sezeryan olanlar fikrinize ihtiyacım varr...

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve nursist tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

18 Nisan 2009
    Konu Sahibi : nursist
  1. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkdşlar 6.aydan beri idrar yolu enfeksiyonuyla uğraşıyorum bu yüzden sürekli hastaneye yatıyorum dün çıktım daha ve artık oraya geri dönmek istemiyorum artık doğum için yatmak istiyorum oğlumu alıp ewime gelmek istiyorum ... gebeliğin yaptığı bi hastalıkmış bu doğum olmadan geçmez diyor dr ısrarla şimdilik normal doğuma 5haftamız war ama okadar uzun geliyorki bu süre 2haftada olsa kısalması için sezeryan istiyorum ama çokta korkuyorum morale ve tavsiyeye ihtiyacım war yatıp çıkmaktan bıktım artık serumdan iğneden v.s
    asıl sorum şu
    sezeryan olanlar iyiki olmuşum diyormusunuz pişman olmak istemiyorum keşke demek istemiyorum sonrasında. artılarını ve eksilerini yazarsanız gerçekten karar wermeme çok yardım etmiş olucaksınız. tecrübe ve fikirlerinizi bekliyorum :a015:

2. 18 Nisan 2009
  3. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Cnm çok geçmiş olsun, inş. kısa sürede bunlar sadece hatıra olarak kalacak merak etme tatlım,Her 2 sininde artıları eksileri var ama, eğer sağlık durumun elveriyorsa normal en iyisi cnm, çünkü sezaryenle 2 hafta kısalmış gibi gelecek sana ama aslında sezaryenin dikiş ağrıları kaç hafta seni dahada zorlayacak belli değil, normalde ise doğurup çıkıyorsun helede kesi yapılmazsa hiç ağrın olmuyormuş, yinede karar senin,

Bu arada doğuma benimde 5 haftam var,ve erken doğum riski nedeniyle tam 11 haftadır yataktan wc harici kalkmam yasak, banyolarım bile sınırlı,artık çok sıkıldım bende, ama bu halimle dahada haftalarca bekleyeceğimi bile bile normal doğum istiyorum, çünkü adı üstünde normal doğum, herşeyin doğalı güzel ve kolay, tabi eğer sağlığın buna müsaade ediyorsa, hakkında hayırlısı olsun inş.

4. 19 Nisan 2009
  5. civciv1981

civciv1981 **BALLI BADEMİMM** Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canımm geçmişş olsun inş hayırlısıyla sağlıcakla bebişini kucağına alırsınn..

ben epidural sezeryan oldum ilk günler biraz ağrın sızın oluyor tabi doğal olarak ...normal doğum tabiki daha iyi ama eger dr un sezeryan diyorsa hiç tereddüt etme bence bugün benim 4.gün doğum yaptığım ve dikkiş yerlerim hafif ağrıyoo e normaldede okadar ağrı oluyo zaten

6. 19 Nisan 2009
  7. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yeni anne çok geçmiş olsun sanada
    ağrım sancım çok oluyor inan doğum için yatmaya hewesim kalmadı kontrollere gitmek istemiyorum yine yatırıcaklar diye...o yüzden 2 hafta bile cazip geliyor bana yoksa normalden yana gönlüm ama ne bileyim işte pişman olmak istemiyorum ben sonuçta ilk doğumum olucak ikisi hakkındada fikrim tecrübem yok belki normal doğum çok zor geçicek hiç kolay olmuycak belkide sezeryan
    bilmiyorum kafam çok karışıkk
    alacagım fikirlerden genel bi sonuç çıkarabilicem o yüzden soruyorum işte
    allah yinede en hayırlısını en sağlıklısını nasip etsin ama kafamdada bişey oluşsun istiyorum

8. 19 Nisan 2009
  9. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Sağol cnm, kız ne bilion 40. haftada geleceğini, belki 1-2 hafta sonra gelicek kendiliğindena.s.a.s.

