sezeryan sonrası 2. gebelik

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve ISIK tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ISIK
  1. ISIK

ISIK Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 16 gün önce bebeğimi kaybettim sezeryanla doğum yaptım doktorum 6 ay sonra yapılacak kontrollerimde bir problem olmazsa tekrar hamile kalabileceğimi söyledi ama benim bebeğimin ölmeden önce sağ eli ve alnı morarmaya başladı doktorlar hariç herkes kalp olabileceğini söylüyor ama çocuğumun ekosu normaldi yani neden öldüğü belirsiz 2. bebekte de ay nı acıyı yaşama düşücesi korkusu beni çocuk isteğinden uzaklaştırıyor zeynebimin acısı çok taze ama sanki o başka bir bedenle geri gelicekmiş gibi kucağım boş kaldı.çok istiyorum ama b ilmediğim b en onu mu istiyorum onu çok özledim..... sezeryandan sonra 2. gebeliği ne zaman yaşadınız? hamilelik esnasında b ir problem olduu mu ya da ne gibi sorunlar ortaya çıkabilir? bilgisi olan lütfen yazabilir mi çok ihtiyacım var tecrübelerinize şimdiden teşekkürler....

2. 25 Ocak 2010
  3. sweetbaby

sweetbaby Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım senin derdine derman olurmu bilmiyorum ama evet acılarımız hep çok taz. ben de 56 gün önce bebeğimi kaybettim aniden hiçbişeyi yokken 32. haftada birdenbire sancıalrım başladı ve plesanta dekolman yani plesantanın erken ayrılması sebebiyle ebebğim hastaneye gittiğimizde haayatını kaybetmişti dünyam başıma yıkıldı.özlemle bekeldiğim oğlum artık yoktu. hala kendimde değilim. herşeyi hazırdı oğlumun bir tek o eksikti.onu bekliyoduk ama olmadı. birdenbire kaybediverdik onu.çok ağladım hala da ağlıyorum am geri gelmiyo. vakit nasıl geçicek bilmiyorum. sen d ebenim ya da aynı durumu yaşayan diğer arkadaşlar gibi bi an önce acını başka bi bebekle dindirmek biraz da olsa teselli bulmak istiyosun. ben d eaynıdurumdayım. seni çok iyi anlıyorum.ban kendi doktorum çok istiyorum diyince dikişle rproblem olurmu diyince olmaz dedi 6-7 ay yeterli genelde ehrkese d e6 ay demişler. ama ben bi profa gittim o 1 sene en kötü 9 ay dedi. çünkü çok gençsin diyo. ki bence öle değil 26 yaşındayım.32-35 olsan 6 ay derdim dedi. demekki yşım geç olsa öle dicekti.ama yapılması gereken şeyler var. şimdi haöilelikte kilo aldık ben diyetteyim spora başaldım 80le doğuma girdim şimdi 69 kiloyum ve 63e kadar düşmeey çalışıcam. çünkü kilo herşeyi tetikliyo.sonra profa gittim kan sayımı yapıldı kanım normale dönmüş çünkü ben sezeryan sırasımda tansiyonum çok yükselmiş gebelki zehirlenmesi yaşanmaya başlanmış ev çok kan kaybetmişim plesanta ayrılması sonucu geç kalsaymışız ben de ölebilirm,işim.smear testi yaptı 40 gün geçince doktorum. sonucunu öğrenicem ve ben martta chek-upa giricem bi sorun varmı dikakt etmem gereken bilek istiyorum. ve kan pıhtılaşma testi ayptırıcam bence sende yaptır. zaten doktor de söyler.emin olmak istiyorum. çükü bu kez bebğimi sağlıkla kucağıma almak istiyorum.ama burda 4.5 .ayda sezeryandan sonra hamile kalan çocuğunu doğurmuş ve hatat hamile olan arkadaşalr var.uamrım bizde öyle oluruz. bi d eisteyince hemenmi olucak acaba. karnımız büyüyene kadar da 4 ay geçecek. uamrım tekrarRabbim bebiş ya da bebişler verir d ebizler de teselli oluruz en azından. aama zaman geçmiyo Allah ayrdım etsin hepimize.sana da sabır diliyorum canım

