sezeryan sonrası gerçekten kabusmu?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve recell tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

20 Kasım 2009
    Konu Sahibi : recell
  1. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sezeryanla doğum yapmayı düşünüyorum ama öyle şeyler duyuyorumki amelyat sonrası ağrılar falan gerçekten zormu?

2. 20 Kasım 2009
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kişiye göre değişen bişey durumuna göre değişen bişey benim kuzenim çok kolay atlattı çok memnundu ben zorlandım açıkçası ama çift anestezi almak zorunda kaldığım içinde oldu bu durum kimseyle karşılaştırmayın o daha çok sıkıntı yapıyo insana rahat olmaya çalışın ne kadar olabilirseniz :) bi de sakın sezeryan videosu izlemeyin ben olduktan sonra izledim ben bunu mu yaşadım dedim :)

4. 20 Kasım 2009
  5. fatgirl

fatgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hiç korkmayın ben de sezeryan oldum. dikiş yerine yapıştırma yaptıkları için kabus şeklinde bir ağrı olmadı sadece 2 , 3 gün mekik yapınca hamlarsınız ya aynen öyle bir ağrı oldu. o da ağrı kesici içince geçiyordu. 2,5 sene geçti üzerinden izi bile kalmadı.

6. 20 Kasım 2009
  7. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kişiye göre değişir.. arkadaşım oldu no problem aynı gün ayaklandı
    ben uyanırken ağrı ve acıyla uyandım
    benimkide yapıştırma ama izi belli.. hatta accuk keserken kaydırmışbile benim doktor... kaydirigubbakcemile3

8. 20 Kasım 2009
  9. M4S4L

M4S4L Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 2 çocuumuda sezeryanla yapt1m ilki genel anestezi ile oldu o kadar memnundumki 3 günde ayaa kalt1m doumdan sonra gaz sanc1s1 çekiyosunu zsadece gaz1n1z1 ç1karana kadar dikislerimden bi _ikayatim olmadi 6 sene geçti simdi tekrar dogum yapt1m 45 günlük bi olum var bundada sadece belden uyusturdular ve beni mahvettiler gene kalkt1m 3 günde ama doum sonrs1 ilk 3 gün çok kötüydü sana tavsiyem sak1n belden uyusturularak doum yapma pi_man olursun ben ve benle ayni _ekilde dogum yapan arkadaslar tekrar doum yapmaya tövbe ettik

10. 20 Kasım 2009
  11. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    ben epidural sezeryan oldum çok memnundum. ağrılarım çok az oldu. genel anestezi daha zor diyorlar. düşününce zor olamsı mantıklı geliyor. çünkü genel anestezi insanı uyutuyor bu uyku hali geçince büyük bir ağrı ile karşı karşıya geliyorsunuz. epiduralde ise uyuşukluk geçmeden ağrı kesici iğne vuruyorlar. böylelikle acı çekmiyorsun. diyelim ağrın çok fazla epidural katederin durduğu için ordan da ağrı kesici iğne yapabiliyorlar. bu çok daha etkili oluyor tabiki. ama benim ihtiyacım olmadı. sen kendi kendine çok kolay bir doğum olacak de. moral ver kendine. böylece daha rahat doğuma girersin. bu da her şeyi daha kolaylaştırır.

12. 20 Kasım 2009
  13. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :) sağolun arkadaşlar birde aldığınız kiloları verebildinizmi

14. 20 Kasım 2009
  15. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :) sağolun arkadaşlar birde aldığınız kiloları verebildinizmi

16. 20 Kasım 2009
  17. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    aaaa recelcim kilolar karıştırma lütfen:)bende genel anesteziyle doğurdum uyandıktan sonra ağrım oldu sonra iğne yapıldı sonda çıktıktan sonra kalktım bidahada sürekli gezindim ben zaten erken doğum yaptığım için hiç yatma imkanım olmadı yatmadımda şimdi kırmızı bi çizgim var dikiş aldırmaya gittiyimdeyse saniye sürmedi yattım kalkktım bu kadar basit ve kolay ama sen başkalarını dinleme sakın video izleme sezeryanla ilgili

18. 20 Kasım 2009
  19. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    10 günde verdim oğlum sağolsun öyle yaygaracıydı ki benden başka kimsede durmadı beni uyutmadı 10 gün yetti kilolarımı vermeme şimdide doğum öncesinden daha zayıfım