sezeryan olan anneler biraz cesaret lütfen :(

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve why_be tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : why_be
  1. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    selamlar arkadaşlar,
    çatı darlığından dolayı sezeryana karar verdik doktorumla. haftaya son bi kontrolüm daha var öbür hafta sezeryana alacaklar kesin bi tarih verilmedi ama en fazla 15 gün kaldı ..delikafadulden
    ve ben korkmaya başladım bu güne kadar doğumdan korkmuyodum ama şimdi felaket korku bastı beni.:1shok:
    doğumhaneye girerkenki yaşayayacağım o heyecan ve korku dolu tablo aklımdan çıkmıyo hiç.düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyo . sonrasında ayılırken çok sancım olursa?? ve o sancılar hç geçmezse:bbo:
    kısacası bütün evrelerinden korkuyorum sezeryanın.:bbo: sezeryan olan anneler bana biraz cesaret verin lütfen mafoldumbenmafoldumben

2. 6 Ağustos 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    şimdiden hayırlı olsun diyelim..
    bende inanılmaz korkuyordum hemde ne korkma..ıyyy benimle bağlantıya geçen arkadaşlar biliyorlar 3.5 atıyordum nerdeyse..
    ama inan korktuğuma değmedi.ben öğleden sonra 4de ameliyattan çıktım.1 saat sonra filan ayıldım..o gece bebeğim hep yanımdaydı.
    ertesi sabah sondam çıkarılır çıkarılmaz hemen üstümü değiştim.7.30 da doktorumu ben karşıladım güzel halimle.doktorum çıkabilirsin dedi ama ben çıkmadım 1 gece daha kalıcam dedim.
    gazımı çıkarmam için fitil verdi bana fitille gazımıda çıkardım,tuvaletede çıktım..
    ve sonra evimize geldik.bebeğimin tüm bakımlarını ben yaptım.hiç yardım almadan.kayınvalidem kızım az yat lohusasın diyordu ben ısrarla ortalıkta dolanıyordum..
    artık sezeryan gerçekten çok rahat..o yüzden rahat ol,pozitif düşün canım..inanki rahat..

4. 6 Ağustos 2009
  5. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım arkadasım sezeryan oldu 1 ay önce.2 saat içine tamamen ayılmış.hiçbi agrı hissetmemiş zaten agrın olursa agrı kesiciler var .hemen o gün içinde kaldırıp yürütmüşler,senin yapacagın tek şey hareketli olmak yattıgın zaman iyileşemezsin bol bol yürütmüşler.hemende o baygınken emzirmişler süt gelmiyo diye bişeyde olmamış.şimdi ikincinin hayalini kuruyor inşllh hayırlısıyla bebişini kucagına alırsın hiç korkma bende normalden korktugum için öyle yapıcam galiba kib

6. 6 Ağustos 2009
  7. why_be

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım .hastaneden çıkana kadar serum takılı kalıyo mu fisfisfis

8. 6 Ağustos 2009
  9. why_be

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler canıma.s.

10. 6 Ağustos 2009
  11. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Canım herkes sezaryen bir ameliyat olduğu için korkuyor elbette ama saruböceqin de dediği gibi aslında korkulacak hiçbir şey yok. Benim annem de beni sezaryenle doğurmuş bundan 32 yıl önce, ama ne çektim diye anlatır durur. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Annem benim sezaryen sonrası halimi gördüğünde nasıl yani oldu. kaydirigubbakcemile3 Benim doğumum baştan beri belliydi, sezaryen olacaktı, ama hiç korkmadım, hep pozitif düşündüm. Belki daha önce defalarca narkoz alıp ameliyat olmamın etkisi vardı bilemiyorum. Hep kendimi sen bunu da atlatacaksın, ödülü de çok büyük olacak diye teselli ettim. Sezaryene rahat girdim, rahat çıktım, tabii ki bünyeden bünyeye değişiyordur ağrı durumu ama inan abartıldığı kadar değil. Hem sonunda dünyalara değişmeyeceğin bir hediye alacaksan azıcık sancının seni korkutacağını hiç sanmıyorum. yerimseniben Hayırlı ve sağlıklı doğumlar....

12. 6 Ağustos 2009
  13. gnydn64

gnydn64 serapgnydn.blogspot Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende sezeryan oldum
    korkulacak bişey yok
    sağlıkla bebişini kucağına alırsın inşallah
    hiç üzülme çok güzel bir gün olacak
    kendine sıkıntı yapıp tadını çıkaramazsın sonra
    bol bol fotoğraf çekil süslen bebişini kokla

14. 6 Ağustos 2009
  15. why_be

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aslında bende hep pozitif düşünüyodum çevremdekiler korkuttu beni. 2 görümcem var ikiside ebe. sezeryanı hep kötülediler kaynanamda öyle. sezeryan ameliyat sonrasında sancı dayanılmaz oluyo diye diye korkuttular beni.mafoldumben

16. 6 Ağustos 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım korkma lütfen korkma benimde çevremde hep kötü örnekler vardı..ama doktorum bu konuda çok cesaret verdi.ki kesinlikle normal yap diyen bir doktorum vardı benim.
    yanlış hatırlamıyorsam 3 ünite serum aldım ameliyattan sonra.ağrı kesiciyide damardan verdiler.ki benim ağrı eşiğim çok düşüktür..çok nazlıyımdır bu konularda..
    sen hep bebeğini düşün.şimdiden bol bol helva ye.coştur sütlerini:)

18. 6 Ağustos 2009
  19. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    iki ablam da sezeryanla doğum yaptı...
    hiçbir sıkıntıları olmadı...
    ilk ablamın doğumunda malesef yanında olamamıştım anca akşamına gidebilmiştim ama
    diğer ablamın doğumuna bizzat şahit oldum, tamamını anlatayım
    10da doğuma alınacaktı ablam, 10a 20 kala hazırlıklar için aldılar
    hepimiz ameliyathanenin önünde bekliyoruz, birden bir bebek sesi duyduk :asigim:
    başka bekleyen bir aile daha vardı, onlar bize diyor mümkün değil bizimki olamaz sizinkidir
    biz onlara diyoruz, bizimki şimdi girdi mümkün değil
    bebeği gösterdiler 1 dklık öyle uzaktan :asigim:
    bizimkiymiş :asigim:
    sonra camekan arkasından temizlenmesini yatırılmasını izledik :asigim:
    bu sırada ablamın da dikişleri yapılıyordu
    sonra ablam yukarı alındı, baygınlığı çok kısa sürdü, yeğenim odaya getirildiğinde ayıktı, sadece biraz uyuşukluk vardı...
    anne sağlam sağlıklı mı dedi sadece, öyle baktı, ağladı, hepimiz ağladık tabi mafoldumben
    hiç unutamam
    yani diceğim o ki hiç korkma, hiçbir sıkıntın olmayacak, sonrasında da ne gaz ne başka şeyler sıkıntı verecek boyutta değildi...
    sen moralini yüksek tut, hayırlı doğumlar a.s.