Sezeryanda genel anestezi

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve yasmim tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : yasmim
  1. yasmim

yasmim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sezeryanda genel anesteziyle yapanlar.genel anestezi nasıl verildi?en son ne hatırlıyorsunuz bayılmadan önce?

2. 29 Temmuz 2010
  3. dilmuh

dilmuh hosgeldin oglum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben genel anesteziyle oldum sezeryanı
    hımmm çok korkuyordum bana beni oyalayacak sorular soruyorlardı bebeğe ne isim koyacaksınız gibisinden
    sonra ben çok korktuğum için hadi uyuyayım artık dedim
    önce karnımı sildiler en son anestezi uygulandı bebek az etkilensin diye
    valla anestezi doktoru geliyo önce abuk sabuk espriler yapıyo sakinleşin biraz diye tabi heyecan hatsafhada olduğu için sakinleşmiyosunuz sonra anestezi uygulanıyo ve siz çoooooook uykunuz varmış gibi dalıyosunuz uykuya sonra uyanınca minicik dünyanın en güzel şeyi bebişiniz geliyo bu kadar
    hiç korkulacak bi durum değil yani
    hatta çoooooooooook güzel

4. 29 Temmuz 2010
  5. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    ben kürtajımı genel anesteziyle oldum damardan verildi anestezi en son bana 3 kadar say dediler hemşirede iyi geceler dedi uyandığımda çıkmıştım sedyede bana sesleniyorlardııı

6. 29 Temmuz 2010
  7. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238
    bende doğumu mu genel anestezi ile yaptım . ameliyathane ye girdiğimde ilk önce anestezi doktoru geldi konuşmaya başladık yaşımı mesleğimi vs ama ben çok rahat ve mutluydum bebeğime kavuşacağım için ben doktorla konuşurken hemşireler sondamı taktılar ve karnımı temizlediler doktor narkoz verileceğini o aşamada nefes alırken zorlanabileceğimi ama panik yapmamamı falan söyledi 10 a kadar sayacağız dedi sanırım ben 3-yada 4 gibi bayıldım 1,5 saat sonra da doktorun sesiyle uyandım

8. 30 Temmuz 2010
  9. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ne kadar uzun sürmüş ameliyatın, sezeryan normalde 15-20 dk sürer ondan dedim.

10. 30 Temmuz 2010
  11. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 40 gün önce sezryanla doğum yaptım..çok korkuodum..sondayı taktıktan sonra ameliyathaneye götürdüler. önce karnıma batikondu sanırımm onu döktüler çok soğuktu..sonra üzerimi örttüler..kollarımı bağladılar ve kolumdan damardan bir iğne yaptılar..dr a kolum çok sızladı dedim ve orda gitmişim..odaya gelirken ayıldımm karın ağrısıyla..ama o karın ağrısını en fazla 20 dk çekmişimdir sonra bir iğne çok rahatladım..yani çok fazla korkacak bişi değilmş..kndine stres yapma ..hayırlı doğumlarrr

Son düzenleme: 30 Temmuz 2010
  12. 30 Temmuz 2010
  13. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle korkulacak bişi yok..2 ye kadar saydı..sonra odamdaydım..ama ilk uyanırken şiddetli karın ağrısı oluyor..e o da olsun..sonra hepsi bitiyor..korkulacak bişi yokmuş..ben hep bebeğimin her yeri sağlammı diye düşünüyodum...o şekilde uyanmışım:)çoook şükür allahımaaa

14. 30 Temmuz 2010
  15. sumeyra05

sumeyra05 EVİMİN NEŞESİİİ PRENSESİM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bende doğumumu genel anestezi ile yaptım. ve hiç korkmadım o an zaten korku kendin için olmuyo. anestezi uzmanı seni rahatlatıcı konuşuyo. ameliyathanede karnıma batikkon felan sürdüler ve çok soğuktu. sonra bişeyler örtüler. doktor geldi başlayalım diye sordu sonra uyumuşum uyandığımda boğazım acıyordu oda solunum cihazından ayılırken onu çekiştirmişim. odaya geldim ve kuzumu görünce hepsi geçti. altı saat kalkmadan yatıyorsun sonra kalktım ve daha yatmadım bir hafta sonrada herişimi görür oldum. ssezaryan yapacaksan korkma derim ama epidural yapmanı tavsiye ederim ben bebeğimin ilk anını görmeyi çook isterdim. ikinci olursa epidural yapacağımm

16. 31 Temmuz 2010
  17. BERKAY_ES

BERKAY_ES Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mrb.bende 3 ay önce genel anestezi ile sezaryen oldum.gayet moralli gittim ameliyathaneye.içerdekilerde çok ii davrandılar.hatırladığım kadarıyla damar yolundan verdiler.iki şırınga sanırım.ilk şırıngada bişey anlamadım ama ikincisinde sarhoş gibi olduğumu hatırlıyorum.gerisini hatırlamıyorum zaten:)çabuk ayıldım onu söylüyebilirim.bence lokalden çok çok ii.eğer lokal olsaydım psikolojim bozulurdu sanırım.hayırlı doğumlar.

18. 3 Ağustos 2010
  19. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    ben 1,5 ay önce genel anestezi ile yaptım doğumumu.
    damar yolundan ilaç verildikten sonra 'ay benim başım dönüyo' oldu; sonrası yok:)
    uyanırken ağrı oluyo biraz; hemşireler karnına bastırınca ki uyanınca yapılmıştı felaket bi acı oluyo; ama geçiyo dayanılmayacak şeyler değil..
    sonunda bebişini alınca htırlamıyosun bilezemuszemus