sezeryan sonrası neler yapmalı yardım

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ecemim2001 tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

15 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ecemim2001
  1. ecemim2001

ecemim2001 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar 18 kasımda sezeryanla ikinci bebeğimi dünyaya getireceğim kızım 8 yaşında ve normal doğmuştu oğlum ise biraz iriymiş o yüzzden doktorum sezeryanla alınmasına karar verdi ilk doğumum çok zor olmuştu ama nelerle karşılaşabileceğimi biliyordum şimdi ise tam bir belirsizlik sonuçta ameliyat ve beni korkutan sonası sevgili sezeryanla doğum yapmış anneler sezeryandan sonra ne kadar zaman ağrılarınız oldu ne zaman toparlandınız ağrıları azaltmak ve sezeryan sonrasını rahat geçirebilmek için ne önerirsiniz sütünüz hemen geldimi bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim
  2. 15 Kasım 2008
  3. derinerdem

derinerdem erdem 'in annesi derya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benim .mümkünse epidural ol derim.hem çok daha kolay hem çok daha güzel.genel ans.göre ağrıların az ouyor.üstelik uyanık old.için bebeğini hemen emzirmeye başlıyabiliyorsun.benim sütüm hemen geldi ve emzirmeye başladım.3 gün içindede ağrılarım epey azaldı.dayanılmayacak ağrılar değildi zaten.doğum sancısının yanında basit bile kalır.ben ikisinide yaşadım çünkü.sezeryan sonrasını rahat geçirmek için:2 ay kadar ağır kaldırmaman lazım.benim doktorum 2 kglık bebek çantasını taşıdığım için bana kızmıştı.ilk 40 gün karın kaslarını fazla zorlama.en önemlisi doğumdan sonra tuvalet sorunu yaşamamak ve başağrıları çekmemek için bolca kayısı suyu.su ve sulu şeyler ye,iç.hatta mümkünse ilk günlerde çorba iç. ve inan anlatıldığı kadar zor değil.şimdiden hayırlı ve kolay doğumlar canım.
  4. 15 Kasım 2008
  5. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım ben genel anestezıyle oldum sezeryanımı ve cok memnun kaldım.doktor hastanaden cıkarken agrım olunca kullanmam ıcın ıgne vermıstı ama hıc bırıı kullanmadım.bunyedenmı bılmıyorum ama pek agrım olmadı benım.dogumdan sonrada pek yatıp dınlenmedım ben.hareket etmekte ıyı geldı sanırım.4-5 ay agır kaldırmamaya dıkkat ettım.ayaklarımı sıcak tuttum.sutum 4-5 gun sonra geldı yetersız oldugu ıcın 1.5 ay emebıldı sadece.benım dogumdan sonrakı tek sıkıntım ılk 3 ay sadece sırtustu yatmamdı.saga sola donup yatamıyordum dıkıslerımden
  6. 15 Kasım 2008
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Öncelikle bebeğini güle güle büyüt. Ben epidural sezeryan oldum doktorumla konuşa konuşa, şakalaşa şakalaşa... Sezişten sonra sana verebileceğim en önemli tavsiye bol bol yürü, asla kabız olma, en önemlisi gazını sakın ve sakın tutma. Ben gaz sancısı çok çektim. Doğumdan sonra odamda bir sürü ziyaretçi vardı ve ondan sonrası beni biraz zorlamıştı. Ben sezeryandan sonra 3 gün hastanede kaldım. Sezeryan yaram için bir sprey kullandılar onun adını o yüzden bilemiyorum şuan Allah'a şükür izim yok, benim dikişimde yoktu ama çıktıktan sonra Contarctubex sürdüm. Ağrım olursa Dikloren iğne kullanabileceğimi söyledi doktorum ama hiç gerek kalmadı. Çünkü ne kadar hareket edersen o kadar kolay toparlıyorsun.Bir iki gün yataktan kalkmak sızlatıyor ama çabuk geçiyor. Bazen sezeryandan hemen sonra süt gelmiyormuş doğum kasılmaları başlamadan doğuma girdiğin için, bu yüzden bunu yaşamamak için ben doğumdan önce Humana Still Tee içtim, birde bana tavuk ciğeri yedirdi halam bol kimyonlu ben çok faydasını gördüm. Tavuk ciğreni soğanla soteliyorsun tereyağında, sonra bol kimyonla yiyorsun. Marulun yapraklarını yıkayıp suyunu peçete ile kurutuyorsun ve sütyen gibi göğsüne koyuyorsun bu da işe yarıyor. Ben emzirme minderi edinmeni öneririm. Bele geçen yarım ay şeklinde olanlardan. Hala bebeğimi onunla emziriyorum ben. Yarana baskı yapmıyor bebek, ayrıca kolunu istediğin yere koyuyorsun, sırtın ağrımıyor ve en önemlisi bebek göğüs hizana geldiği için gaz sorununu minumuma indiriyorsun. Tekrar hayırlı doğumlar dilerim. Sevgiler
  8. 15 Kasım 2008
  9. Gkcn

Gkcn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    epidural gayet iyi.düğmye basınca ağrı kalmıyor zaten.ben ertesi gün eve geldim ve hiç yatmadım.çok rahat bi doğum oldu ve sonrasıda gayet iyiydi.zaten ağrı kesiciler olduğu için zor olmuyor.ilk gün ayağa kalkarken biraz dikişler acıyor okadar.
  10. 15 Kasım 2008
  11. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    ilk olarak kesinlikle telaş yapma
    sen ki normal dogum tecrübesi yaşamış biri olarak sezeryan vızz gelir sana
    ben de spinal sezeryan olmanı tavsiye ederim
    eğer spinal olacaksan doğumdan sonra 1 hafta her öğünden sonra kahve içmelisin,kalıcı baş ve bel ağrıların olmaması için(anestezi uzmanım tavsiye etti,ben uyguladım kesinlikle ağr falan kalmadı)
    sezeryanın olağan ağrıları en fazla 1 hafta sürüyor,endişelenme
  12. 15 Kasım 2008
  13. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    öncelikle şunu merak ettim. büyük bebek daha kolay doğar derler, çokmu aşırı büyükte sezeryan tavsiye etti aceba doktorun?
    sezeryandan sonra süt gelip gelmemesi bence bünyeyle alkalı ve bebeğin emme sıklığına bağlı. 2 kez sezeryan oldum ikisindede hemen geldi süt. epidurali tavsiye ediyorum, başağrısı falan olmadı. Allahım hayırlı doğum nasip etsin.
  14. 15 Kasım 2008
  15. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende genel anesteziyle sezeryan oldum 1 gece kaldım ertesi gün taburcu oldum.ilk gün braz zorlandım bol bol yürüdüm 3.günden sonra düzeltim 1 hafta yan yatamadım sonra nerdeyse yüzüstü bile yattım bünyeyle alakalı belkide.
  16. 17 Kasım 2008
  17. ecemim2001

ecemim2001 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    öncelikle cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim evet artık büyük gün geldi oğlumun hala doğmaya niyeti yok yarın sabah 40+1 de sezeryanla bebeğimi kavuşacağım korkuyorum dualarınızı esirgemeyin
  18. 17 Kasım 2008
  19. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Allah yardımcın olsun canım, inşallah en kısa sürede toparlanıp bebişinle birlikte aramıza dönersin, bebişinin resimlerini bekliyoruz :KK66: