Sezeryan'da Genel Anestezi mi, yoksa Lokal mi Tercih edersiniz.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aynelhayat tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : aynelhayat
  1. aynelhayat

aynelhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar Sezeryan'da Genel Anestezi mi, yoksa Lokal mi Tercih edersiniz. Perşembe ya da cuma günü büyük ihtimalle sezeryan olacağım ama hala sezeryanı genel mi yoksa lokal olarak mı yaptırsam bilemiyorum.kafamçokkarıştı Ne olur siz bir akıl verin...Genel yaptırsam uyanmak nasıl oluyo herkes çok zor diyo, lokal olsa onunda ayrı tehlikeleri var off yaaa ne yapacağımı bilemiyorum :1no2:ne olur bir akıl verin...Bekliyorum arkadaşlar...Tüm hamilelere hayırlı doğumlar diliyorum Rabbimden...:Saruboceq:

2. 19 Ekim 2009
  3. caws_38

caws_38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende sezeryan olcam allahım ızın verırse ama genel anestezıyı yasayan bırıyım lokalı yasamadım ama uyanma anı cok da zor degıl sadece agrın kuvvetlı olursa uyanırken aglıyosun sızlıyosun ama sezeryande artık cok gelıstı pca dıye agrı kesıcı var cok etkılı bı agrı kesıcı agrın oldugu zaman serumdan kendın verıyosun dakıkalar ıcınde etkı edıyor arastır derım bunu.umarım kolay dogum olur bende korkuyorum ama yapacak bısıy yok eger cesaretlıysen lokal yaptır ben cesaret edemıyorum

4. 19 Ekim 2009
  5. semiror

semiror Evli,Mutlu,Çocuklu... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ilk çocuğumda lokal yaptırmıştım bundan 7 sene önce tabi..herşey güzeldi fakat ben ameliyatta nefes alamadım iki defa çok korktum.ondan sonrası iyiydi 3 saat hissetmiyorsun bacaklarını sonra kaldırıyorlar ve rahat yürümüştüm ..iki gün sonra eve geldiğimde ise baş ağrısı çektim şiddetli bi kaç gün..şimdi ikinciye hamileyim doğumum 7 kasım olcak nasipse ve ben hala karar veremedim lokalmi genelmi diye üff yaa bi şekilde olcak ama nasılmafoldumben

6. 19 Ekim 2009
  7. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende sezryan olucam bikaç haftaya kadar.genel istiyorum ben.lokale cesaret edemiyorum açıkçası.lokal olan arkadaşlar çok memnun gerçi ama ben istemiyorum.

8. 20 Ekim 2009
  9. aynelhayat

aynelhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Off yaa hala kararsızım ama sanırım herkes aynı sıkıntıdan muzdarip Rabbim hepimize yardım etsin ve inş. sağlıklı, kolay ve zahmetsiz bir doğum nasip etsin...

10. 20 Ekim 2009
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben daha 14 haftalığım ama epidural sezeryan düşünüyorum.bütün arkadaşlarım bu şekilde doğum yaptı ve çok iyiydiler.kuzenim genel anesteziden ayılmak biraz uzun sürüyo ve genelde mide bulantısı yapıyo.tabi kişiden kişiye göre değişir ilaçların yan etkisi.ben de bi ameliyatımda genel anesteziden çokkk kötü uyanmıştım kendime gelene kadar 3-4 saat geçmişti.epiduralin riskleri varsa genel anestezinin de riskleri var.gaz da daha fazla oluyomuş ve ilacın bebeğe etki etmesi söz konusuymuş diye okumuştum bi yerde.en iyi fikri doktor verecektir.hepimize hayırlı doğumlar inşallah.

12. 22 Ekim 2009
  13. ozgunz

ozgunz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 2 ayım var sezeryan olacak büyük ihtimalle kesinlikle lokal düşünüyorum. imkanım olsaydı normal doğum istiyordum ama bebiş çok büyük sezeryan olucak. ben her ana taık olmak istiyorum bu yüzden lokal anestezi düşünüyorum. ayrıca ablamda kızkardeşimde lokal anestezi oldular çok memnun kaldılar. sonuç olarak narkoz almakla aynı değil. tabii ikisininde ayrı ayrı riskleri var. birde lokal anestezi yaşayan kadınlarda emzirme problemi olduğunu duymuştum ama kız kardeşimin kızı 6 aylık oldu hala emiyor allaha şükür. ablamın oğlu erken bırakmıştı ama. ama ben kesinlikle lokal anestezi öenriyorum yaşamadım hiç ama yaşayanlardan aldığım tavsiyeler ve duygusal nedenler karar vermeme yetti.

14. 24 Şubat 2010
  15. kara.leke

kara.leke zaman herşeyin ilacı ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım sen bebişini kucağına almışsın bile :)

araştırmaya devam eden arkadaşlara yardımcı olmak amacı ile yazalım biz yine de
    ben ilkini genel yaptım çok çok çok zor uyandım bu bünyeden bünyeye değişiyor bende narkoz yan etki yapıyor 1 saat sonra zorla uyandırmışlardı ve öyle bir şeydi gözlerimi açamıyorum beynimin içinde çanlar çalıyor nefes alamıyorum vs vs çok zordu o yüzden tekrar olursa inş olucak :) lokal istiyorum

16. 24 Şubat 2010
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    lokal anestezinin hem bebek hem anne icin daha risksiz oldugu bir gercek,daha once genel anestezi ile ameliyat olmush biri olarak da soyleyebilirim ki pek hosh bir durum olusmuyor ameliyat sonrasi.Benim de doguma cok var ama bende daha simdiden korkmaya basladim,Allahtan secim sansim yok,istesem de istemesem de lokal anestezi yapiliyor yasadigim ulkede,bir de ben sececek olsaydim iyice kafam karisirdi.Her iki tipin de avantajlari ve dezavantajlari var,ne tur olursa olsun hayirli ve kolay dogumlar nasib etsin rabbim.

18. 24 Şubat 2010
  19. besteozel5

besteozel5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Spinal ya da epidural kesinlikle