10. 19 Nisan 2009
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    canım geçmiş olsun öncelikle
    bende sezeryan olanlardanım.normal doğum tecrübem olduğu halde sezeryan oldum son an kararımla.ve iyiki de olmuşum diyorum.
    evet herşeyin doğalı sağlıklı ama bu kişiyi ilgilndiren ciddi bir karar.normal doğum yapabilmen için bir kere tamamen endekslenmen kendini haızrlaman gerekir.görüyorumki bu sende yok.
    ben sezeryan oldum saat 4 de çıktım öğleden sonra ameliyattan.kaldı ki en çok korkan bendim.mart anneleri topicine bir bak 2. yada 3.sayfada var benim doğumum canlı canlı..
    ertesi sabah 7.30 da ayaktaydım hazırlanmış süslenmiş doktorumu bekliyrdum.
    hiç korrkma Allahın izni ile sezeryan artık korkulacak bir şey değil.basitleşti.
    bir tek şey var normal doğuma yapanlara oranla sütün daha geç gelecektir onun içinde şimdiden tahin helvası ye bol bol.göreceksin sütün şırıl şırıl akacak göğsünden.
    korkma..

12. 19 Nisan 2009
  13. xoxzlems

xoxzlems Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende sezeryan olanlardanım. iyiki sezeryan olmuşum diyorum. hiç sıkıntı yaşamadım. 16.50 de ameliyattan çıktım. 21 de koridorda dolaşıyordum. 1 gün sonra hastaneden çıktım. evde de hiç yatmadım.

14. 19 Nisan 2009
  15. melekk_84

melekk_84 2 prenses annesi.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    bende sezeryan oldum ameliyattan sonra dikiş yerinde hafif ağrı oluyo ama ertesi güne azalıyo bende koridorlarda yürüdüm evdede hiç yatmadım hatta 11.günü evi bile süpürdüm gayretli olmak lazım sanada hayırlı doğumlar canıma.s.

16. 20 Nisan 2009
  17. gulbaharr

gulbaharr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam canım öncelikle gecmiş olsun diyorum allah hayırlında bebeğini kucağına almayı nasip etsin inş bende sezeryanla doğum yaptımbebek ters geldiği için sezeryan oldum iyi tarafı fazla sancı çekmiyosun sancıdan bağırıp çağırmıyosun kötü tarafı birkaç hafta dikiş yerlerin ağrıyo mesela bana bir hafta eşim baktı yatıp kalkamıyosun eğililemiyosun saolsun eşim kıyafetlerimi giydiriyodueğilemediğim için otururken kalkerken eşimin yardımıyla kalkıyodum ama çokşükür fazla sürmüyo normal doğum yapanlar onun daha zor olduğunu söylüyolar bilmiyorum yani ben çok fazla bi zorluk yaşamadım üç gün falan hastanede kalıyosun sezeryan olanlar normalse bence normal doğum yap daha sağlıklı olur dr larda öyle söylüyolr bilişrsin ama yinede sana kalmış hakkında hayırlısı ne ise o olsun inş:Saruboceq: :Saruboceq:

18. 20 Nisan 2009
  19. siribron48

siribron48 ACIBADEM SEKERİM:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

canım benımcok cok geçmiş olsun tatlım...
    Allah sag saglım kucaklamayı nasıp etsın ınşallah...normal dogumun pısıkolojıyle kendını hazır hısetmekle alakalı olduunu cok duydum ..bu buyuk kararı vercek olan gene sensın.kendını hangısıne hgazır hısedıosan onu yap derım benım tabı dr unun senı yonlenmdırmesıde cok onemlı.normalıns-de sezeryanında kendıne gore zorlukları var canım..bırı agrısız bırı agrılı deıl..sonucta her ıkısındede agrı cekıosun ve her ıkısındede kesılıosun...
    hakkında hayırlısı canım...şimdiden hayırlı dogumlarrr:CüvCüv::nazar: