sezeryan sonrası ağda ?? ve birkaç soru

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve green olive tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : green olive
  1. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Doktoruma sormayı unuttum sizlerin mutlaka deneyimi vardır diye düşündüm. Sorularımı yanıtlarsanız benimle birlikte merak eden tüm anneleride aydınlatmış olacaksınız
    Şimdiden teşekkürler...
    a.s.

* Sezeryandan kaç gün sonra ağda yapabildiniz ? yada sezeryan sonrası kişisel temizliğinizi ne ile yaptınız?

* Dikişlerin hemen üzerindeki uyuşukluk ne zaman geçti.? 2 yıl sürdü diyenleri duydum da inanamadım

* Korseyi kaç gün sonra giyebildiniz?

* Ne kadar Zaaman sonra spor yapmaya başladınız ?

2. 10 Ekim 2009
  3. KapicininBitliKizi

KapicininBitliKizi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ılk cevap ben verım ....1 zaten doguma gıtmeden once agda yapmsı oluorsun canım pis pis gıdemesınya dogumdan sonra cıkınca zaten 1 ay ıcınde alabılırosun tabı canın acırmı onu bılmem benım acıdı ve ben jılet kulandım 2 yıl oldu ve daha 2 uc kere agda yapmaya basladım ............2 dıkıslerın ustundekı uyusukluk evet 2 sende ancak gdıen oluor benımkıde 1 sende gıtı hısetmıorsun zaten bısey .....3 korseyı ben eve gelınce hemen taktım ama sıkıldım dar seyelrı sevmem hemen cıkartım annemde evde oldugum ıcın carsaf sarmıstı gobegıme hem daha rahat oluor korse cok sıktıgı ıcın ınsan bunalıor ....4 spora gelınce kendını toparlaıdktan sonra baslıyabılrısın ama ole hop hop hoplayım zıp zıp zıplayım olmamak sartı ıle ufak hareketler ıle cunku sezeryan yerı dıkıslerın ıcın ha bıde sakın dıyet yapma sımdık sana derler dogumdan sonra yok sunu ye bunu ye kımsıder yok yeme kılo alırsın kımseye ınanma ve bebgın ıcın ye ben 63 kılo ıle dogum yaptım sahsen ben 1 ay ıcınde verdım kılolarımı 49 a ındım eskı kıloma ama hıc bısyede yapmadım zaten bebek ınsana spor gıbı gelıor emzır yatır kaldır ustunede gelen oluor ..:) benden bukadar baska bısey olursa burdayım sorabılrısın canım sımdıkten bebgın ıle mutluluklar canım sana

4. 10 Ekim 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    7.5 aylık kızım var...
    1- ben doğumdan önce yaptırdım ağdamı doğumdan sonra cesaret edmedim jiletle aldım 3ay sonra ise ağda yaptırdım ama çok acıdı halada acıyo..
    2-dikişlerin üzerinde uyuşukluk var ama dikişin altındada olsa ağdayı hissetmezdim :)
    3-korse kullanmadım ama dr söylüyo zaten korsa tak şu gün diye..
    4-kızım bana çok güzel spor yaptırıyo spora gitmedim ben.

6. 10 Ekim 2009
  7. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Canlarım paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyorum güle güle büyük meleklerinizi inşallah
    a.s.

8. 10 Ekim 2009
  9. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bir arkadaş sezeryanla doğum yaptı doğuma gitmeden önce temizliğini zaten yaptı öyle giti ayrıca korsede takmadı,hem doktor o zaman söylemedi tak diye hemde bizim burda bir komşumuz var korse takmış hamilelikten sonra korse yarım korselerden olduğu için şimdi göğüs altında koca bir yağ kitlesi var yanlış korse kullanımıda vücudu uzun sürede defome ediyor ayrıca bozuyor.yani korse bütün belinizi sarmalı.ayrıca sporda hızlı tempoda değil yavaş egzersizlerle başlamanı öneririm malum dikişler açılmasın diye..

10. 10 Ekim 2009
  11. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bebişim 4 aylık,
    1- 40. gün ağdacıya koştum, sorun yaşamadım.
    2- Hala hissiz o bölge
    3- Korse değil ama doğumdan bi hafta sonra külotlu çorabı kesip giymiştim, faydasını gördüm.
    4- spora başlamadım.

12. 11 Ekim 2009
  13. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    ay tam benim kafamdaki sorular ve cevaplaaaarr,
    teşekkürlerr..

14. 11 Ekim 2009
  15. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım sen buralara uğrarmıydın yaa a.s.

16. 12 Ekim 2009
  17. zulal_sare

zulal_sare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benımde 3 aylık kızım var
    ama amelıyat yerım acıyo
    hıssız uzerıne agda yapamadım ne zaman gececek

18. 12 Ekim 2009
  19. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım hissizlik derilerin kat kat kesildiğini düşünürsek çok uzun zaman seninle olabilir ama ağrın varsa şimdilik bekle derim ama yoksa eldivenle almanı tavsiye ederim.çünkü ağdayla aniden çekeceğin için mazallah içerden bir kanaman olabilir.keşke ameliyata gitmeden temizliğini yapsaydın.gerçi 3 ayda çıkar ama...eldiven yada tüğ dökücü krem şimdilik senin açından daha iyi olur..bi 3 ay sonra başlarsın ağdaya..