sezeryanla doğum yapan anneler??

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve edam_y tarafından 16 Aralık 2008 başlatılmıştır.

16 Aralık 2008
    Konu Sahibi : edam_y
  1. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sezeryanla doğum yapan anneneler bi sorum olcaktı sizlere
    hangi tip sezeryan oldunuz genel mi? spinal ?epudural mi?
    sizce hangsi daha iyi yarın sezeryana gircemde kararsızım
    yaşadıklarınızı aktarırsanız sevinirima.s.

2. 16 Aralık 2008
  3. newlife

newlife Guest

Canım ben 3 ay önce spinal anesteziyle doğum yaptım..doktorlar bebeğimi çıkarırken ben anestezi doktorumla şarkılar söylüyodum..çok güzeldi herşey..(benimle alakalı özel durumlar hariç)ikinci doğumumda da allah nasip ederse spinal olucam..istersen doğum hikayemi oku canım..Allahım sağlıklı sıhatli kucağına almayı nasip etsin inşallahh..

http://www.kadinlarkulubu.com/eylul...izlar-asyam-dogduuuuuuuu-iste-olan-biten.html

4. 16 Aralık 2008
  5. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
  6. 16 Aralık 2008
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hayirli dogumlar dilerim canim bende epidural sez. olanlardanim gobek atarak dogurdum desem yeridir dunyanin en eglenceli dogumunu gecirdim esimde yanimdaydi hersey bittiginde birakin biraz daha yatmak istiyorum demistim nasil gevsemisim bir cayim birde karsimda dizim eksikti tavsiye ederim bin kez daha dogursam epidural olurdum ah keske o gune donebilsem tekrar cok eglenmistim

8. 16 Aralık 2008
  9. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
  10. 16 Aralık 2008
  11. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    spinal olacaktım 5-6 kez iğneyi batırdılar denediler ama olmadı mecburen genel oldum bir sorum yaşamadım

12. 16 Aralık 2008
  13. EU3

EU3 Guest

canım önclikle hayırlısı olsun benim kızım 9 aylık oldu zaman çok çabuk geçiyor şimdi son gecem aklıma geldi ne heyecandı.kızımın yatağı bir gece önce geldi kuruldu eşyalar hazırlandı.....sabah kalkıp ameliyata gittim bende epidural sezeryan olacaktım fakat sezeryandan 2 gün önce dr. tahlil yaptı ve trombosit sayımın düşük olduğunu risk faktöründe olmadığımı fakat gerek olmadığını genel anestezi olmam gerektiğini söyledi çünkü trombosit sayısı önemli imiş gebeliğe bağlı olarakta düşüş olabilirmiş ve felç riski taşıyormuş velhasıl genel oldum ameliyattan çıktığım gibi ağrı pompası takıldı ve inan hiçbir şekilde ağrı ve acı olmadı. hastane çıkışında bebeğim kucağımda dimdik çıktım :) evde bile zorla yatırdılar .... hala söylerim böyle doğuma 10 tane doğururum diye...... şimdiden geçmiş olsun!

14. 18 Aralık 2008
  15. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım doktorumun isteğiyle genel anestezi ile doğum yaptım ilk çocuğum normal doğumla dünyaya gelmişti oğlum gününü doldurunca sezeryanla oldu sezeryan normal doğumun yanında çoooook basit... hangi türü olursa olsun doktorun seni yönlendirecektir doktoruna güven

16. 18 Aralık 2008
  17. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    spinal anestezi :lepi:

18. 18 Aralık 2008
  19. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar bende yeni hamileyim ve şimdiden doğumu düşünmeye başladım bu spinal aneztezi ve epidural aneztesi arasındaki fark nedir epidural aneztezi ile sezeryanmı yoksa normal doğummu yapılır internette araştırdım kafam karıştı ben sezeryan diye biliyorum