Sezeryan Mi?normal Mi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve tutcshee tarafından 23 Kasım 2006 başlatılmıştır.

23 Kasım 2006
    Konu Sahibi : tutcshee
  1. tutcshee

tutcshee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
  2. 23 Kasım 2006
  3. gulara

gulara En büyük fener ulenn:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Valla ben doğumdan çok korkuyom.İnşallah nasip olursa bi gün normalini tercih ederim mevlam kalkılmayacak yükü vermez kullarına.Teşekkürler tutcshee paylaşımın için

4. 23 Kasım 2006
  5. hayaller gerçek olsa

hayaller gerçek olsa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben iki çocuk dünyaya getirdim normal doğum yaparak çokta memnunum

6. 23 Kasım 2006
  7. 1_sen

1_sen Guest

:çok üzgünüm: normal dogum olsun istedim hep..15 saat sanci cektim ama ne oldu sonucta sezeryan oldum:1no2: ..isteyerek degil mecburen oldu ..ama kimseye tavsiye etmem sezeryan..kismetse ikinciyi normal yaparim belki:1yes2:

8. 23 Kasım 2006
  9. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    bir normal bir sezeryanla iki bebek dünyaya getirdim . bana sorarsanız sezeryan derim ama epidural yani lokal anestezi..belden uyuşturmayla doğum gerçekleştiriliyo. ki buna mecbur kaldım bebeğim 42 nci haftasına giricekti :) normal doğumda öldüm geri dirildim sanki. etrafımdakiler bana acıyarak bakıyodu artık.. ben sezeryan diyorum ama en doğrusunu anneler ve tıp bilir. Allah herkese hayırlısını ve kolay doğumlar nasip etsin. neticesinde bir can dünyaya geliyo bir can acı çekiyo ... o an neyi gerektiriyosa o uygulanıyo.

10. 23 Kasım 2006
  11. CaRMiN

CaRMiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Ya ben doğum yapmadım ama Allah izin verirse normal yapmak istiyorum... bıçak altına yatmak daha sorunlu sanki. Tabi yaşamadığım için bilemicem... :KK70:

12. 28 Kasım 2006
  13. kristal2006

kristal2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende mecburen sezeryanla doğum yaptım bebeğim10 aylık olmasına rağmen zaman zaman dikişlerim ağrıyor.sezeryanı kesinlikle tavziye etmem.herşeyin normali güzel adı üstünde normal doğum

14. 28 Kasım 2006
  15. moondance

moondance kuzucuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende oğlumu epidural sezeryan olarak doğum yaptım...bu benim ve eşimin isteğiydi..ikimizde normal doğumdan korktuk diyebilirim...ama epidural sezeryan yaptığım için çok memnunum...oğlumu ilk olarak ben gördüm,bütün doğum süresince herşeyi duydum,sordum...bu şekilde doğum yaptım..ama birazda acı çektim çünkü tam uyuşmadı mı ne bütün herşeyi hissettim diyebilirim..karnımın kesilmesini,karın kaslarımın yırtılmasını hatta benim küçük yaramaz bir ara çıkmak istemedi ve kaçtı onu zor çıkardılar karnımın içinde güm güm güm vurdu onu bile hissettim :1shok: olsun genede pişman değilim...ayrıca 1 sene oldu doğum yapalı benim bu zamana kadar hiç ağrım olmadı nedense...bazı bayanlardan çok ağrım sancım var diye duyunca şaşırıyorum :uhm: yani epidural sezeryan doğumu tavsiye ederim bayanlar korkmaya hiç gerek yok :1yes2:

16. 28 Kasım 2006
  17. gulayy

gulayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kendimi yırttım normal doğum yapacam diye ama ne yazıkkı kontrolde bebeğim kıpırdamayınca hemen sezeryana aldılar çok şükür şikayetim olmadı hiç

18. 28 Kasım 2006
  19. asigxuxzel

asigxuxzel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende 2 çocuk dünyaya getirdim acısını ve korkusunu çok yaşadım 3. bebeğime hamileyim mecbur olmadıkça sezeryan düşünmüyorum yine normal doğum diyorum.....