sezeryan olacaklara altan muayne veya catı muaynesi vs yapıyolarmı ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve YenidenDogdum tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : YenidenDogdum
  1. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar da öcnedende on kere yazıdm ben altan muayne olamıyorum 33 haftalıkım
    sezeryan olacağım
    tibbiye giriyommu bilemem vajinismus gecmişim var ama hala tam atlatamadım sadece eşimle ilişki var o kadar muayne sırasında kasılıp tansiyon duüşüyor ve nefes almakta zorlanıp morormaya dönünde bırakıyo doktorlar tibbimi istege baglımı benimki bilemem
    ama hiç altan muıayne olmak zorunda kalırmıyım acaba
    merka ediyorum 5 hafta sonra sezeryan olacağımda

2. 14 Ocak 2010
  3. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Olmazsın canım, ben de 35. haftanın içindeyim. Doktorum bugüne dek hiç alttan muayene etmedi, sezeryan olacağım, çatı muayenesi falan yapacak olsa derdi bana.
    Ayrıca çevremde sezeryan olmuş insanlar var hiçbirine de çatı muayenesi yapılmamış, içini rahat tut.

4. 14 Ocak 2010
  5. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    altan ellemicekler o zaman dimi
    duyduma göre sezeryandan çıkınca eger kanaman çok yoksamı yoksa karnındaki şişlik insin diye ne hemşire rahişmi ceviriyomuş aşadan elle
    dogrumu acaba benim abimin karısını elledilerde aşadan kan boşaldı resmen o anda korkunctu

6. 14 Ocak 2010
  7. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım aslında vajinusmus geçmişi olan bir bayanı hiç bir anlayış hiç bir devlet yasası normal doğuma zorlayamaz.Bende vajinusmustum ama bir cesaret ilk tercihim normal doğum.Rabbim nasip ederse normalden yanayım ama eğer işler yolunda gitmezse kendimi zorlamayacağım bu konuda.Eğer muayene olamıyorsan zaten doktorlar kesinlikle normal doğum yaptırmıyorlar.Ben biraz sıkıntılıda olsa olabiliyorum çok şükür.Bu nedenle doktorlarda bana normal doğum gözüyle bakıyorlar.Senin baştan sezeryan olacağın belliyse doktorun çatı muayenesi yapmaz gerek yok çünkü.Ne kadar kaldı doğumuna?

8. 14 Ocak 2010
  9. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Aaaa evet onu bende duymuştum ama ben karnına hafif bastırarak içerideki kanı boşaltıyorlar diye duymuştum.Gerçi dikiş varken karına nasıl bastırılır o da mantık dışı ama.Belki senin dediğin doğrudur.Rahime elle baskımı yapıyorlarki kan çıksın diye...

10. 14 Ocak 2010
  11. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    3 parmakla karıştırıyolarmış yengem öyle hissetmiş sonra dikişleri zede gördü karnını kasmaktan bu işlem sırasında

benim 5 haftam kaldı canım
    birde doktor deiştiricem ben kendi doktorum bu konuda beniş asla zorlamayacağını söyledi yani çok zor durumda kalırsak kanaman veya suyun gelirse anca vajinanın üstünbde4n girmeden prob ile bakarım demişti en zorda kalırska böyle yaparım diye
    ama dr değiştirmek zorundayım maddi olarak agır geldiğinden dogumu karşılayamacaguız 4.5 milyarmış ücreti
    ama gececeğim dr anlayış gösterirmi bilemiyorum
    salı günü rapor almaya gittim başka dr ssk olan
    hemde onu çok övmüşlerdi bana
    gittime pişman oldum adam ben,m hangi drdan geldimi duyunca kendini kötü hissetti sanırım beni acayip tesrledi bende hiç vajinismus konusunu acamadım çıktım odadan zatren aglamak üzreydim
    yani gidebliecğeim tek dr kaldı yengemin doktoru
    onada gidip aıck acık konuşmam gerek ama eşimde onu istemiyor yogun bakım ünitesi yuok hastane deil kendi yeri var klinik oldu için ama yogun bakım gerekirmi acaba miyadında dogmuş bebeğe

12. 14 Ocak 2010
  13. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bizler zaten hassas insanlarız morale desteğe belki herkesten fazla ihtiyacımız var.Konusunda uzman olmak iyi doktor olmak anlamına gelmez.Senin dilinden anlayacak anlayışlı ve iş bitirici bir doktor bulursan rahat edersin.Hamileliğim boyunca bende çok debelendim doktorlarla.Şimdi bıraktım kendimi rastgele bir doktora gidiyorum inan.Şimdilik iyi gibi herşey.İnş. doğumumuzda çok çok kolay olur kurtuluruz sağlıcakla alırız yavrularımızı kucağımıza...

14. 14 Ocak 2010
  15. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım Allah yardımcın olsun, benim doğumumda sezeryandı ve tabi doğumdan sonra öyle kıpırdayıp sürekli kendine bakamıyorsun kanaman var mı yok mu diye.. doğum gündüz olmuştu akşam bi hemşire gelip baktı o an bana bişey demeden aniden eliyle aşağıdan bastırdı, ben tabi birden ürktüm ne yapıyorsunuz dedim, o da kanaman tam olsun diye dedi. öyle bacaklarınızı filan açıpta yapmıyor ondan acı gibi bişi olmadı kızlar gerçekten basit bi işlem çok kısa. zaten normal doğum olmadığı için altta acıyan bi yer yok ki.

16. 14 Ocak 2010
  17. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    SEN NEREYE gidiyosun canım

ben şafak hastanesinde ali beye gittim kötü muamele gördüm
    kendi doktorum bora cengiz alman hastanesinden

şimdi asya saglık merkezi hakan bey var onu düşünüyorum ama eşim düşünmüyor anlamıyor bile beni aliye gidelim diyor ama adam o kadar sert ki bana anlayış göstereceğini sanmıyorum
    benide zorla muayne etmeye calışmışlardı o hastaende çok ötü anlar yaaşttılar hatta dr
    1senin kocanın yerinde olsam seni boşardım dedi 1

18. 14 Ocak 2010
  19. dineva

dineva Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim ilk hamileliğim sezaryen olduğu için buda sezaryen olacak ilkinde hiç çatı muayanesi falan yapmadı zaten bebek makat gelişiydi ve 34 den sonra hiç dönmedi ama bu hamileliğimde geçen hafta karın ağrısı ve kramp şikayetleriyle gittiğimden sezaryen olacğı belli olmasına rağmen çatı muayanesi yapıp herhangi bi açılma varmı diye baktı o yüzden sen doktorunla peşin peşin konuş