4. 3 Şubat 2010
  5. Melegim26

Melegim26 Rabbim Sana Emanet'iz... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    CANLARIM BENDE 40 GUN ONCE KAYBETTIM MELEGIMI ve bende sızler gıbı ıkıncı bır bebegı hemen ıstıyorum sweetybaby sana doktorun mu söyledı bu testlerı yaptırman gerektıgını benı bu konuda bılgılendırırmısın

6. 3 Şubat 2010
  7. gelincik37_34

gelincik37_34 hasretine gebeyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşım bende yarın 1 ay olacak oğlumu kaybedeli doğumuma az kala kaybettik bizde.Sezeryan oldum doktorum 6 ay sonra tekrar hamile kalabileceğimi 3 ay öncesinden folik plasa başlamamı ve çapada yaptırmamız gereken testler verdi bu testlerden sonra doktoruma gideceğiz.Bebeğim oldukca sağlıklıydı nedeni bilinemeyen bebek ölümü dendi otopsi yapılmasını istemedim ama çoğu kez kalple ilgili oluyomuş.Gerçi bunlar bahane Takdir böyleymiş bizim evlatlarımızın ömrü bu kadarmış.6 aydan sonra bizde düşünüyoruz Rabbim kucağımızı boş bırakmasın sağlıklı bebişler nasip etsin hepimize

8. 3 Şubat 2010
  9. sweetbaby

sweetbaby Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hangi testleri canım. kan sayımı ve smear mi evet doktorum dedi. kan kaybım olmuştu doğumda kanıma bakıldı normale dönmüş smear yaptı onda da sorunçıkmadı Allah şükürler olsun ama ben mart ayında check-up yaptırcam kendim ve kan da phtılaşma olup olmadığına baktırıcam. içim rahat etmeli çünkü doktorum baktır demişti.senin neden oldu canım. kaçıncı haftadaydınız. sebebi bellimi.

10. 4 Şubat 2010
  11. Melegim26

Melegim26 Rabbim Sana Emanet'iz... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kalp yetmezlıı vardı canım 38. haftasında aldılar sezeryanla

12. 4 Şubat 2010
  13. melekannesi

melekannesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba...cok uzuldum canım...bende 3 sezeryan yasadım 2 sını kaybettım..2cı sezeryandan sonra mınık oglum 14 aylıkken hamıle kaldım dıkıslerım agrıyordu ama hamıleydım ogluma kardes gelıyor dıye sevınclıydım..ve erken dogumla kaybettım onuda:-( yneyse kısacası 4cu ayında bıle hamıle kaln var hıcbısey olmuyor..tıp cok ılerlıyor cunku....ben ılk bebegımı kaybettıgımde ıkıncıyı dusunmedık esımle 1 yıl bebekten bıle bahsetmedık ıkı arkdas gıbıydık zaten....bızı cok etkılemıstı...sızı tebrık ederım cesaretınızden dolayı......bız cok cokmustuk bebek fılanda gormek ıstememıstım ben yıkılmıstım cunku.....allah gonlunuze gore versın......

14. 8 Şubat 2010
  15. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim arkadaşım sezeryanla doğum yapmıştı ama doğumdan 3 ay sonra sürpriz şekilde tekrar hamile kaldı ve problemsiz turp gibi bi tane daha bebek doğurdu

16. 8 Şubat 2010
  17. CANLARIIM

CANLARIIM Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bubölüme girmek hiç istemiyorum okuduklarımdan dolayı ağlamaktan helak oluyorum bebeğini kaybeden annelere allahtan sabır ve rahmet diliyorum tıkandım ne diyebilirm mafoldumben mafoldumben

18. 8 Şubat 2010
  19. gelincik37_34

gelincik37_34 hasretine gebeyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

CAnım kan pıhtılaşması ve kromozomlara bakılacak bir sorun var mı diye çapada ve birkaç hastanede daha yapılıyomuş.Randevu alabilirsek eğer çapaya gitcez.bakalım bu aya inşallah