Sezeryandan sonra canınız çok yandı mı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve balnaz tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : balnaz
  1. balnaz

balnaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 36+3 haftalık hamişim ve doğuma az kaldı.spinal anestezi olmayı düşünüyorum.belime iğne yapılmasından ve sezeryanla doğum yapmış insanların anlattıklarını bilmemden ötürü ciddi anlamda korku yaşıyorum.sezeryan ameliyatının öncesinde ve sonrasında başıma neler geleceğini bilmediğimden endişeliyim.tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum...şimdiden teşekkürleropuyorumnanaktan

2. 3 Şubat 2010
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba öncelikle şimdiden hayırlı doğumlar dilerim kimseyle sakın kıyaslamayın kendinizi herkesin çok farklı oluyo bende çok korkuyordum ama korktuğum gibi olmadı evet çok canım yandı ama bayıltılmak zorunda kaldım uyuşmadığım için ama herkeste aynı şey olmuyo ben 2 günde kalkamadım kuzenim sezeryan olduğu gün ayaklandı iğne kısmına gelince onu hiç ama hiç hissetmedim ki iğneden de korkan bi insanımdır sakın korkmayın inanın bebekle uğraşmak çok daha zormuş dedim doğumdan sonra :)

4. 3 Şubat 2010
  5. BitterCikolatam

BitterCikolatam Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    allah saglıkla kurtarsın canım bende sezeryan oldum ve cok rahattı ne agrım ne sızım oldu epidural anasteziyle oldum bebegimi hemen emzirdim cok kolay geçti.

6. 3 Şubat 2010
  7. ezgi087

ezgi087 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bende 36+3 üm arkadasım benimde sezeryan olucak aynı korkular bendede var allah yardımcımız olsun

8. 4 Şubat 2010
  9. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç korkma. abartılacak bir derdin olmayacak. miniğinle meşgul olacak aklın, üstesinden gelinebilir agrıların geçip gidecek. ben bir daha olsam gözümü kırpmadan sezaryen olacaklardanım... Allah analı babalı büyütsün şimdiden. iyi şanslar :KK66: unutulmayacak bir anıya hazır ol şimdiden :KK66: hastanedeki günlerimi bile özlüyorum ben. büyülü günlerdi onlar...yaşayınca anlayacaksın inşallah...

10. 4 Şubat 2010
  11. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım spinal yerine epidural tercih etsen çok daha iyi olur...
    Spinal anestezi çok fena başağrısı yapıyor...
    Doğumdan sonra ne sezeryan ağrısını ne bebeğinin sevincini yaşayamıyorsun, çünkü dayanılmaz bir başağrın ouyor... Teyzem mayısta doğum yaptı ondan biliyorum.. Ben de şimdi hamileyim sakın ama sakın spinal olma diyor bana...
    Teyzem ilk doğumunu epidural sezeryan oldu hemen ertesi gün ayaklandı, ne bir ağrı ne bir acı...
    Ama ikinci doğumda spinal oldu, zaten başağrısıdan sezeryan yerim ağrıyormu ağrımıyor mu farkında değilim diyordu..
    Spinalden kaynaklaan başağrısını geçirenin tek yolu neskafe içmekmiş.. Ama neskafe de sütünün tadını bozuyodu heralde bebek hiç emmek istemedi...

12. 4 Şubat 2010
  13. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım.. ben hayatında iğneden bile korkan biri olarak spinal anestezi ilee 5,5 ay önce dogum yaptım.. bana da cok sey dediler.. aman kalkamazsın cok agrır vs. ama inan o kadar rahattı ki.. çoğu arkadasım bebek alındıktan sonra dayanamayıp kendilerini uyuttular dogum esnasında ama ben sonuna kadar uyanık geçirdim doğumu. öncelikle iğne bel boşluguna yapıldıgı için hiç hissetmiyorsun.. ben ne kan aldırabilirdim ne de iğne olabilirdim inan bana.. ama hiç bişi hissedilmiyor.. doğumdan sonra herkes hayret etti bana.. tabi bu bünyeden bünyeye değişirmiş ama bilmiyorum.. benim bacaklarımın uyusuklugu gectiğinde bile karnımda falan hiç agrı duymadım.. tabi agrı kesici yaptılar ama sadece 2 tane. zaten öğlen sezeryan oldum aksam kalktım.. ve bir daha yatmadım. sen kimseye kulak asma. büyüklerimiz genelde eski zamanın sezeryan ameliyatları gibi olacagını sanıyorlar. eskiden sezeryan olunca 1 ay kalkamazlardı. cok zor olurdu.. ama spinal sezeryan çok rahat.. hiç korkma.. hayırlısı ile bebeğini kucagına alman dilegiyle canım... sevgiler

14. 4 Şubat 2010
  15. balnaz

balnaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    vakit ayırdığınız için çok teşekürler arkadaşlar...inanın birazda olsa rahatladım...insan bilmediği şeyden korkarmış bende ki olayda bu sanırım...yaşayıp göreceğim :))) dualarınızı eksik etmeyin...

16. 5 Şubat 2010
  17. sokoprenses

sokoprenses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sevgılı balnaz ben de cok korkuyorum 35.haftadayım cok az kaldı gunler gectıkce dahada heyecanlanıyorum esımde gırıcek doguma epıdural sezeryan olcak dr.ole karar verdı ıkımızde bı tuhafız:) ama burda arkadasların yazdıklarını okuyunca bıraz rahatladım allah yardımcımız olsun hekes bırbırnıne dua etsın olurmu bırde arkadaslardan rıca etsem spınalle epıduralın arasındakı fark nedır yazabılırmısınız hoscakalın

18. 5 Şubat 2010
  19. moonlight_10

moonlight_10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende genel anestezi ile oldum doktor epidural yapalımmı dedi ben çok heyecanlıyım dedim genel yaptı.ilk uyanınca çok zor ağrıdan o an bebeği zor görüyorsunuz ama kucağına alınca sewgisinden acının önemi bile kalmıyor.o gece bi kere ayağa kalktım ama çok zor ertesi gün biraz biraz yürüdüm sonra yürüyüşler arttı.1 hafta sonra çok rahattım ama yinede zorlamayacaksın kendini.yine bugün olsa sezaryen olurdum bana rahat geldi.sonuçta doğum mutlaka nasıl olursan ol ağrın olacak.ama bebek herşeyi unutturuyor muhteşem bi duygu