Sezeryanda narkoz alıp tam bayılamayanınız varmı

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve brn1987 tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : brn1987
  1. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar nihayet 37. Haftamdayım ve çatı muayem var haftaya musait deilse sezeryan olmam gerekebilir ben hep normal düşünenlerdenim ama bir aksilik olursada sezeryan olursam epidural düşünmüyorum tam bayılayım birden ayılırım diyorum ama bayıldıktan sonra erken uyanır yada sadece uyursam kesi anını ve dikişleri hissedersem diye çok korkuyorum yani doktor bayıldıım sanıp keserse ve ben tam bayılamazsam diye çok korkuyorum aynı durumu yaşayan varmı (sanırım bu korku anestezi adlı bi film vardı ondan sonra kaldı)

2. 18 Eylül 2010
  3. seviyom86

seviyom86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bak canım öncelikle bu düşünceleri at kafandan bence böyle bişey olamaz filimin etkisi galiba.
    ben sezeryana girdigimde hatta keserkende uyanıktım
    bebişimin sesinide duymuştum sonrasında bayıldım.
    zaten uyansan bile bişey hissetmezsin korkma
    bişeyde göremezsin perde var.
    yani ben bir sorun yaşamadım.

kötü şeyler düşünüp kendini yıpratma
    seni çok iyi anlıyorum bende çok korkmuştum o filmden sonra.

Rabbim kolaylıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin.a.s.

4. 18 Eylül 2010
  5. seviyom86

seviyom86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    zaten verdikleri narkozun etkisinden bir kaç hafta kurtulamıyorsun
    kaldıki uyanınca dikişlerini hissedesin.

6. 19 Eylül 2010
  7. brn1987

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ya ne biliyim acı eşiğim biraz düşük korkuyorum çok hem normal doğumdan hemde sezeryandan ne olacqak halim bilmiyorum yani

8. 19 Eylül 2010
  9. PinarSLD

PinarSLD Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    allah yardimcimiz olsun bende ck tirsiorum ikisindende :KK70:

10. 19 Eylül 2010
  11. Zeyno17

Zeyno17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doğum ve doğum korkusu konusunda Allah hepimizin yardımcısı olsun.. sezeryan olan çok arkadaşım var ama hiç biri böyle birşeyden bahsetmedi, o filmden etkilenmemek mümkün değil:)
    Ben de baştan beri normal istediğimi söylüyorum, ama bir yandan da sezeryan olsa daha mı rahat olur diyooo kötükedihüso sonra da Rabbim hayırlısını nasip etsin diye dua ediyorum.. 39. haftayı tamamladım..

12. 19 Eylül 2010
  13. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar 3 sezeryan oldum asla böyle bişi yaşamadım hepsinde de gözümü açtığımda
    odamda yatağımda sevdiklerim yanımdaydı
    böyle bişi ne duydum ne gördüm ayrıca benimde acı eşiğim çok düşüktür kan tahlili bile yaptıramam
    düşünün artık ben bile hala kendime hayret ediyorum nası 3 sezerya doğum yapabildim korkacak hiçbişi yok güvenilir yerde olun gerisi hiç düşünmeyin

hamileleiğin verdiği evhamla böyle şeyler düşünüyosunuz

14. 24 Eylül 2010
  15. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de o filmi izlediğimde ilk aklıma gelen o olmustu sempatiksalakcinni Sezeryan olursam ben de boyle bırsey yasarmıyım dıye.Benım annem kardesımın dogumunda uyanmıs.Konusulanları duymus ve gozlerını kırpmaya basladıgı gıbı yenıden narkoz vermısler.Ama annem boyle seylerın eskıde kaldıgını soyluyor.Ben de endise etmıyorum valla kaydirigubbakcemile2

16. 24 Eylül 2010
  17. 9.876

9.876 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk bebeğim sezeryan. bende bayılmayacağımı düşünüyodum :) Onlar iğne yapsalar bile bayılmıycam güya :)) masaya yattığımda hatırladığım şimdi sana narkoz vericez demeleri. Ondan sonrasını hatırlamıyom. yatağıma gelincede uyanmıştım. Sonra kızımı görünce hepsini unuttum. Hiç öyle korkulacak birşey değil. Zaten toplasan 1 saat. Hem o bir saate neler değmez. Allah herkese nasip etsin böyle güzel duyguları inşallah.
    Hem bak bende şuan hamileyim. hatta bu bebeği Spinal düşünüyom. O anı görmek istiyorum. bebeğimi ailemden önce ilk ben görmek istiyorum. hep korksakta acı çeksekte sonuçta herşey 1 saat diyorum. 9 ay sabrediyoruz 1 saat mi katlanamıycaz dimi :) Allah yeterki hayıslısıyla sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

18. 25 Eylül 2010
  19. brn1987

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar aslında haklısınız geçen doktora gittiğimde ben sıradayken sezeryan için yukarı çıktı dakişka tuttum asansöre bindikten tam 12 dkk sonra asansörün önündeydi sorduğumda ben gittiğimde baygındı ve kesip aldım diktiler geldim dedi çok kolay bir operasyon korkmana gerek yok dedi normal doğum saatler sürüyormuş buda başta doktor olmak üzere kimsenin işine gelmiyo galiba ama ben yinede normal istiyorum ve kesilmekten daha doğrusu kesilirken hissetmekten çok korkuyorum