sezeryan kesiğim 14cm :( ya sizin?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve kuzu tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kuzu
  1. kuzu

kuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 25 gün önce doğum yaptım. Sezeryan olduğu için herşeyin çok kolay olacağını düşünürken; 10 gün çok ağrı sızı çektim. Ne oturabildim, ne yatabildim, ne bebeğe bakabildim. Kısacası her gün ağlayarak geçirdim. Dikişimdeki bandaj çıkarıldıktan sonra bir baktım ki çok uzun bir kesik var, tam 14 cm. Sezeryan doğum yapan arkadaşlarım görünce şok oluyorlar. Hepsininki , benimkinin yarısı kadar. Benim bebeğim makat geliş pozisyonundaydı.Dr. zor bir operasyon olacağını söylüyordu. Bebeğin başı zarar görmesin diye uzun kestim dedi. Ama ben ozaman dikişimi görmediğim için üzerinde durmadım, fazla bir şey sormamıştım.Şimdi de Dr.u arayıp, hesap sorar gibi birşey sormak istemiyorum. Benimle aynı durumda olan varmı? Makat gelişte hep böylemi kesiliyor? Yoksa benim şansım mı:KK43:

2. 9 Ağustos 2009
  3. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.806
    Ödül Puanları:
    123
    bu yazıyı okuunca sırf meraktan baktım 8 cm bende dogum yapalı 19 gun oldu

4. 9 Ağustos 2009
  5. sevval_naz

sevval_naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    benim doğum kesiğimde yaklaşık 14 cm. şimdi ben de merak etmeye başladım :bbo: ama arkadaşım senin yaşadığın hiç bir problemi yaşamadım

6. 9 Ağustos 2009
  7. epsus

epsus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende şimdi baktım benimde 14cm bu kesinin büyüklügü bizim kilomuzla alakalı olabilirmiki

8. 9 Ağustos 2009
  9. kuzu

kuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende anlamadım niye böyle. Arkadaşımın sezeryanını da aynı doktor yaptı. Benimki 14 cm, onun ki neredeyse yarısı kadar. Kiloya gelince 54kg hamile kaldım. 14 kg alıp , 68 le doğum yaptım. Boyumda 1.68 yani aşırı bir kilom yoktu. Birde benim kesiğim soldan sağa düz olarak gelip, sağa yaklaştıkça yukarıya doğru çıkıyor. Yani yamuk. ınternette de kesi yaklaşık 8-10 cm olur yazıyor.???????

10. 10 Ağustos 2009
  11. pmta

pmta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kesiğim de 13 cm .ÖMyle çok absürd durmuyor.oğlum 4100 gr. doğmuştu.Biraz koca kafalıydı:) belki sizin bebeğiniz de iri bebektir.Bide makat gelişli olunca normal bence üzülmeyin yara izi zamanla hafifliyor

12. 10 Ağustos 2009
  13. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilahi kuzuuu rezil ettin kız beni :roflol:sırf meraktan bende gittim ölçtüm dün akşam ve kocam gördü o sıra napıosun sen dedi kk.da topik açılmış sezeryan yeri kaç cm die dedim herif koptu tabi,onla beraber bende tabi :roflol: herneyse benimde 14 cm hayatım valla belki bebeğin kilosundan dolayıdır ayrıca sen sanırım bebeğin geliş şeklinden dolayı ole extra sıkıntı çekmişsindir çünkü okadar problem yaşamadım ben hatta ertesi gün ayaktaydım ve hastaneden sabah bebeğim kucağımda yürüyerek çıktım,hatta ben doğum akşamı çıkcaktımda izin vermediler gerçi bünyeden bünyeye farkta ediomuş çünkü beim sezeryanlı bazı arkadaşların sezeryan yerlerinin hala arasıra ağrıdığını söler ki 5 yıllık olan var benim oğlum 5 aylık ve hiç ağrım yok şükür tekrar geçmiş olsun canım inşallah ağrıların çabuk geçer ve bebeğinle rahatça eğlenebilirsin

14. 10 Ağustos 2009
  15. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç üzülme, benimki 16 cm. benim bebegim de 3.790 doğdu, kafası da iriydi biraz. bebekle alakalı olabilir. dördüncü aya yaklasıyoruz benimki hala mor ve kaşınıyor. renginin acılması bir yılı buluyormuş. hissizlik de devam ediyor.

16. 10 Ağustos 2009
  17. daisy75

daisy75 AYŞE SENA GÜZEL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kesiğim de 14 cm. yazan diğer arkadaşlara da bakılırsa ortalama 14 cm. civarı görünüyor. benim bebeğim 3200 doğdu ona rağmen 14 cm. yani canını sıkma arkadaşım. bende ilk hafta oturup kalkamamıştım ama şimdi çok iyiyim. 40 güne kadar bu tür sorunlar normal. geçmiş olsun.

18. 10 Ağustos 2009
  19. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Valla bende şimdi merakımdan ölçtüm kaydirigubbakcemile3 15 cm. Gerçi benim bebişin kafası biraz büyüktü ama 15 cm nedir ki ya benim gözüme bile çarpmıyo valla. 3,5 ay oldu alıştım izime kaydirigubbakcemile3