sezeryanda dr un cerrahi yeteneği,kadın cerrah

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve patik tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

2 Haziran 2008
    Konu Sahibi : patik
  1. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben nedense iyi ibr dr olmanın yanısıra sezeryan ameliyatlarında dr un cerrahi yeteneği ve tecrübesinin önemli olduğu fikrindeyim ve malesef buda tamamen bi önyargım ama kadınların daha özenli ve iyi bir hekim ama bence erkeklerin iyi bir cerrah olabilceklerine inanıyorum..bu konuda benim gibi benzeri fikir veya tecrübeleri olan arkadaşları beklerim.

2. 2 Haziran 2008
  3. TeMMuz20

TeMMuz20 Guest

ben doktor olarak hangi dalda olursa olsun erkek doktorların her zaman daha başarılı olduğu düşüncesindeyim. En azından bana daha çok güven veriyorlar. Hem hekimlik hem de cerrahlık olarak

4. 2 Haziran 2008
  5. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    BEN BUNA KATILMIYORUM KESİNLİKLE....
    BENİM DOKTORUM KADIN HEM ÇOK İYİ Bİ DOKTOR HEMDE İYİ BİR CERRAH BU KONUDA GÜVENİM TAMa.s.

6. 2 Haziran 2008
  7. aytii

aytii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    BACIM ONA ŞÜPHEMİZ YOK ZATEN SENİN DR SÜPPPERRRyerimsenibenyerimseniben

8. 2 Haziran 2008
  9. ocean_exprss

ocean_exprss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76

Tamamen katılıyorum bende aynene böyle düşünüyorum...

10. 2 Haziran 2008
  11. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bence erkek ya da kadın olması değil , insan olması ve o an kendini hastasının yerine koyabilmesi önemli bir tabi ki yadsınamaz mesleki tecrübe .

12. 2 Haziran 2008
  13. SENACE

SENACE Guest

BENCE KARŞISINDAKİNİ SADECE MÜŞTERİ DEĞİLDE, AYNI ZAMANDA HASTASI OLARAK GÖREN TÜM HEKiMLER BAŞARILI OLABİLİR.
    BENiM DOKTORUMDA BİR BAYAN ve BEN ONA KESİNLİKLE ÇOK GÜVENİYORUM.

14. 2 Haziran 2008
  15. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bilemiyorum işte...nerdeyse patentleşmiş isimlere gidicek imakn ve çevrenizyoksa buiş azbuçukda şansa bakıyor sanıyorum ...6ncı ayım 3 ncü dr ve hastane..yoksa kim istemez moşe benhabip lere yok efendim lemi ibrahimoğullarına gitmeyi,hisar yada memorial veya amerikanda doğum yapmayı.....

16. 2 Haziran 2008
  17. dbest

dbest Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :uhm: çok ilginç yani siz de bayansınız arkadaşlar böyle düşünmeniz çok garip...

doktorluk profesyonel bi meslek sonuçta doktorların hepsi aynı eğitimi alıyor.. doktorlar arasındaki fark erkek veya bayan olmasından değil; iletişim, el becerisi vs gibi cinsiyetle hiç alakası olmayan kişisel farklardan kaynaklanıyor..

ayrıca şu da var ki bu tarz yaklaşımlar yüzünden zaten çoğu bayan doktor erkeklerden daha da hırslı ve iyi oluyor..

bütün erkek doktorların iyi, güvenilir, bilgili vs olarak kabullenilmesi tamamen algı ile alakalı ayrıca bu görüşü kabul eden kadınların kadın-erkek eşitliğinden bahsetmemesi gerekir ya da kendilerini herzaman erkeklerden geri görmeleri gerekir --ki bu da kadınlar açısından çok aşağılayıcı bir durum...

:kahve:

18. 2 Haziran 2008
  19. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    959
    Ödül Puanları:
    188
    bayanların el becerileri erkeklerden daha gelişmiştir
    bu tıbben bir gerçek
    biz ince hareketleri erkeklerden daha iyi yapıyoruz
    peki neden cerrahların çogu erkek
    çünkü cerrahi asistanları ayda en az 10 gün nöbet tutuyorlar yeri geliyor günlerce uykusuz kalıyorlar
    bayanlar da buna ya dayanamayacaklarını düşündükleri ya da aile ortamında kendilerinin verici olmaları gerektigini düşünerek cerrah olmuyorlar
    yani iki tarafın da artıları var ve ünlü cerrahların çogunun erkek olma sebebi de bu
    bu da zaman içinde bilinçaltımıza iyi cerrah erkektir düşüncesini yerleştiriyor çünkü hep böyleymiş gibi görüyoruz
    allah izin verirse ben de cerrah olucam ilerde beklerim:kahve: