Sezeryan sırasında bebeğimi başka bebeklerle karıştırırlar diye çok korkuyorum!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve glupglup tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

9 Haziran 2010
    Konu Sahibi : glupglup
  1. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    İlk doğumum normaldi ve kızım aynı babasına benzediği için karışma ihtimali olsada ben tanırdım kızımı mutlaka :)) ama şimdi yaklaşık 1 hafta sonra sezeryanla doğum yapıcam ve çok korkuyorum, kızımı göremiycem doğum sırasında , acaba başka bebeklerle karıştırırlarsa nasıl tanırım yavrumu diye düşünüp duruyorum. Bide kız denilip erkek doğanlar var yada tam tersi. Kız yerine kucağıma erkek bebek verilirse naparım ben ? Aynı korkuları yaşayanlar var mı???

2. 9 Haziran 2010
  3. Thrush

Thrush Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim gidişat epidural normal dogum gibi gözüküyor aynı korku bendede var ben oyüzden eşimi doguma almaya düşünüyorum çocugumu karıştırmasınlar diye gerçi özelde pek karışma ihtimali yok dogumhanede bi dogum oluyor özellerde.doktoruma defalarca sordum kız eminsiniz deilmi diye oda eger erkek olursa pembe aldıklarınızın parası bende dedi kadın napsın inandıramadı beni bi türlü sırnaşık şey
    Allah yardımcın olsun cnm bu arada sag salim bebişini kucagına alırsın inş. spinal yada epidural sezeryan düşünmezmisin bebişini hmn görürsün?

4. 9 Haziran 2010
  5. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bende korkuyorum işte, kız denilip erkek doğanları duyuyoruz , hadi benim kızım uzun zamandır kız :))) ama ben halen ikna olmuş değilim aynı senin gibi, o ayrı konu. ama ya başka kızlarla karıştırılırsa diye de çok korkuyorum. bide devlet hastanesinde doğum yapıcam, onlarca bebek doğuyor gün içinde ya dalgınlıkla karıştırırlarsa?? epidural sezeryan olsa diyorum ama ya korkarsam doğum sırasında, hem zaten isteğe bağlı yapmazlar devlet hastanelerinde bunu da biliyorum. günler yaklaştıkça korkularımda artıyor işte. offfff

6. 9 Haziran 2010
  7. Thrush

Thrush Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

doktorunla konuştunmu epidurali?
    karışma konusunda da yapıcak bişi bebişlerimiz Allaha emanet

Son düzenleme: 9 Haziran 2010
  8. 9 Haziran 2010
  9. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    glupcum bende devlette sezeryan olacağım epidural yok ama spinal sezeryan varmış doktorumla konuştum genel anestezideh ziyada spinali tavsiye ederim dedi. bende kabul ettim bakalım hayırlısı aslında bende hiç dile getirmedim ama aynı korku bendede vardı. birazda bu sebeple spinal olsun dedim. ayrıca ameliyatta ayık olmaktan hiç korkma bişey hissetmiyorsun zaten acı duymuyosun daha doğrusu birde zaten kalp atışlarını düzenleyecek bir iğne yapacaklar oyüzden heyecan da hissetmeyeceksin. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah.olumunekankayizsmile

10. 9 Haziran 2010
  11. fairtopia

fairtopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Benim ilki sezeryandi ıkincide inşallah öyle olacak...Hem bebişin hem de senin koluna anne adı yazan bilezik takılıyor plastikten....Endişe etme annelik öyle bir his ki ben daha ayılırken yanyana dizilmiş 7-8 bebekten ki yüzleri bile görünmüyordu yattığım sedyeden ağlamasından tanıdım ve hastabakıcıya sordum şu benimki mi diye:KK66:Doğru çıktı:KK66:))Annelik hissi seni hiç yanıltmaz...Endişe etme...Bu arada genel anesteziydi benimki bilgine:KK66:)

12. 9 Haziran 2010
  13. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben cinsiyetten eminim çünkü bende gördüm oğlumun pipisini birde bana 6 ayımda yaptıkları 4. boyutlu ultrosonda resmini verdiler çok belirgin yüzü sanırım resminden farklı olmaz.Hatta dr um bile şaşırdı bu kadar net bir bebek yüzü oda daha önce hiç görmemiş.Ben şimdilik normal düşünüyorum ama mecburi sezeryan olursa diye yinede eşimle şimdiden konuşuyoruz beni bayıltırlar sen bebeği takip et karıştırmasınlar başkasıyla diye.Biz yinede tedbirimizi alalım bende çok korkuyorum karıştırırlar diye

14. 9 Haziran 2010
  15. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    neden kız olduguna inanmıyosun ikna olmadın doktorunamı güvenmiyosunn yani ahala ikna olmadıysan doktoruna güvenmiyosun yada kızın oldugu için erkek bebek istedigin için mi acaba ben 3 aylıkken erkek dedi ozam bi htimal kız olabilir diye heveslenmiştim kız çocukları sevdigmi için ama rabbim saglıklı hayırlı evlatt verdikten sonra farkettmezz rabbim saglıkla kucagına lamayı nasip etsn i,lki normal olmuş bunu da normal olmuyomu sezaryan yapıyolar zaten diyolar sezaryan olanlarr ane oldugunu önce anlamıyosun diyee uyuyon kalkıyon bebek kucagında:KK70: bende normal istiyorum ama hakımzda hayırlısı olsun

16. 9 Haziran 2010
  17. johnnybravo

johnnybravo fevkaladenin fevkindeyim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    böle bişe mümkün olabilirmi ya sezeryan olursan epidural yaptır görürsün erkekmi kızmı
    aynı anda 5sezeryan birden olmuyoki karışsın bileğine pilastik bilezik takıyolar hemen
    yani şimdiye kadar hiç duymadım anne korkuyo olabilir die bebeğiyle çıkartılan hasta
    normal yapanlardada sezeryan olanlardada bebek anneden önce odasına gider ki zaten baba ve biçok akraba kapıda
    devlettede özeldede öle sırayla girilir sezeryana endişelenme

18. 9 Haziran 2010
  19. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Benim belirli bir doktorum yok devlet hastanesinde. Her muayenede farklı doktor oluyor çünkü. ılk normal doğumum kötü geçtiği için sezeryan istiyordum zaten bunda ama özelde yaparım ve belki epidural olur diye düşünüyodum. 7. ayda kanamam olduğu için devletette yattım 3 gün ve takiplerim orda devam etti. Olurda küvöz sorunu olur diye mecburen yani orda yapmak zorundayım doğumu. kafam çok karışık bu yüzden