapılmıştı.sonradan mecburen sezeryana alındım ve tekrar yapılmadı.
    2- Genel anestezi almadım, epidural oldum. Genelde 15-20 dk sonra ayılıyorlarmış.
    3- Süt kolostrum dedikleri ilksüt hemen geliyor az miktarda onu mutlaka ver bebeğine. gerçek süt 4 gün sonra geldi benim. Eve çıkıp banyo yaptıktan sonra.
    4- Genel prosedür nedir bilmiyorum ama benim doğum yaptığım hastanede doğumdan sonraki 3.gün taburcu olunuyor.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

4. 18 Ağustos 2010
  5. asi_mavi_

asi_mavi_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tsk ederm cvpladığın için...

6. 18 Ağustos 2010
  7. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Beni lavman yapmadılar, sonda taktılar hiç acımadı, bayılmadım spinal yapıldı uyanık olmanı tavsiye ederim çok güzel bir an. sütüm pollynnaa'nın dediyi gibi eve gelip banyo yaptıktan sonra geldi hastaneden 3. gün çıktım.

8. 19 Ağustos 2010
  9. asi_mavi_

asi_mavi_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    epidural sezeryan ı arastırıodum felç kalma riski var diolar ama ne kadar doğru bilmiyorum?? artı eksileri sölermisin rica etsem
    birde epidural sezeryan olucağında sunı sancı mı veriyorlar ?? öle bişi duymustum

10. 19 Ağustos 2010
  11. smrozn

smrozn Efsa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 41 hafta dolup hala doğum olmayınca mecburi sezeryan oldum, hiç bir sorun yaşamadım, sonda takıldı lavman yapıldı hiç korkulacak birşey değil, epidural sezeryan oldum bebeğimin ilk ben gördüm onu öpüp kokladım, hastanede 3 gün kaldık benim sütüm biraz geç geldi pazartesi doğum yaptım cuma günü gelmeye başadı tabi herkeste başka olur, bir mecburiyetin yoksa normal doğum en iyisi ben doğum yapalı 1 sene oldu ama ameliyat yerim hala uyuşuk sanırım hepte uyuşuk kalacakmış

12. 19 Ağustos 2010
  13. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    ben de epidural sezeryan olucam
    bugün dr sordum lavman olmıycak dedi sonda da takılmıycakmışım
    1 gece kalıcaksın dedi
    bakalım neler olucak

14. 19 Ağustos 2010
  15. smrozn

smrozn Efsa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    test yapıyorlar zaten felç kalma riskide 1000de 1 miş iğnede öyle söylendiği gibi hiç acımıyor normal popona vurulan iğnenin acısı kadar sadece vurulurken hiç kıpırdamayacaksın ben iğne vurulurken tamamen saldım kendimi biri tuttu zaten kıpırdamayayım diye ama ben rahat davrandım birde epidural olacaksanız eğer lavman ve sonda isteyin çünkü belden aşağınız uyuşuk olduğu için çişinizin geldiğini anlayamıyorsunuz ve lavman oluncada büyük tuvalete çıkmanız çok kolay oluyor ben bu konularda hiç sıkıntı yaşamadım

16. 19 Ağustos 2010
  17. reyyan6380

reyyan6380 4.sınıf olduuukkk :) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba canım ,ben genel anesteziyle de epiduralle de sezeryan doğum yaptım,genel anestezide lavman oldu,sonda takıldı ve doğumdan sonra 4 gün hastanede kaldık,sorun yaşamadım..
    Epiduralde çok çok rahattım sondayı hemen istemedim ameliyat sonrası takılmış hissetmedim,lavman yapılmadı,çok çok rahattım,bebeğimi gördüm hemen,
    ikisini karşılaştırmak gerekirse kesinlikle epiduralde çok rahattım,çok çabuk iyileştim,ameliyat sonrası kendim kalktım ve giyindim,hemşireler ooo maşallah hastamıza dediler,çabuk iyileştim,öyle sancı verildiğini de duymadım ben...

18. 19 Ağustos 2010
  19. asi_mavi_

asi_mavi_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende sezeryan olucakmısım ilk doğumum olucak Allah'ın izniye..doktorum 39. haftada yapıcak bu normal mi ??
    epidural daha iyi gıbı geliyor banada ama ancak acıkcası korkuyorumda ya hıssetye baslarsam die ama bebişimide gormek istiyorum??
    bırde aranızda antalya ssk da sezeryan olan warmı acaba?

Son düzenleme: 19 Ağustos 2010