Sezeryan sonrası gerçekten kabusmu?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve recell tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

20 Kasım 2009
    Konu Sahibi : recell
  1. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sezeryanla doğum yapmayı düşünüyorum ama öyle şeyler duyuyorumki amelyat sonrası ağrılar falan gerçekten zormu?

2. 20 Kasım 2009
  3. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ılk gece biras zor geçiyor. ılk geceden sonrası ise tamamen senin bünyenle alakalı birşey. Kişiden kişiye tamamen fark gösteriyor.
    Onun için kimsenin doğum öyküsünü dinleme bence. ınsanların şu yapılırken acıyacak bu yapılırken acıyacak demeleri üzerine kendimi tamamen kasmıştım. Dedikleri hiçbişi bende acı yaratmadı. Dedim ya tamamen bünye meselesi.

4. 20 Kasım 2009
  5. dilekgoksuzoglu

dilekgoksuzoglu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Reçelcim hiç kasma kendini canım.Doğumdan sonraki gün biraz ağrın oluyor ama sana ağrı kesiciler veriyorlar.Zaten bir haftada kendini toparlaacak duruma geliyorsun.Normal doğumdaki acıdan daha fazla değil canım.Keşke imkanım olsaydı da normal doğum yapabilseydim. Ayrıca ne ağrı ne sızı aklına bile gelmiyor canım çünkü meleğin artık yanında başka birşey düşünemıiyorsun.Ama mümkün mertebe gecesine kalkmaya çalış gaz açısından yavaş yavaş zorlamadan kendini:) Allah kucağına sağlıkla almanı nasip etisn şekerim

6. 21 Kasım 2009
  7. eftelya24

eftelya24 Sen benim en kıymetlimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben spınal sezeryan oldum 3 gun hastanede kaldım zatenn hastannedeyken serum ve ıgnelerle agrıyı hıc hıssetmedım eve cıkıncada verılen ılacları kullanınca cok bı sorun yasamadım 7 gunnde agrılarım tamamen bıttı bunye meselesı elbette ama ben cok memnunum ıkıncı dogumumdada spınal sezeryan olmayı dusunuyorum,bence normal dogumdan cok daha az acısı var.

8. 21 Kasım 2009
  9. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    ben çok acı çektim 3 günde ancak geldim kendime.. ağrılarımda hiç biitmek bilmedi.. eğer yapabilirsen fizyolojik bir sorunun yoksa normal doğum yapmalısın..

10. 24 Kasım 2009
  11. BuRcU

BuRcU bir kız, bir oglan! Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sezeryandan cıktıktan sonra başladı bende ağrılar evet zordu biraz ama ağrı kesici iğneyi yiyince bişeyin kalmıyo toparlanman ise 1 hafta sürüyor
    ama benim bebeğim 2 günde biberona alışmış (süt inene kadar mama vermiştik) emmedi ve göğsüm şişti bunun için hastaneye sütümü sağmak için gittik doktorum inanamadı beni görünce cok cok iyisin emin ol demişti ama yinede yürümek insanın canını cok acıtıyor nasıl iyiysem akannehir

12. 26 Kasım 2009
  13. sokoprenses

sokoprenses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya canım spınal sezeryan ne demek bende sezeryan dusunuyorum ve korkuyorum

14. 27 Kasım 2009
  15. defnedamla

defnedamla 24 Temmuz 2009 saat 08.00 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ilk 24 saat ağrım oldu. onuda ağrı kesicilerle geçirdim. ikinci gün ayağa kalktım. kalkış o kalkış bidaha yatmadım. ben çok memnun kaldım sezaryen doğumdan, hem kendi tercihimdi, hemde doktorumun önerisiydi.

16. 28 Kasım 2009
  17. Samira35

Samira35 meleğimsin... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ben kendi adima epidural sezaryenden cok memnun kaldim.normal dogum yapanlari gordugum icin cok rahat kiyas yapabiliyorum ben prenses gibi girdim ciktim:) ne dogum oncesi ne sonrasi agri sizi yok ilk karsilasma emzirme vs herseyin tadina variyorsun.agrilar sonradan basliyor.o da agrikesicilerle kontrol ediliyor.dayanilmaz bir agri kesinlikle yok..1hafta sonunda baya topluyorsun zaten..bunyeye gore degisebilir tabiki ama kendini salmamak ve olumlu dusunmek de cok onemli.dirayetli ol
    iyi olacak diyerek girersen oyle cikarsin insallaha.s.

18. 30 Kasım 2009
  19. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    c anım bende sezeryan oldum ve bir daha doğum yapsam gene sezeryan olurum ilk gün çok ağrım oldu ama sonra alışıosun zaten bebeişin kucağında olunca herşeyi unutup onun için ayaklanıosun hiç korkma öle korku hikayelerine kulak asma bana iğne yapılırken çok acıyo falan dediler ben iğnenein yapıldını anlamadım bile uyuşmadım kesmeyin daha derken 5 dk sonra oğluşumu kucağıma verdiler
    hiç korkma canım