sezeryan sonrası göbüşlerimiz:(:(:(

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve sabihase tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : sabihase
  1. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 13 gün önce sezeryanla doğum yaptım. bazıları göbeğine korse takmazsan gitmez böyle kalır diyor normal doğumdan sonra sorılıyormuş herhalde doktorum hiçbir şey demedi korse alıp taksam ameliyat yerime zararı olur mu bilgisi olan lütfen yardım etsin....

2. 29 Eylül 2009
  3. utku

utku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    113
    ıyılesmeden karnındakı dıkısler takma bısey.ya dıkıslere zarar verırsen daha kotu olur.gobegı sarmak hurafe dıyor dok.lar.sezeryandan ancak 6 ay sonra toparlanma baslarmıs.ne yaparsan yap degısmıyomus.benım tanıgım bırı taktı sezeryan sonrası ıc dıkısler falan patlamıs bırazd agır kaldırmıs tabı

4. 29 Eylül 2009
  5. sunshinemir

sunshinemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben doktoruma sordum, korse tembelleştiriyor karın kaslarını takma hiçbirşey dedi. Dikişlerin için ağır kaldırma sadece o kadar. 20 gün sonra hafif jimnastik , 40 gün sonra spora başlayabilirsin dedi.Beni hala 4-5 aylık hamile sanan oluyor. Doğumdan 12 gün geçti... :))))

6. 29 Eylül 2009
  7. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bende 15 gün önce doğum yaptım sezeryanla göbeğim ilk günr nazaran epey bir giti ama tabi daha var normal doğum yapnlardada oluyor hemn gitmiyo göbek dikişlerden korse naaıl takılırki yani olmaz biraz beklemelisin ben bekliyorum

8. 29 Eylül 2009
  9. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar bende doktoırumu arayıp sordum o da tavsiye etmiyoruz ilk üç ay dedi.karın kaslarını tembelleştiriyormuş bir de amliyat yerinde çukurlaşma olur dedi şimdilik beklemedeyiz bakalım zaman ne gösterecek..kalırsada ne yapalım eskiden sorana göbüş değil bebiş diyorduk şimdide bebiş değil göbüş derizzemuszemuszemuszemusnaniknanik

10. 30 Eylül 2009
  11. babyonboard

babyonboard Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    korse kasların hareketini kısıtladığı için kaslari tembellstiren fayda yerine zarari olan birsey canim. dikislerin iyilesince bol bol mekik cekmekten baska caren yok. sanirim 2.veya 3. ayda baslayabilirsin spora.yuruyusunde karin kasina faydasi coktur.bak ebru sallinin gobegine :KK70: tas gibi korseylemi yapmis sence :p
    sezeryande karin kasi paralel kesildigi icin karnin toparlanmasi cok zor oluyor tek yolu cok spor yapmak.
    sakin cevrendekileri dinleme. doktoruna ve spor hocalarına danış.asla da hiçbir yerine korse geçirme şekerim :KK70:
    ama şimdiden dert etme gobegi fln çok taze daha. bebeginle ilgilen biraz dunyaya alışsın düzeniniz olsun spor ve uygun dietle halledersin.

12. 2 Ekim 2009
  13. daisyb1

daisyb1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 1 hafta önce doğum yaptım. daha önce sezeryan ile doğum yapmış arkadaşlarım doktorları sakın dinleme mutlaka korse tak diyor. yoksa gitmiyormuş.

artık ameliyatta kasları kesmiyorlar zaten. yine de doktoruma sormadan birşey yapmak istemiyorum. korse alım ama dolapta duruyor çok kararsız kaldım:KK43:

14. 2 Ekim 2009
  15. dyg_6

dyg_6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim bi komşum doğum yaptı bi kaç ay önce sezeyan ile doktor doğumdan sonra sarmış karnını sımsıkı bence korse takmanında bi sakıncası olmaz herhalde zaten yapıştırma oluyo artık dikişler bildiğim kadarıyla ama bu sarma veya korse takma işi cidden faydalı oluyo nasıl oluyosa çevremde gördüklerim kadarıyla diyorum bunları :)) doğum falan yaptığımdan değil gerçi hamilede değilim kaydirigubbakcemile3

16. 3 Ekim 2009
  17. babyonboard

babyonboard Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    sezeryanda ameliyatta karnınızı kesmiyorlarsa bebek nasıl çıkıyor sanıyorsunuz, duvar gibi kasın altında bebek çıkarma sihiri mi yapıyor artık doktorlar? nerde duydunuz okudunuz bunu :)
    karın kası parelel biçimde kırt kırt 5-10 cm kadar diğer dokularla birlikte kesiliyor ki karnınız bebek çıkarılabilsin
    korse normalde zararlı olan birşey, ameliyatlı dokunun uzerine giyilmeside yaranın geç iyileşmesini sağlar kan dolaşımınıda kısıtlayacağı için. kimbilir daha ne zararları olur ve de can yakar..
    her denilene inanmadan kendiniz mantığınızla biraz düşünün.
    koskoca doktoru dinlemiceksiniz de doğum yaptı diye arkadaşınızımı dinliceksiniz? göbek spor yapmadan bogaz kesmeden gitmez.. öyleyse herkes geçirsin korseyi yaglı tarafına ohh taş gibi gezsin. arkadaşınızın tshirtunu bir kaldırın bence o hala korseyle dolaşıyor gobegim yok diye sizi kandırıyor :KK70:

Son düzenleme: 3 Ekim 2009
  18. 3 Ekim 2009
  19. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    sezeryan videolarını açıp bakın nerelerinizi nasıl kesiyorlar o karınlar ne hale geliyor :) banada doktorum korse değilde tülbentle felan istersen sarabilirsin demişti ama sarıncada yara cayır cayır yanıyor sanki yanık varmış gibi ben saramadım şahsen ama korse organları bile etkiliyor bence hiç denemeyin.