Sezeryanda Spinalmi epiduralmi önerirsiniz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve megryann tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : megryann
  1. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Sezeryan olacak yada olmuş arkadaşlar spinalmi yoksa epiduralmi öneriyorsunuz?Hangisi daha iyi?Yada siz hangisini tercih ettiniz/edeceksiniz?

2. 27 Ocak 2010
  3. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Aaaaa kimse cevap yazmamışmı ? :uhm:

4. 27 Ocak 2010
  5. besteozel5

besteozel5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim sanırım normal olacak ama epidural tercih ederdim herhalde sizin sezaryan mı olacak kesin

6. 27 Ocak 2010
  7. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben spinal oldum...kendi doktorumla epidurale karar vermiştik..ama erken doğum yaptığım için kendi doktorumda olmadı doğumum..ve gittiğim hastanede spinal yapılıyormuş..belden iğne yapıyorlar ve 2-3 dk içinde uyuşuyorsun..ben çok rahat ettim...sonrasında biraz baş ağrım oldu o kadar..
    doktorun neyi öneriyorsa onu yaptır bence..

hayırlı doğumlar..

8. 27 Ocak 2010
  9. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    megryann doğumun yaklaştıkça her türlü doğum şeklini araştırır bi halde gördüm seni.. Allah hakkında en hayırlı ve kolay olanı nasib etsin.. kolay değil çok iyi anlıyorum seni..
    sitede okuduğum yorumlardan sonra şuna dikkat ettim, spinal sezeryanla doğum yapanların çoğunda baş ağrısı şikayetleri oldukça fazla..

10. 27 Ocak 2010
  11. aysusahin

aysusahin ♥♥♥ Canım Kızım ♥♥&# ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben genel anestezi ile sezaryen doğum yaptım ve çok memnun kaldım...Ne spinal ne de epidural, genel anestezi öneririm sana...Allah kolay ve sağlıklı bir doğum nasip etsin inşallah...:Saruboceq::nazar:

12. 28 Ocak 2010
  13. ertesigxuxn

ertesigxuxn doğa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende genel anesteziyle oldum fakat bir ayda anca kendime geldim sanırım canım çok tatlı ama herkese farklı etki yapıyor hayırlı doğumlar

14. 28 Ocak 2010
  15. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım kesin değil şimdilik ama boyumun kısa olması nedeniyle sezeryan konusu geçti en son görüşmemde doktorla.Nasıl olacağını Allah bilir tabii ki sezeryan deriz normal olur,normal deriz sezeryan olur.Ben şimdiden her ikisinide araştırıyorum.Hakkımızda hayırlısı olsun.

Yalnız kafama takılan şey spinal yada epiduralde ağrı acı yok ama his var deniliyor yani kesildiğini dikildiğini hissediyormu kişi?

16. 28 Ocak 2010
  17. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Haklısın canım konu sezeryandan açılınca doktoruma ben sordum spinali.Anestezi uzmanıylada görüşmem gerekmiş sanırım.Çünkü o yapıyor iğneyi.Peki spinalde kaç dakika sürdü ameliyat?His varmıydı?Yani kesildiğini dikildiğini hep hissettinmi?Nasıl sakin kalabildin ameliyat sırasında?Heyecan korku olmadımı o sırada?İnsan kesildiğini bilirken rahat olabiliyormu ?

18. 28 Ocak 2010
  19. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Evet canım bunuda sordum doktoruma baş ağrısı yapabiliyormuş ama illaki kesin değilmiş.Ben yan etkilerden çabuk etkilenen biri olduğum için öyle bir durumda kesin o da gelir başıma :) alıştım artık zaten.

Amin canım çok sağol zaman azaldıkça iyice korku,heyecan birbirine girdi.Bunları ilk defa yaşıyor olmak insanı hem korkutuyor hem heyecanlandırıyor.Doğumu,çekeceğim acıyı,sonrasını,emzirmeyi,birden 3 kişilik aile olmayı,bebeğimizi düşününce hayatım baştan aşağı değişiyor diye garip bir telaş korku oluyor.Hakkımızda hayırlısı olsun....