Sezeryanla doğum yaptım sütüm gelmedi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yaxgxmur_26 tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

7 Mart 2010
    Konu Sahibi : yaxgxmur_26
  1. yaxgxmur_26

yaxgxmur_26 Canım Oğluşummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    MErhaba arkadşlar sezeryanla doğum yaptım 3 mart çarşamba günü ama hala sütüm gelmedi sadece az bir damla geliyor oda bir işe yaramıyor bebeğime mama vermek zorunda kalıyorum o mama yedikce ben üzülüyor ne zaman gelir bilmiyorum.

2. 7 Mart 2010
  3. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Duş alabildin mi canım?Annem ablam doğum yaptığında sıcak suyla yıkanmış havluyu göğüslerine sarıyordu duş yapamadığı için..

Ayrıca canım sütün gelebilmesi için bebeğinin emmesi lazım emdikçe gelecektir mama verirsen bebiş emmez seni sık sık süt gelmesede emzirmeye çalış o çektikçe damarlar açılacaktır..

4. 7 Mart 2010
  5. yaxgxmur_26

yaxgxmur_26 Canım Oğluşummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    duş yapamıyorum çünkü dikişler var. gögsüme sıcak havlu koydum ama pek fayda olmadı inşallah gelir.oda hazıra alıştı pek almak istemiyor.off ya deli oluyroum...

6. 7 Mart 2010
  7. zeytinimmm

zeytinimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    süt pompasıyla sağmayı denedinmi hani onunla damarlar açılırsa belki inmesi daha kolay olur.sık sık emzirmeye çalış canım bendede böyle olmuştu stres yaptıkça iyce zorlanıyodum ama atlattık allaha şükür.muskat cevizi varya onu mercimek çorbasına rendeleyip içmiştim faydasını gördüm ve tabi bitki çayları.mercimeğin gazını muskat cevizi alıyomuş onuda söyliyim.inş. atlatırsınız ama güçlü ol ve kararlı ol bırakma kendini

8. 7 Mart 2010
  9. gullesu

gullesu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım aynısını bende yaşadım ama üzülme lütfen.benim sütümde azdı bende mama verdim. ayrıca sağdım sütümü elektrikli olanlardan kiraladım çok işime yaramıştı eczanelerde satılan anne sütü arttırıcıları dene birde bol bol su ayrıca rezene cayı ben hepsını denedım azda olsa faydasını görmüştüm ama bebişini emzirmeye çalış bol bol allah kolaylık versın canım allahım sütünü arttırsın:Saruboceq:

10. 7 Mart 2010
  11. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim ablaminda cok azdi sutu emdikce gelir canim uzulme
    bu arada bol bol ayva ye..en cok sut yapan sey ayva ve suymus belki artirir sutunu

12. 7 Mart 2010
  13. kursunkalem

kursunkalem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bol bol sivi tuket canim, 3 lt. sivi alman gerekiyor sutunun bol olmasi icin... cunku sutun %80-85'i suymus. gidana da dikkat et, ogun atlama, besleyici seyler ye. bir de stres yapmamaya calis, inatla emzir, mutlaka gelecektir sutun.

14. 7 Mart 2010
  15. zambakl

zambakl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bebeğiniz ömürlü olsun..Allah size bağışlasın..
    Bolbol sıvı gıda alın özellikle ayva kompostosu çok süt yapar...

16. 7 Mart 2010
  17. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de sezaryen oldum, 4. gün süt geldi. Dikişli yeri su geçirmez bir şeyle kapattılar 3. gün banyo ettim. Bence bu su geçirmez ürünü denemelisin. Mama vermeseydin keşke benim de hiç süt gelmedi ağlayacak gibi olmuştum Allaha şükür şimdi geliyor sanki. Emme işini de çok abarttı benim bebek sabah 9da başlayıp gece 9a kadar emiyordu yani meme ucu vs. kopmuş kadar acıdı diyebilirim.

18. 7 Mart 2010
  19. granatapfelbaum

granatapfelbaum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bunu yaşayan sadece sen değilsin. Benim de benzer sorunlarım olmuştu.İnat et.Bebek emdikçe sütün gelecek.Eğer ememiyorsa sağ. Ayrıca Humana Still Tee iç. Günde 4 fincana kadar içebilirsin. Fırsat bulduğun her an uyu.Fizyolojik sarılığı kolay atabilmesi için bebeğin beslenmesi önemli. Mama veriyorum diye üzülme. Bir süre sonra mamaya ihtiyaç duymayacaksın. Ömürlü olsun bebeciğin...