sezeryanda ameliyat sonrası

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve turuncu__ tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : turuncu__
  1. turuncu__

turuncu__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    süreç nasıl ayılma hemen baslıyo ağrı çok oluyomu

2. 25 Ağustos 2009
  3. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben o ayılma anından korktuğum içinepidural anestezi ile sezeryan olmayı tercih ettim..valla çok rahattı çok kolaydı ayılma gibi ayılırken karnım acıyo diye bağırmalarım falan olmadı şükür...bunuda benimle aynı sezeryan olan bayandan duydum genel anesteziyle oldu ayılana kadar bağırdıda bağırdı karnım acıyo diye..ama birde herkesinki aynı olmayabilir de... ben yaşadığım için epidural anestezi ile olma şansın varsa ol derimm

4. 25 Ağustos 2009
  5. yunahu

yunahu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    genel anestezi ile doğum yaptım aysu3866 yazdığı gibi olmadı benim.
    herkes farklı olabilir benimde doğumdan sonra dikiş yerlerim iltihap yapmış 10 gün hastaneye taşındım karnımdan antibiyotik yaptılar.

ben kendi yaşadığımı söleyeyim, ilk ayılırken eşimi sayıklamışım kendime tam olarak gelmem gece yarısını bulmuştu (akşam 6 sularında doğum yaptım)
    kolumda serum karnımda iki tane kum torbası vardı bide ağrı tabi dayanma gücüne bağlı az veya çok olması bebeğimi bırak kucağıma almak doğru dürüst göremedim emziremedim bile zaten kucağımada hastaneden çıkacağım gün alabildim.(birara gözümü açtığımda üstümde üç kafa annemler ve eşim oğlumu emzirtmeye çalışıyorlardı)
    gece kaldırdılar yürüyebildiğim yere kadar yürüdüm ilk yürüme çok önemliymiş yoksa bağırsaklar dolanırmış bana öyle dediler hemşireler.(ondada ilk etapta çok zorlandım ben 3-4 adım zor attım).
    herşeyden önemlisi 9 ay karnında taşıdığın yavrunu yanındakiler senden önce görüp kokusunu alıyorlar en çok bu dokundu bana. benneyaptımki
    ama hepsi bitti zaman su gibi akıp geçti oğlum büyüdü 2,5 yaşında gamyoncuiremsu

şimdi yine hamileyim :CüvCüv: bu sefer epidural istiyorum birkaç tanıdığım bu yolla aldılar bebişlerini kucaklarına ve çok memnunlar.

6. 25 Ağustos 2009
  7. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sezeryanım spinal anestezi olmuştu ne ağrı nede başka bişey cok güzel cok rahattı benim için...genel anesteziyide yaşayan birisi olaraktan kesinlikle tavsiye etmem.:lepi:

8. 25 Ağustos 2009
  9. txixlsxixm72

txixlsxixm72 Kuzusuna ve kocasına Aşık Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de genel anestezi oldum.. Allah'a çok şükür hiç bir şikayetim olmadı..çok rahat ayıldım ve hafif ağrım vardı ağrı kesici sonrası kesik hissi o kadar....Mümkün olsaydı epidural anestezi olurdum fakat çok riskli bir doğuma girmiştim..Genel de gayet iyi 2 gün içinde herşey bitiyor normal hayata dönebiliyorsun..Bu arada ameliyat yerinize kum torbası koydurmayın ağrılarınızı azdırır..Hayırlı doğumlar..

10. 25 Ağustos 2009
  11. TRAKYALI

TRAKYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tabıkı aĞrın oluyo ama bebeĞını gÖrmenın telaŞına ve heyacanına dÜŞtÜĞÜn ıÇın pek umrunda olmuyo kı zaten aĞrı kesıcı yapıoyolar hem sonra o aĞrıyı yaŞamakta Çok gÜzeldı benım ıÇın ne gÜzel herkez baŞımdaydı ılgı alaka o bıÇım bıde prensesımı kucaqĞıma verdıler arkasından bıde emzırmeye baŞladım Çoooooook gÜzel ıŞte yaaa doĞrunca gÖrÜrsÜn sezeryan sÜper bıŞı bence3

12. 25 Ağustos 2009
  13. yasenya_

yasenya_ Tecrübe_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    canım hayırlı doğumlar diliyorum.ben spinal sezeryan oldum şunu söyleyeyim hayatımda o kadar rahat olduğumu hatırlamıyorum.hiç korkmuyordum zaten ama masaya yatınca ister istemez ürperti oluyor.sana bir ilaç veriyorlar damardan leyla oluyorsunn zaten.istesen de korkmuyorsun yani.eğer kesin sezeryan olacaksan spinal ya da epidural ile ol derim ben.bebeğinin ilk anını görürsün.ben o kadar rahattım ki şarkı söyleye söyleye doğum yaptım.sonrasında zaten uyuşuk olduğun için ağrıları hissetmiyorsun.ertesi gün de adet sancısı gibi oluyor.bebeğini de rahat rahat emzirebilirsin hemen.

14. 27 Ağustos 2009
  15. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben spinale cesaret edemedim genel anestezi istedim iyi ki d eonu secmisim,uyandigimda bir kus gibi hafiftim agrim yoktu zaten ameliyat yeri uyusuk oluyor hissetmedim.ilk iki gun biraz ayaga kalkmakta zorlaniyorsun ama o da geciyor.agri icinse agri kesiciler var,bebegi emzirmen icin de hemsireler yardimci olurlar..okadar korkulacak birsey degilmis ben kendi adima konusuyorum.sahsen en korktugum sey sezeryandi hic basima gelmesin istedim ama bosuna korkmusum.abartilacak birsey degilmis.hele uyandigimda kizimi yanimda görmek cok mutlu etti beni..

16. 27 Ağustos 2009
  17. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben genel aneztezi oldum felaketti çok acı çektim. öyle ki bi daha doğum yapmak istemiyorum.
    ayılırken çok ağrım oldu ben uyanmadan ağrı kesici yapmışlar ama uyandığımda sancıdan kıvranıyodum.dikişlerimi kaşımışım çok kıvranmışım serumu koparmaya çalışmışım yatağa bağlamışlar beni.çok yalvardım ağrı kesici verin çok ağrım var diye. bi tane daha ağrı kesici yaptılar .anca öyle rahatladım. 1 tane de sakinleştirici yaptılar kuzuya döndüm.
    ama canımı en çok yakan kızımı görememek oldu . oksijensiz kalmış küvezde kaldı 1 gece. zaten 17 gibi doğum yapmıştım. çok yalvardım hemşirelere göstermediler kızımı.
    ertesi gün öğlen verdiler bana kızımı.
    tabi herkes aynı şeyi yaşayacak değil. haırlı doğumlar

18. 27 Ağustos 2009
  19. adescik

adescik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende genel anestezi oldum çok rahattı ayılmaktan bende korkuyordum ama 5 dak içinde kendime geldim sadece çok derin bir uyku hali etrafında insanlar bulanık görüyorsun gözlerini ne kadar açmak istesende açamıyorsun ama etkisi azalınca uyku hali hemen kayboldu ameliyat yerinde acı hissettim ama dayanılmayacak türden degildi.. doktor kapatmadan içerden iğne yaptıgını söyledi acım ondan azmış.. ve eli çok hızlı bir doktorum vardı 15 dak içinde herşey bitmiş bebek bile yıkanmıştı.. ameliyat sonrası komplikasyonların doktorla çok ilgisi oldugunu düşünüyorum benimkisi rahattı... 500 evler şafakta toygun başaran tavsiye ederim.. hamilelik takibide çok iyi..