Sezeryan ile doğum hakkında

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve zodiaco tarafından 5 Mart 2008 başlatılmıştır.

5 Mart 2008
    Konu Sahibi : zodiaco
  1. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sezeryan olan arkadaslar tecrübelerini paylasırlarsa cok memnun olurum.
    Yaklasık 3-4 haftam var ve hem narkoz almaktan hem de ameliyat sonrası dikiş ağrılarının çok fazla olup da dayanamayacağımdan çok korkuyorum. Gerci PCA diye ağrı pompası bulunuyormus hastanelerde ama her hastanede yokmuş öyle diyorlar. Bunu kullandığınızda ağrı geciyormus !!!! Kullanananız oldu mu?
    Narkoz vermeden evvel bir test yapıyorlar mı? Bünye ne kadar kabul eder vs.. gibi? Ayrıca İstanbul'da oturan arkadaslar hangi hastanelerde yaptınız?

Ne kadar cok soru sordum değil mi ee ne kadar cok panik olduğumu anlayın artık. :eek:klava:

Sevgiler a.s.

2. 5 Mart 2008
  3. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

merhaba sitedeki yazıları okurken sizin de yazılarınız dikkatimi cekti ve dedim ki kendi kendime herhalde sitede doğumdan en cok korkan helen20 ile benim :roflol: Sondayı herkese takmıyorlar ama benim cok arkadasım sezeryan oldu kimisine takılmıs kimisine takılmamıs. Ayrıca takılsa da narkoz verdikten sonra takıyorlarmıs yani hissetmeyeceğiz. Aslında bir bakıma da iyi takılması cunku ilk gün wc ye kalkmak zorunda kalmıyormusuz. İsin bence en kolay kısmı o hic dert etmeyin. Narkozu bünyenin alabileceği kadar veriyorlar demek insallah operasyon bitene kadar yeter verdikleri narkoz :)

4. 5 Mart 2008
  5. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ameliyat odası da ayrıca korkutuyor zaten beni. Onu hic dusunmek istemiyorum bi de ben odada sakinlestirici yapıp oyle goturecekler sanıyordum ki öyle değilmiş canım. Benim doğuma Allah nasip ederse 3-4 hafta var.
    Senin ne kadar var?

6. 5 Mart 2008
  7. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde Kismetse 4 Gun Sionra Dogumum Ama Bende Ameliyathaneden Narkozdann Lagmandan Sontadan Herseyden Korkuyorummmm Allah Yardimcim Olsunnn

8. 5 Mart 2008
  9. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cok az kalmıs canım, insallah Allah hayırlısı ile problemsiz bir doğum nasip etsin...Güzel haberlerini alalım. Bir de lagman mı yapılıyorrrrrrrrrr ??? Sezeryanda yok diye biliyorum ben.

10. 5 Mart 2008
  11. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sezeryan olan arkadaslar yok mu? Yoksa yanlıs yerde mi forumu actım ben?

12. 5 Mart 2008
  13. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Yaa daha senin cok varmıs canım ya. Bence simdiden bunları dusunme zaten yaklasınca kafayı sıyırıyorsun..... Bende bu sendromlar 1 aydan beri basladı yaklastıkca daha da cok korkuyorsun.

Bu arada lavmanda da acı duymuyormussun ama sekil olarak kötü. Gecenlerde bir arkadasım dogurdu cok agrın oldu mu diyorum hic agrım olmadı dedi. Gerci bünyeye göre farkediyor benim ağrı eşiğim cok dusuk adet sancısını cekemezdim her ay apranax fort alırdım.... Allah yardımcımız olsun insallah. Bu kadar doğuran nasıl doğurmus elbet onlarında canı tatlıydı

14. 5 Mart 2008
  15. KubraBetul

KubraBetul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben iki doğumumuda sezeryan yaptım.sonda ikisindede taktılar onda korkulacak bi şey yok.hatta onun takılması iyi oluyor tuvalete kalkmak gerekmiyor.lavman da birinde yaptılar birinde yapmadılar ondada acı yok.ameliyata girerken benim üstümü çıkarmadılar.yalnız iç çamaşırını çıkar dediler.sonra masaya yatınca narkoz verirken seni konuşturuyorlar gerisini bilimiyorsun her şey olmuş bitmiş.canım çok fazla düşünmeyin haliyle ağrı oluyo olmuyo desem yalan.ama korkulacak kadar değil.canım bol bol dua edin allah yardım eder.sezeryanda bana en zor gelen bebeği hemen emziremiyorsun ya çünkü dikişlerden kalkmak zor oluyo.allah yardımcınız olsun sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

16. 5 Mart 2008
  17. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Detaylı bilgi icin cok cok teşekkür ederim canım. Allah bebishlerini sağlıkla sıhhatle analı babalı büyütmek nasip etsin...Analık zor zanaat diye bosa dememişler. Benim su anda en cok korktuğum ameliyathane psikolojisi ve sonrasındaki o ağrının ne kadar cok olacağı. Gerci sunu da dusunuyorum kimse de agrıdan ölmemiş Allah korusun.

18. 5 Mart 2008
  19. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah kızlar kıyamam ben size ya, helen ve zodiaco sizleri kast ediyorum.bakın kızlar size birseyler anlatıyım ,belki içinde bulundugunuz durumun psikolojisini bir nebze dahi hafifletebilirim. inanın bana 24 kasım 2007 gününe kadar sizden daha kotu durumdaydım.çunku o gune kadar hamıleydım ve sunu dıyordum 'eger ben dogum yaparsam dunyada doguramayacak kadın yoktur' inanılmaz korkuyordum,sezeryandan,normal dogumdan,acıdan işte herseyden ama herseyden çok korkuyordum sonra mı?inanın bana korktugum gıbı olmadı.ben epıdural sezeryan oldum kendım oyle istedım,çunku tamamen bayılmak ıstemedım,herseye şahit olmalıydıma.samelıyata gırerken dr.a sarılıp çok agladım ve 'ONCE KIZIM 'dedim.kendımı oyle sıkmışım ki kızım dogdugunda onun aglamasını duydugumda yıne hungur hungur agladım.kızlar ınanın bana korktugum kadar olmadı,zaten korkular yuzunden zaman zaman hamılelıgımın tadını çıkaramadım.sadece ılk ıkı gun bıraz agrınız oluyor,zaten sureklı agrı kesıcıler yapılıyor.sondaya gelınce inanın bana hiç acımıyor,zaten iyiki sonda takıyorlar çok buyuk rahatlık,ben lagmandan çok korkuyordum amelıyat oncesı yapılmadı tam yırttım dıye sevınıyordum,amelıyat sonrası yaptılar,nıye mı gazımı çıkaramadım rahatlıyım dıye,ondada korkulcak hiç birsey yok,hemşireler sagolsun herseyı halledıyorlar.sadece sızın yapacagınız sey su:dr.nuzu iyi seçin bırde hastaneyi,gerisi ALLAH KERİM.kafanıza takılan bırsry olursa bana sorun.dualarım sizinle ALLAH tum hamılelerı hayırlısıyla evlatlarına kavustursun.opuyorum sızleri...