sezeryan sonrası kanama

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy tarafından 4 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy
  1. ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy

ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrhaba kızlar ben doğum yapalı bugün 24 gün oldu sezeryanla doğum yaptım merak ettiğim konu doğumun ilk gününden itibaren kanamam bir iki damla şeklinde az yani normal adete göre ama hala sürüyor hep az olması normalmi sizce doktorumada sorucam ama bu durumu yaşayan varmı acaba kafamçokkarıştı

2. 4 Mayıs 2008
  3. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bendede aynı oldu yaklaşık 35 gün sürdü ama hep az az geldi sanırım normal

4. 4 Mayıs 2008
  5. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim ilk 1 hafta biraz fazlaydı sonra hep azaz geldi normal bi durum merak etme canım

6. 23 Nisan 2011
  7. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    benim 2. günüm ve çok az geliyor bana göre.ilki normaldi bu sezeryan oldu.ilkinde kanamam daha çoktu bunda bayağı az neden böyle anlamadım.

8. 27 Nisan 2011
  9. arim

arim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim bugün 25 gün oldu
    hala bazen az, bazen fazla devam ediyor
    ama ilk bir kaç gün neredeyse hiç olmadı
    sanırım sezeryanda böyle oluyor

10. 28 Nisan 2011
  11. minikkuzum

minikkuzum 4 erkeğim ve ben:)) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    rekor bende benim 68 gün damla damla geldi kızlar bıkmıştım

12. 30 Nisan 2011
  13. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    2. gün 2 damla gelince korkmuştum ama 3. gün normal seyrine döndü..normal adet oluyor gibi kanamam

14. 30 Nisan 2011
  15. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.254
    Ödül Puanları:
    238
    aman arkadaşlar kanama konusuna dikkat edin.
    benim kanamam da adet kanaması gibi oldu 1 hafta,sonra azar azar oldu.doğumdan yaklaşık 20 gün sonra aşırı bir kanama başladı,musluktan akar gibi.doktorumun söylediğine göre ölümden dönmüşüm.
    doğum sonrası dışarı akmayan kan içerde birikerek pıhtılaşmış,et gibi bi hale gelmiş.vücut onu dışarı atmak isteyip atamadıkça anormal kanamalr yapıyormuş.çok zor günler geçirdim,eğer ilaç tedavisine cevap vermeseydi tekrar hastaneye yatıp kürtaj olacaktım.bikaç gün hastanede yatmam gerekecekti.
    çok şükür atlattım ama 3 ay oldu hala kontrollere gidiyorum.
    herhangi bir şikayetiniz olmasa bile doğumdan 1 hafta ya da 10 gün sonra bi kontrole gidin,biçok doktor çağırıyormuş,benimki çağırmamıştı.

16. 8 Nisan 2012
  17. fgunay

fgunay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Esra hanım merhaba....
    bende ayın 26 sında sezeryanla ameliyat oldum. 10 gün sonra bende de bardak bardak birden ağrısız kan akmaya başladı. gözlerim karardı, kulaklarım çınladı. titremeye başladım. acilen hastaneye götürüldüm. doktorlar böyle birşeyi ilk kez gördüklerini söylediler. düşün bir gün öncede doktor kontrolüne gitmiştim. olacak varmış işte, ben bunu yaşayacakmışım. neyse doktorlar rahim duvarın çatlamış dedi. kan az az gelmesi gerekirken birden gelmiş. benden de kocaman bir kan pıhtısı çıkardılar. 3 serum yedim. karnıma kum torbaları koydular. ilaçlar verdiler. 2 gün hastanede kaldıktan sonra tekrar eve geldim. şuan hep yatıorum. ama çok korkuyorum. sürekli pedime bakıyorum. kan geliyor mu, kesildi mi diye.
    google a yazdım sezeryan sonrası kanama diye senin yazına ulaştım. acaba sen normal doğum mu yaptın, nasıl tedavi gördün, senin doktorların başka neler dediler,kanamanın azalması mı lazım, yoksa akması mı.... valla bana yardımcı olursan yaşadıklarını benle paylaşırsan çok sevinirim. yarın doktor kontrolüm var tekrar. ama gerçekten çok korkuyorum. ölümden değil de aslında bebeğimi annesiz bırakmaktan. zaten kan felan gelirken hep aklıma bebeğim geldi.
    yardımların için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

18. 9 Nisan 2012
  19. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.254
    Ödül Puanları:
    238
    çok büyük geçmiş olsun.ben de çok araştırdım ama meredi benden başka yaşayan bulamadım desem yeridir.yalnız blemiyorum aynı sıkıntı mı bizimki.bn hastanaye yatmadan atlattım çok şükür.1 hafta antibiyotik ve kan pıhtılaşmasını sağlayacak ismini hatırlamadığım 2 ilaç kullandım.bu sürede kanamam adet kanaması gibi devam etti.ama içimdeki o pıhtının gittiğini fark ettim.arada hafif hafif parçalar halinde düşüyordu.pıhtı eridiği için kürtaja gere kalmadı.
    ben kan iğnesi vurundum bir de bu hafta süresince.doğumum sezeryandı.doğum sonrası bu olaydan sonra sürekli kontrole gittim ama doktor tamam dedikten onra bir daha gitmedim.aslında yeiden gitsem iyi olur:KK43: