sezeryandan sonra ne zaman iyileştiniz? korkudan depresyona girdim:((

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve figan tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : figan
  1. figan

figan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu pazartesi sezeryanla doğum yaptım..kendi isteğimle oldu bu..

yürürken zorlanıyorum,bugün 7. gün ama ben sanki ben aylardır böyleyim ve bir daha eski halime hiç dönemicekmişim gibi geliyor..mahfoluyorum.resmen depresyona girdim..kafam uykudan kalkmıyor,moralim sıfır.kızımla ilgilenemiyorum..neden sezeryanla yaptım diye kendimi yiyip bitiriyorum..oysa kendi isteğimle yaptım bunu...

bu konudaki tecrübelerinizi aktarırmısınız..ne zaman kendini unuttturdu ameliyat yeriniz? ne zaman normal bir insan gibi acısız yürümeye başladınız? çok kötüyüm çokk:KK43:((

2. 28 Eylül 2010
  3. aksamgunesi26

aksamgunesi26 anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben 1 ağustos da epidural ile sezeryan oldum. Seni anlayabiliyorum. 1 hafta bebeğimi emzirmek dışında başka hiçbir şey yapamadım. 10. günden itibaren bebeğin bezini değiştirebilmeye başlamıştım. Ama ameliyat yerimin acısını unutmam 1 ay civarında oldu. Şimdi gayet iyiyim. biraz sabretmelisin, moralini bozma, inan geçiyor..

4. 28 Eylül 2010
  5. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    allah analı babalı büyütsün
    bende 17 ağustosta spinal anestezi ile doğum yaptım 3 gün hastanede kaldım gaz sorunu yaşadım o yüzden hiç yatırmadılar sürekli gezdim hatta egzersiz bile yaptırdılar 1 hafta ameliyat yerim acıdı daha sonra hafifledi hemşireler hareketli olunursa daha çabuk kaynaryaran dediler benimkisi ondan çabuk iyleşti herhalde
    acaba sen hareketsizmi kaldın biraz yavaş yavaş yürüsen evin içerisinde iyi olur bence a.s.

6. 28 Eylül 2010
  7. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben nısan ayında 3 sezeryanımı yaptım bol yuru evın ıçınde gez v benım bakacak kımsem yoktu
    bebegımı kendım yıkadım bezledım yemegımı yaptım dusun artık gerısını
    o kadar sancımda olmadı yattıkca dahada kötulesıyosun

8. 28 Eylül 2010
  9. ozlenen2010

ozlenen2010 Allah'ın dediği olur... Üye

Beğenildi:
    875
    Ödül Puanları:
    238
    canım geçmiş olsun , bende sezeryandan sonra senin düşündüklerini düşünmüştüm bir daha yürüyemicem galiba demiştim ,, ama 20 güne bişeyin kalmaz korkma sen rahat hisset kendini, ayaklarını sıcak tut bol sıvı al ve yürü yavaş yavaş .

10. 28 Eylül 2010
  11. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım allah analı babalı büyütsün.. ama bende sezeryan oldum. 1 hafta sonra hiç doğum yapmamış gibiydim.. doğumdan 3-4 gün sonra hareketlerim normale dönmüştü.. moralini bozma.. kişiden kişiye değişebilir yavaş yavaş düzelirsin..

12. 28 Eylül 2010
  13. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    herşey aslında psikolojik........ kendini salmazsan hemen ayağa kalkarsın.. ben hem sezeryan oldum hemde sezeryan esnasında keşfettikleri kist operasyonu yaşadım.. yoğun bakımdan odama giderken ayağa kalkmama hemşireler bile şaşırmıştı.. zaten o sancıları yada ağrıları kesen ilaçları içmişsindir... kendini toparla '' hiçbiryerim artık ağrımayacak '' de acıyı eskisi gibi hissetmeyeceksin.. ama önce şunu geçir kafandan '' benim meleğimin bana ihtiyacı var.. hemde güçlü bir anneye'' GEÇMİŞ OLSUN....

14. 28 Eylül 2010
  15. figan

figan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yürüyorum,yürümüyor değilim hamd olsun..lakin yataktan kalkarken dikişlerim patlıcak gibi oluyor..aşağı akar gibi oluyor..ve ayakta çok çabuk yoruluyorum..sizede oldumu bu çabuk yorulma işi?vede sırt ağrılarım var oldukça şiddetli:KK43:(

ben panik bozukluk ve anksiyete hastasıyım..yani psikolojim bu durumumu kötü yönde etkiliyor.kendime iyi yönde telkinler yapıyorum ama bazende göçüyorum dünyanın altında kalıyorum..sanırım çok güçlü birisi değilim:KK43:((( bu halimdende çok rahatsızım...

ayrıca göbeğim kaldı nedense ve o da her ne hikmetse aşağı akcakmış gibi oluyor..offf..inşallah kurtulacağım ama ne zaman bilmiyorum:KK43:

16. 28 Eylül 2010
  17. oslm82

oslm82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    valla ben 3.gün hastaneden cıktım olay bitti. kız sarılık oldu onun peşinden kosacagım diye ameliyatı unuttum. arada kıvaran kıvrana atlattım

18. 28 Eylül 2010
  19. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım üzülme doğum sonrası bunları yaşaman çok normal..çoğu kadın yaşıyor..geçecek..zor zamanları atlatmışsın...psikolajik biraz..

ben de alışamamıştım bebeğime tekrar karnıma sokmak hatta bırakıp kaçmak istemiştim...acılar bittikçe geliyorsun kendine..

allah yardımcın olsun..haftaya benim de 2. sezaryan doğumum var...düşünmememeye çalışıyorumm