Sezeryan Olan Annişler Ne Yapacagız Şimdi???

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve hidennisko tarafından 10 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : hidennisko
  1. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    [/B]sezeryan olan annişler..kendimde gözlemledigim sezeryanla ilgili sıkıntılara siz nasıl çözümler buldunuz yada düşündünüz??

1. dikiş izleri..her ne kadar estetik dikis olsada 15-20 cm yarık var karnımda ve sanki ustune göbegim kat yapacak gibi..şişkoyuz ya :)))
    siz bu iz icin bir seyler biilyormusunuz yapılabilecek??

2. hala 5 aylık gibi olan karnınız icin korse takacak mısınız?? ne zaman v??

3. lohusalık sendromu yasıyor musnuz?? hafifletmek icin neler yapıyorsunuz??
    ben her an ogluma bir sey olacak gibi hissedip o aglayınca bile aglıyorum...

şimdilik bu kadar ,muucckkk :lepi:

2. 10 Temmuz 2008
  3. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım lohusalık falan yaşıyomuyum yaşamıyomuyum bilmiyorum ben eski halime döndüm cok iyiyim

karnım evet hala 5 aylık cok kötü duruyor ama kanama olmadı bende hala ara sıra gelip gidiyor icimi boşaltamadım boşaltsam rahatlıycak ve inecek karnım biliyorum

bide ben korseyi hemen taktım hemde sımsıkı korselerden hic bişi olmaya sezeryan yerine merak etme

ben sezeryan yerini pek umursamıyorum acıkcası estetik dikiş aynada baktımda cok farkedilicek bişi yok gibi geldi bana zamanla dahada yok olur o zaten :teytey:

4. 10 Temmuz 2008
  5. EmirkanVeEymenin Annesi

EmirkanVeEymenin Annesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Ben daha sezeryan olmadım ama olcam korseyi hemen takmayı düşünüyorum benim psikolojim şimdiden bozuldu doğurunca ne yapıcam bilmiyorummmmmmmm......

6. 11 Temmuz 2008
  7. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım etrafımda gördüğüm kadarıyla ilk birbuçuk iki ay anneler için zor geçio ama sonra göbekde gidiyo depresyondanda çıkıyosun... dikişin üstüdeki o kat kat görünen yer gitmicekmiş gibi geliyo ama kısa sürede toparlanıyo canım çevremdeki sezeryan olan kişilerden biliyorum... lohusalık sendromunuda geçici bir süre olduğunu ve çok yakında geçeceğini düşünürsen bence kolay atlatırsın... kendine ve bebişe iyi bak a.s.:nazar:

8. 11 Temmuz 2008
  9. hafsaa

hafsaa Guest

benım gobekte duruyo ama kızkende vardı aynı gobek anlıyacagınız gıtmıyecek gıbıme gelıo ben yenı toparladım dıyebılırım kendımı ama korse takmayı sımdı dusunuyorum gobegımde olusan yırtıkların yerı acıyo hala sız-dede var mı?

lohusalık yasamıyorum ılk ıkı gun aglama pozısyonundaydım ama gectı

kanamam sıddetlı deıl içimizi tam boşaltamadık gıbıme gelıo

dıkış izlerı zamanla ııleşek hala kalkarken acıma oluyo bende ne yapcam bılmıyorum

oğlum sag gogsumu alıyo solda zorlanıyoruz bende sagıyorum pompa ıle bıberonla verıyorum

hala agrı kesıcı kullanan var mı?yada ne zaman bıraktınız

10. 11 Temmuz 2008
  11. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Canim benimde estetik dikiş oldu ve senin dediin gibi üstünde şişkinli vardi merdiven gibi:) ama artik çok az kaldi sadece dikişin başladiği yerde var okaddar bende ilk doğm yaptiğimda hep ağlliyodum ana bişey olcak diye zamanla geçiyo mesela bende hiç kalmadi şu anda öptümmmm:):)

12. 11 Temmuz 2008
  13. hidennisko

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    gun gittikce ustumdeki duygusallik da gidiyor :))
    bugun arkadaslarım geldi tebrige 8 aylik kızları var..
    iki gundur gozume buyumus gelen oglum simdi daha da minicik sanki :)))

14. 11 Temmuz 2008
  15. Hand_E

Hand_E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende çok az göbek kaldı ama kalan göbek beni acayip rahatsız ediyo fazla yumuşak daha doğum yapalı 11 gün oldu umarım sertleşir.korse falanda takmıyorum dikiş izimde çok belirgin değil.ev kalabalık olduğundan cocuğa bakmak için daha bana sıra gelmedi.birinin kucağından iniyo ötekine.cocuğum varmı yokmu bi şey anlayamadım.herkes gittiğinde bebeğimle başbaşa kaldığında anne olduğumu anlayacağım heralde.....

16. 11 Temmuz 2008
  17. masumkedi

masumkedi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimde dikiş izlerim çok az farkediliyor göbeğim az kaldı oda sarkık yumuşak korse takıyorum 2 gündür benimde bebeğimi milletten fırsat bulup sevemedim gelen giden anca bitti bide takvimi nasıl değiştiricem ben doğdu ya

18. 11 Temmuz 2008
  19. hidennisko

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ben pek cıkarmıyorum kızlar gelenlerin yanına oglumu..
    kalabalık oldumu sersem gbi oluyor yawrum..
    korse isini haftaya halledecegim, acı yok karnımda sanırım takma zamanı geldi :lepi: