Sezeryandan sonra karın

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Eylxuxl_ce tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Eylxuxl_ce
  1. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 9 gun önce epidural sezeryan ile dogum yaptım.Karnım nasıl iğrenç gorunuyor anlatmam duzelicek değlmi arkadaşlar her goren sankı 3 - 4 aylık hamileymişsin gibi duruyor diyip moralimi bozuyorlar napıcam ben su an yapabilecegım bir şey varmı hemen korse giyebilirmiyim. sizler ne yaptınız ne olur bir akıl veriin bana. Birde zamanla gobegım tekrar içine gricek değilmi peki etrafındaki kahverengilikde kaybolacakmı yaa cok kotu

2. 26 Şubat 2010
  3. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Geçer canım hiç kafanı takma.Loğusa kadına bunu diyenlere çok sinir oluyorumonlar kendi göbeklerine baksınlar.Korseyi ben 50günden sonra takmaya başladım oda sadecedışarı çıkarken. Sen kilo verdikçe toplanıcaktır.Nasılki 9 ay yavaş yavaş şişti eğer çok kilolu değilsen5-6 aya toplarsın merak etme

4. 26 Şubat 2010
  5. yaren38

yaren38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tabiki geçecek.Benim ilk doğmumda 4 ay sonra eski halini almıştı.

6. 26 Şubat 2010
  7. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ay inşallah kızlar ya ben 12 kılo alkdım 67 le bıtırdım hamilelğimi birtek karnım var zaten inanın su an sankı hiç bir şey duzene girmicekmiş gibi geliyor .

8. 26 Şubat 2010
  9. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 5 aylık oldu ama hala karnımda hafif bir şişliğim var, regl olunca daha da iner diye düşünüyorum..daha çok yeni lohusasın herkesi kafana takma..bana da biri (arkadaşla annesi) hacdan gelmişti hoşgeldin demek için uğradığımda oh tombiş tombiş demişti çok bozulmuştum daha 3 ay olmuş doğum yapalı hemen zayıflıcaz herkes birmi sanki..takma boşver..

10. 26 Şubat 2010
  11. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Eylülce canım şimdi sen böyle yazınca bende korktum.Bizde toparlayamayacağız demekki karnımızı.Az kilo almakta yetmiyormuş anlaşılan.Benimde etrafımdakiler sinir ederler kesin .... Öfff şimdiden sıkıldım bu işten...

12. 26 Şubat 2010
  13. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Meg canım bozma sende moralini umarım senın olmaz oyle. Ben bir sitede sezeryandan 10 gun sonra korse takılabilir diye okudum korse takmasam bile karnımı sarsam dikişlerime bir şey olurmu acaba.

14. 26 Şubat 2010
  15. ecrindilos

ecrindilos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç moralini bozma.erken doğum yaptım.buna rağmen 20 kilo almıştım ve sırf göbekten.çok kötü duruyordu.doğumdan 3 ay sonra bile tartıldığımda sadece 5 kilonun eksildiğini görüyordum.yani göbeği düşün.herkes alay ediyordu.eşim hariç gerçi.şu an kızım 8 aylık ve ben 24 kilo verdim.göbeğim dümdüz oldu çok şükür.yani takma kimseyi daha bile fazla verirsin emin ol.ben soran akıllılara ikinci var diyordum.dengesizlik başa bela canım ya...

16. 26 Şubat 2010
  17. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bana kalırsa sen yinede şu 40 günün geçmesini bekle.Sonra sar istersen yada korse tak doktora sorarak tabii.
    Bu arada sezeryani genel anesteziyle değil epiduralle olmuştun değilmi?
    Genel anesteziden uyanınca hissedilen acıyı merak ediyorum çok dayanılmaz bir şeymi diye ?

18. 26 Şubat 2010
  19. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Ben anlatayım canım sana detaylıca..
    İlk ayılırken etraftaki sesleri duyuyorsun. Boğazındaki hortumdan nefes alamayacakmışsın gibi oluyorsun. öksürmeye benzer sesler çıkarıyorsun istemsiz olarak o arada çıkarıyorlar boğazından hortumu. Sonra beyin karnındaki acıya yoğunlasıyor hafif yanma gibi hani bıçak elini keser ya öyle bir acı çok yoğun değil ağrı kesici veriyorlar çünkü serumla. Gözlerin çok ağırlaşmış oluyor zar zor açabiliyorsun sanki hala uykun var gibi. Beynin cümleleri kuruyor ama ağzından yarım yamalak çıkıyor kelimeler..Ama bunların hepsi sana bebeğini getirdiklerinde sona ermiş oluyor. Ben bu kadarını hatırlıyorum yani odaya çıkana kadar hissettiklerim bunlar. Öyle dayanılmaz acılar yok yani. Ondan sonrasında hep bebeğim vardı...
    Benim en dayanılmaz ağrılarım hastaneden çıktıktan sonra oldu. Onunda dikişle ilgisi yok bebeğim rahmin en tepesine kaçtığı için kaburgama basarak aşağı indirmişler. O yüzden 15 gün kamyon çarpmış gibi kaburgalarım ağrıdı.